Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce e iubirea?

+2
Mihai
Alle.
6 participanți

In jos

Ce e iubirea? Empty Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Alle. Sam Iul 27, 2013 6:52 pm

Iubirea..oh..iubirea este acel sentiment care nu te lasa sa fii fericit in cele mai multe momente..acel sentiment de futuri in stomac cand vezi persoana iubita. Acel gol in stomac care nu inseamna decat dorul de persoana iubita.Acel zambet ca o raza de soare care apare pe buze doar cand vezi persoana iubita.
Sa va spun cateva povesti pentru a intelege mai bine:

Povestea 1 :

O data o fata si un baiat se plimbau pe motocicleta foarte repede.
Fata:Mai incet te rog..
Baiatul : Asculta la mine , ia casca mea si nu pune intrebari.
Fata: Ok...
Baiatul stia ca nu mai avea frane si nu voia ca fetei sa ii se intample ceva.
Mai merse ei ce merse ...cand la stiri dadu ca o motocicleta sa izbit foarte tare de un zid... si a fost un singur supravietuitor..fata.

Cand iubesti pe cineva cu adevarat ti-ai da si viata pentru el/ea. Te-ai sacrifica cu tot cu inima si suflet doar ca persoana iubita sa fie fericita.

Povestea 2:
O fata si un baiat se iubeau foarte mult , intr-o zi baiatul ii dadu fetei un ursulet.
Fata era foarte suparata , ea nu vroia unu urs amarit , vroia un inel de nunta. Asa ca intr-o zi arunca ursul pe geam, baiatul trecand pe acolo sari sa-l ia dar o masine dadu peste el si muri pe loc.
La inmormantare fata avea ursul cu ea cand apasa tare pe burtica sa ursul spuse:
-Vrei sa te mariti cu mine?
Si in interiorul ursului gasi un inel.


Povestea 3 :
O data o fata ii spuse iubitului sau:
Fata: Sa nu ma suni , sa nu-mi trimiti mesaj nimic pe ziua de azi.
Baiatul asa facu , a doua zi se duce la iubita lui acasa si striga in casa:
Baiatul: Iubito , am reusit!
Pe patul fetei gaseste o scrisoare pe care scrie : Bravo , acum fa asta in fiecare zi ...eu ..am murit..de cancer nu ti-am putut spune te iubeam prea mult si nu te puteam rani.
Baiatul incepu sa planag , noaptea o visa pe iubita sa cu mai multe fete , toate fetele aveau cate o lumanare aprinsa , a iubitei sla era stinsa, se duse la ea si o intreba:
Baiatul: De ce lumanarea ta e stinsa?
Fata: de fiecare daata cand o aprind , lacrimile tale o sting....te rog.nu mai plange.

Iubirea adevarata :

Sunt sigură ca fiecare om şi-a pus întrebare :,,Ce inseamna sa iubesti ?''
pai si eu nu sunt o exceptie .Am auzit deseori cum tinerii isi spun unii altuia aceste cuvinte: ,,Te iubesc'',dar oare stiu ei valoarea acestor cuvinte? Stiu ce inseamna sa iubesti?
Iubirea este sentimentul care se spune ca vindeca orice rana .Sunt de acord,dar aceste rani la fel sunt provocate de iubire.Cred ca toti au suferit din cauza ei ,a dragostei.Sa iubesti cu adevarat inseamna sa fii in stare la orice pentru persoana iubita,chiar si sati dai viata.Mereu ma intrebam :,,Cum sa intelegi dac iubesti cu adevarat?'' Sa nu fie doar o pasiune ce va trece peste o saptamina ,dar iubirea care misca sori si stele.Sincer sa va spun inca nu am intilnit-o pe aceasta zina care sa ma fac asa uit de tot si sa vad lumea in culoarea roz.Dar totusi am inteles ce inseamna sa iubesti cu adevarat.Esti indragostita atunci cind zimbetul persoanei in cauza te face sa te simti fericita,privirea lui te face sa plingi din dragostecu lacrimi care schimba lumea,iar inima se zbate intr-un ritm nebun ,simti in interiorul corpului o caldura enorma,de parca ai un vulcan care vrea sa erupa si nu poate,simti prezenta lui chiar daca nu e laturea si iti pare ca e ideal ,de fapt e idealul tau.Il iubesti in asa fel ca doar atingerea lui te face sa tremuri si ai fi in stare la orice ca sa-i simti caldura corpului.In interiorul tau se intimpla ceva inexplicabil de parca se rupe fiecare parte a inimii tale provocindu-ti o durere placuta.Toate cintecele ,poeziile te fac sa te gindesti la el ,iar amintirea lui te face sa simti o dorinta nebuna de al imbratisa .El devine pentru tine un zeu care te ajuta sa-ti indeplinesti visele ,te face sa realizezi lucruri care iti pareau ireale .De fapt dragostea ce o simti pentru o persoana te schimba complet din toate punctele de vedere . Si faci orice doar ca el sa-i pastrezi zimbetul lui frumos pe buze.Sa iubesti e placut ,dar totodata stii ca aceasta relatie dintre tine si el nu va fi niciodata mai mult decit o prietenie te face sa suferi .Daca iubesti cu adevrat ,atunci nu te vei vedea neaparat pe tine alaturi de el ,vei dori ca indiferent de ce se va intimpla el sa fie fericit .Dragostea te poate transforma intr-un om exemplar ,dar poate sa-ti distruga dorinta de a mai iubi vri-o data si atunci iti inchizi inima intr-o camera fara de ai da sansa sa mai iubeasca vri-o data .Iar frica domina in sufletul tau ,frica de a mai iubi.
Nu am concluzie pentru aceasta tema ,caci nimeni si nicicind nu va putea defini dragostea in cel mai corect mod,caci fiecare o simte in felul sau.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Mihai Sam Iul 27, 2013 6:58 pm

Aww Sad Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad pale confused silent 
Mihai
Mihai

Mesaje : 30

Data de inscriere : 26/07/2013


Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Alle. Sam Iul 27, 2013 7:12 pm

Mda... Sad
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Alexa Dum Iul 28, 2013 2:48 am

awwwwwwwwwww
Mai facut sa lacrimez..
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Alle. Dum Iul 28, 2013 4:41 am

Sad
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de tudor Joi Aug 22, 2013 6:48 am

nam ce sa zic decat Sad Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
tudor
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 386

Data de inscriere : 18/08/2013


http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de alexx12 Joi Aug 22, 2013 12:44 pm

No comment...
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Ave Andreea Mar Sept 03, 2013 7:24 am

Mi s-a facut pielea de gaina:(! Stiam primele 3 povesti!SadCrying or Very sad 
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Ce e iubirea? Empty Re: Ce e iubirea?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum