Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Liftul bântuit din hotel

5 participanți

In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de dydy13 Dum Aug 11, 2013 6:07 am

M-am decis să pun povestea și aici .Este o zi senină de vară.3 baieți caută pe internet un loc de cazare la mare.Găsiră unul tocmai bun: de 3 stele,ieftin,locuri libere,piscină,Tv,Pc,etc.Dar ceea ce nu stiau ei este că acum mulți ani acolo a murit o femeie care a ramas blocată in lift,sufocându-se neavând suficient aer.De atunci oricine merge cu liftul la acel hotel moare in mod misterios. Peste câteva ore grele de mers,ei ajunseră.Pe unul îl chema Bogdan,pe altul Sergiu și pe celălalt Liviu.Ajunseră in hotel,iar camerista le luă bagajele și le spuse că o ia înainte ca ei sp meargă sa innoate.Dar era o problemă:Slipul lor era în bagaje.Bogdan se uită dupa cameristă,dar aceasta ajunsese deja și nu se mai vedea pentru că scările erau foarte multe,în jur de 100-200.Liviu le spuse:
-Haideți cu liftul,vom ajunge mai ușor!
Sergiu citește pe o tăblița de langă lift : "Lift cu probleme.Va rugam să folosiți scările"
-Cine știe ce probleme o avea.Hai să mergem pe scări,spune Bogdan la care Liviu:
-Și tu te astepți ca asta să fie adevărat?Numai lașii cred în prostii de-astea.
Nu avură în cotro și baieții se luară după Liviu.
Nici nu apucară sa pună piciorul în lift că se auzi o voce care spunea : "PLECAȚIIII!!"
Bogdan și Sergiu se speriară.Liviu le spune:
-Stați liniștiți.vor să ne facă o farsa ca să mergem pe scări,să ne doară picioarele,să nu putem innota,să venim acasă obosiți și să pierdem ziua asta.
-Bine,bine.mergem cu liftul,dar ia-o mai încet.adică de ce să pierdem ziua?nu cred că...
-Baieți!Incetați..am stat aici 30 de minute ca să ne certăm,spune Sergiu.
baieții intrară în lift.acolo era scris cu sânge : "Nu mergeți cu liftul.V-am spus să plecațiii". Deodată se ia curentul.Fiind în lift baieții rămăseseră blocați în întuneric.
-După calculele mele,spuse Bogdan,acum ar trebuii să fim la etajul 4.
-Dar noi stăm la 7,spune Sergiu panicat.
-Știu...
Curentul revenii dar baieții erau încă blocați.pe podea scria : "Uitați-va în sus"
Baieții se uitară și văzură o arătare cu sânge pe corp,cu părul negru și lung,care îi acoperea fața și o rochie albă ruptă,iar în mână avea o foarfecă cu lame ascuțite.fantoma dispăru și apăru pe cutia liftului,ca să îi zic așa.se vedea cum tăia bucata de cauciuc care ține liftul să nu cadă.și cu cât tăia mai mult liftul se lăsa în jos cu viteză.ultima taietură și baieții căzură în gol.Fantoma legă apoi cauciucul liftului și se uita râzând la cei 3 baieți care muriserș.Apoi a scris cu sângele lor pe perete : "Aveți grijă la fantoma din lift!Ha ha ha ha ha!".
Povestea este înventata.Aștept păareri.Sper că e destul de bună.

dydy13

Mesaje : 2

Data de inscriere : 10/08/2013


Sus In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Re: Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de alexx12 Joi Aug 22, 2013 1:12 pm

GE-NI-AL!!!singurul cuvant cu care pot descrie acesta poveste...
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Re: Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de Alle. Vin Aug 23, 2013 10:35 am

Foarte tare !!
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Re: Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de Alexa Joi Iul 10, 2014 6:10 am

tare dar asta nu este o legenda, o mut la povesti scurte
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Re: Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de Florina123 Lun Noi 23, 2015 5:30 am

Tare!

Florina123

Mesaje : 14

Data de inscriere : 23/11/2015


Sus In jos

Liftul bântuit din hotel Empty Re: Liftul bântuit din hotel

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum