Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Illuminatii...si semne satanice

+5
Alex
alexx12
Alexa
Anna
Raluca
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Dum Sept 15, 2013 2:49 am

Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Dum Sept 15, 2013 5:19 am



Asta e ultima parte, voi pune si alte clipuri legate de acest subiect.
Vizionare placuta!
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de ~Serenity~ Dum Sept 15, 2013 5:39 am

Asta chiar ma face sa ma intreb daca tot ceea ce stiu sau cred este real sau o ambuscada....
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Dum Sept 15, 2013 6:27 am

Pai depinde ce stii.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de alexx12 Vin Oct 18, 2013 2:12 pm

Ma...ieri sau alaltaieri, fiind la scoala, in pauza un coleg (mai, posedat ii zicem noi, i-ar placea sa vada cataclisme in viata reala, vorbeste in fiecare zi de illuminatti si de semne satanice) a observat pe unul dintre geamurile pictate (sunt cateva la intrarea elevilor) piramida cu ochiul lui lucifer.scoala e destul de veche (nici chiar 100 de ani, dar vreo 40-50 cred ca are), deci nu de prin anul 1700, de cand au aparut illuminatti, din cate zice el.altfel spus, INVAT INTR-O SCOALA DE SATANISTI!!!!
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Joi Noi 07, 2013 11:12 am

Din cate am mai aflat si informatiile pe care le-am gasit in cartea asta [img]Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 N63vy1[/img]
...prescurtarea S.O.S nu inseamna tocmai "Save our Souls" -----> "Salvati-ne sufletele!" ci Slave Of Satan ----> Sclav al lui Satan.
Va recomand cartea ''Autopsia Satanei''. E foarte interesanta.
Bun acum cele 11 legi satanice :
1.Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.
2.Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.
3.Cand te aflii in lacasul altuia oferai respect altfel nu te du acolo.
4.Daca un invitat te enerveaza in lacasul tau trateazal cu cruzime.
5.Nu face avansuri sexuale,decat daca ai primit semnalul de imperechere.
6.Nu lua ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta iti cere sa o eliberezi de povara.
7.Recunoaste puterea magiei daca ai folosito cu succes pentru ati indeplinii dorintele.
8.Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.
9.Nu face rau copiilor mici.
10.Nu ucide animale doar daca esti atacat sau pentru mancarea ta.
11.Cand mergi pe un teritoriu deschis nu deranja pe nimeni,daca cineva te deranjeaza pe tine in schimb roaga-l sa se opreasca.Daca nu se opreste distrugel.

Ca sa intelegeti: Satanismul nu inseamna malefic,nu este o reactie la crestinism si nu implica sperietori sau fantome si alte..alea.Satanismul spiritual sustine cu tarie toate invataturile,cunostintele,cercetarile si gandirea libera. In satanism nu o sa gasiti niciodata o lege de genul : ''Daca primesti o palma intoarce si celalat obraz.'' Satanistii se opun religiilor care plaseaza oameni intr-un raport de subordonare fata de zei : iudaismul,crestinismul,islamismul si altele.Satanismul reprezinta venerarea propriei persoane...nu a lui Satan. Satan nu este nimic altceva decat o forta a naturii.Satan nu este considerat o zeitate. Satanismul nu-ti cere venerarea lui Satan,nu-ti cere nici macar sa crezi ca exista o astfel de zeitate.Ideea din spatele satanismului e sa devii cat mai bun si sa faci ceea ce iti place si ce te face fericit.Atata timp cat urmezi calea satanista in viata te poti numi satanist.
Sper ca nu v-am plictisit. Smile
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alex Joi Noi 07, 2013 11:15 am

Eu credeam ca satanismul e ceva rau O.o deci mai baga vreau sa mai aflu multeeeeeeeeee
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Joi Noi 07, 2013 11:18 am

Nup satanismul tine legatura de venerarea propriei persoane nu a lui Satan
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de alexx12 Vin Noi 08, 2013 11:11 am

pt mine, tot una e
satanist esti, satanist o sa fii, satanist ramai.scuip cu dispret pe astia.si nu mai credeti ce cititi, chiar in topicul asta zicea ca orice ar putea fi o simpla minciune...
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Vin Noi 08, 2013 11:36 am

adica ma scuipi :] si stai chill nu e minciuna :]
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alexa Vin Noi 08, 2013 12:31 pm

nu e o prostie...
stiam lucurile astea...
este foate interesant avand in vedere ca in crestinism sunt foarte mult metafore greu de inteles si lucruri care nu le poti face si d-astea.
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Vin Noi 08, 2013 10:18 pm

asta asa e sunt foarte multe chesti pe care lumea nu le intelege nu neaparat ca nu poate,nu vrea aici tine de logica,eu nu cred ca exista o putere suprema care ne.a creat..in fine fiecare se‘ncrede in ce vrea.Postez astea pt. cei care sunt interesati si ca sa vada lucruri de care habar nu aveau.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Dum Ian 05, 2014 10:18 am

Bun...
Deci,astazi m-am gandit sa mai cercetez cate putin despre minunata noastra lume...in care suntem obligati sa traim. In acest caz va propun sa vedeti un ''documentar'' despre Apocalipsa, si acele semne prevestitoare ale Sfarsitului.

Vizionare placuta !
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alex Mar Ian 21, 2014 11:03 am

Mai baga :3
E interesant :3
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Gravity Falls-Ciudatenii-Secrete

Mesaj Scris de Raluca Lun Feb 03, 2014 12:20 am

Aseara,impreuna cu fratele meu , m-am uitat la Ciudatenii.Toata lumea a vazut acele semne oculte,dar nu multi stiu si secretele desenelor.Aseara a fost ep. 19 in care Dipper si Mabel l-au distrus pe Bill Cipher ( Bill Cifru). De dimineata a fost primul episod, iar fratele meu mi-a zis unele chestii despre desen.Cum ar fii : Batranul nebun a scris cele 2 carti. El avea o alianta cu Bill.Bill l-a tradat pe batran ,iar el a scris in a 3-a carte despre Bill si planurile lui.Stan mai are un frate...
I WAS SO BLIND. HE LIED TO ME. THE DARKNESS IS NEAR
Am fost atât de bland. Ma mințit. Întunericul se apropie.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Lun Feb 03, 2014 1:38 am

Bun.
La inceput m-am gandit sa va scriu toate secretele din Gravity Falls,dar cel mai bine intelegeti voi , vazand niste videoclipuri.Dinou m-am gandit ca nu o sa stati voi sa urmariti tot videoclipul.Nu ma intereseaza.Daca sunteti curiosi va uitati la toate pana la capat.Voi incepe cu videoclip-urile.
Pe primul nu l-am gasit.
Asa ca voi incepe cu al 2-lea:

Veti descoperi ca Soos nu e asa ''inofensiv'' precum pare.
Vizionare placuta.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alex Lun Feb 03, 2014 4:41 am

Lol X_X
Parerea mea e ca desenu asta animat e cam aiurea...
Mai baga ceva : )
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Lun Feb 03, 2014 6:50 am

Mie mi se pare foarte interesant.
Plin de secrete si chestii.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Sam Mar 01, 2014 3:40 am

Multi s-au gandit sa impartaseasca cunostintele lor cu cei din jur,sa ii informeze etc.
Raspunsurile lor : ''Esti nebun/a'' ''Tu chiar crezi in porcariile astea?'' ''Du-te la spitalul de nebuni'' si asa mai departe.Ei vad doar ce vor ei,aud ce vor ei , ca si cand ar avea o samanta plantata in cap si avand un scop de a trai ca o ''leguma''. In scoli si biserici,toti ne spun cum e ''bine'' sa traiesti.Dupa regulile lor care ei le-au format. Oare traim in adevar sau minciuna? Facem bine ceea ce facem? Oare realitatea este asa cum ne-a fost prezentata? Doar de noi depinde sa ne facem viata asa cum vrem. Sa ne ascultam interiorul,sa fim mai buni sa nu fim manipulati de cei din jur. Daca aplici tot ce ai inteles tot timpul iti vei da seama ca tot ce se afla in tine nu se poate exprima in cuvinte.Multi oameni s-au bagat in pactul cu diavolul iar ei nici nu constientizeaza asta.
Exista ingerii intunericului cat si ingerii luminii care se impart in 2 categorii, ingerii si demonii. Ce inseamna cuvantul ''inger'',in engleza este ''angel'' iar in latina ''angelus''. Structura originala din Atlantida este in felul urmator:''ang'' adica viata din simbolul egiptean ''ang'' cheia vietii,si ''el'', ce inseamna ''el'' lumina lui Dumnezeu care ne da viata. Daca privim atent toti ingerii luminii au la sfasit ''el'' : Gabriel , Rafael etc. iar la inceput si Satan a avut el ''Satanel''
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Dum Mar 02, 2014 12:08 am

Cat de interesante sunt toate astea.
La cat de atras eu sunt de chestiile astea,te-as ruga sa continui cat mai repede,serios vorbesc Smile)
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alex Joi Mar 20, 2014 12:02 pm

Cum am putut sa nu vad asta???Timp de 20 zile nu am vazut informatia asta la "mesaje noi" X___X
Okay Ralu acum inteleg de unde vin aceste nume,mai baga ceva,si data viitoare spune-mi pe chat de informatiile astea.
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alina Vin Mar 21, 2014 5:04 am

Cat de tareeeee!Cu toate ma majoritatea lucrilor de mai sus la stiam deja de la tata, din cateva carti etc etc. ,videoclipul despre Ciudateni a fost...Wow.
P.S Sunt m cai mult ca sigura ca nu ai auzit de Friends Show dar ce mi s-a parut straniu e cateva videoclip-uri  de-ale lui a spus exact ce ai scris tu in paragraful de mai sus ...cuvant cu cuvant.(bine nu chiar in aceas ordine dar totus e apoape identic).Imi place mult ca avem aceleasi " idei" despre viata.Astept next-ul!!
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Raluca Sam Mar 22, 2014 8:08 am

pai defapt de acolo am scris Smile)
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Alex Mier Mar 26, 2014 6:49 am

Mai vin informatii???
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Illuminatii...si semne satanice - Pagina 2 Empty Re: Illuminatii...si semne satanice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum