Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Vanatorul s-a indragiostit de prada!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vanatorul s-a indragiostit de prada!

Mesaj Scris de Alexa la data de Mier Sept 04, 2013 12:53 pm

[Zoey's story]

"Draga jurnalule...
Lumea, un loc in care oamenii convietuiesc cu animalele si care pare un loc minunat.
Ei bine, NU E!
In lumina slaba a lunii se petrec lucruri oribile. Asta nu e din cauza oamenilor ce vor sa aiba tot mai multi bani. Defapt, ei sunt cea mai neinsemnata problema a noastra.
Adevaratele probleme sunt monstri precum vampiri si varcolaci.
Aceste creaturi ataca oamenii, sunt viclene si uneori ucid doar din placere.
Oameni nu stiu de ei, nu stiu cate sacrifici se fac pt. ca ei sa ramana in viata. Deci sa descriu >vanatori pt sange< si >victimele<
Vampiri- inalti, par slabi dar defapt sunt foarte bine facuti, insetati de sange, fara pic de remuscari. Ei prind oameni, si isi baga colti in gatul lor, bandu-le si ultima picatura de sange.
Varcolaci- inalti, bine facuti, la fel de insetati de sange ca un vampir, fara mila, ei ataca sub forma lor de oameni-lupi supradimensionati. In sensul ca au 2 m sub aceasta forma si 100 de Kg. Ei isi baga ghearele si sfasie pielea prazi iar pt. a prelungi agonia victimei se joaca cu ele dupa care le mananca unele organe sau pari din corp.
Mai devreme am spus ca diintele slabe (oameni) sunt aparati de >noi<. Sa definesc cine ii apara.
E o societate de care doar cativa oameni stiu. Din ea fac parte niste persoane diferite. Adica, cele nascute cu ochii rosi precum sangele.
Eu sunt una dintre ele. Ma rog, e o intreaga poveste. S-o spun pe scurt. In urm cu mult timp, in Evul Mediu, alchimistii, incercau sa gaseasca viata vesnica. Evident, n-au reusit dar au inceput sa se joace cu genetica, astfel creind un nou tip de oameni printr-o mutatie ciudta. Acei copii se nasteau cu ochii rosi, atunci, ei credeau ca sunt monstrii si copii erau arsi de vi. Dar o femeie a nascut unul si nu a spus nimanui de el. Copilul avea viteza, reflexe uimitoare, simturi foarte ascutite si ranile ni se vindecau exagerat de repede. Dezavantajul era privirea rosiatica si uneori, pielea palida. Cu timpul s-au mai nascut astfel de copii. Mereu sunt luati de la parinti si dusi la cartierul general ce se afla sub pamant, acolo, isi petrec aproape tot timpul. Acum ca s-au inventat lentilele de contact putem iesi linistiti afara trecand aparent neobservati.
De la 7 ani mergem la scoli de ale oamenilor si majoritatea eram elevi-probema. Nu prea dadeam pe la scoala, aveam colectii de 2,3,4 in catalog, note scazute la purtare etc. In schimb cad nu treceam pe la scoala, eram ori intr-o sala privata de sport antrenandu-ne, ori acasa, ori in cartierul general.
Mereu trebuie sa avem grija de oameni si ei ne >multumesc< spunandu-ne >copii blestemati<
De la 16 ani ne riscam vietile pt. oameni. In orice caz ei se tem de noi, daca vad ochi rosi, se sperie si fug. Fiecarezi a noastra e destul de obositoare. Rar se gasesc zile lipsite de atacurile vampirilor sau a varcolacilor."

Sting laptopul si...
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Data de inscriere : 14/07/2013

Vezi profilul utilizatorului http://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: Vanatorul s-a indragiostit de prada!

Mesaj Scris de tudor la data de Joi Sept 05, 2013 10:16 am

bai assa asta nui un fel de twilaight
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/08/2013

Vezi profilul utilizatorului http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexa la data de Joi Sept 05, 2013 10:29 am

Daca mai pomeni asta aici te sparg.
Nu nici nu stiu ce/i aia...
nam vazut nici fun film, n-am citit nici un cuvant din carte.
Asta-i 100% ideea mea
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Data de inscriere : 14/07/2013

Vezi profilul utilizatorului http://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de tudor la data de Joi Sept 05, 2013 10:39 am

daaaaaaaaaaaaaaaaaaa sigurrrrrrrrr
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/08/2013

Vezi profilul utilizatorului http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Alle. la data de Joi Sept 05, 2013 10:41 am

Mie imi place , astept next
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/07/2013

Vezi profilul utilizatorului http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Flavy23 la data de Lun Sept 09, 2013 3:17 am

Baga next
Flavy23

Data de inscriere : 15/08/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum