Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Drogul mortii

3 participanți

In jos

Drogul mortii Empty Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Sam Sept 14, 2013 7:04 am

Eram ok... cel putin asta tin eu minte...poate. Stiu ca eram euforica din cauza drogurilor. Le inhalasem si mai si fumasem. Cam trei pliculete fiecare. Tin minte ca eram intr-un gang de la marginea orasului,nu departe de padurea ce inconjura periferia nordica...Radeam,ne distram si mai aruncam cu doze de bere goale unii in altii. Eram cinci,trei baieti si doua fete,printre care eram si eu. Denis,Andrew si Drew adusesera marihuana,iar eu si Cindy,berea,cam vreo 15 sticle...Cindy se incurcase de mult cu Andrew,dar care era cam momai din punctul meu de vedere.
-Hei,Jennifer!Am lasat sticla jos,langa piciorul meu,apoi am intrebat ,ridicand o spranceana:
-Ce vrei?
Drew m-a privit zambind,de pe cealalta parte a focului. Ochii lui albastrii straluceau in lumina flacarilor,iar parul blond i se rasfira pe toata fruntea. Era frumusel,ce pot spune?
-Mai am un pliculet de ecstasy ratacit prin buzunare... il vrei?Eu am incuviintat aprobator,pregatindu-ma sa ma ridic.
-Ce ai face pentru el?Am tors aproape salbatic,in timp ce fata imi era acoperita de un zambet atragator. Am ridicat barbia,apoi am soptit:
-Orice vrei,dulceata...El s-a repezit la mine,sarind peste foc,apoi a ingenunchiat pe patura langa mine,cu buzele sale atingandu-mi urechea.
-Chiar orice,frumoaso?
-Mhm...El s-a retras,privindu-ma atent in timp ce cauta prin buzunare. Niste gemet
e si trosnituri s-au auzit din padure. Cindy si Andrew faceau iar prostii...Denis a oftat,dupa care a zis:
-Poate Cindy mai are loc si pentru mine...
Si a luat-o la fuga.Drew mi-a strecurat in palma un pliculet cu praf alb,iar eu am chicotit. L-am indesat in buzunarul din spate al blugilor,apoi am zis:
-Mersi scumpete...
A incuviintat in timp ce mana lui dreapta s-a incolacit in jurul taliei mele,iar cea stanga a ajuns pe ceafa mea. S-a avantat,in timp ce buzele lui s-au zdrobit peste ale mele. Mana dreapta a urcat pe sub geaca si tricou,cuprinzandu-mi sanul. Am dat sa ma retrag dar eram slabita si prea ametita. 
Un tipat slab dar incarcat de spaima a venit din padure,lucru ce m-a facut sa ma desprind din imbratisarea lui. El m-a privit confuz,in timp ce eu eram concentrata pe acel loc.
-Aia era vocea lui Cindy... ce i-au facut?
-Nu stiu...cred ca e doar in extaz..
-Nu tipa ea ca nebuna Drew! Au arme la ei?
-Nu,din ce stiu eu...
-Ar trebui sa mergem sa vedem,am soptit.
-Haide,Jennifer...lasa-i sa isi faca de cap!
-Nu! Eu merg!am strigat,ridicandu-ma in picioare.
Am luat-o la fuga,inchizandu-mi fermuarul la geaca,urmata de el. Desigur ca venea dupa mine,adica,cum sa ma lase singura?!Am mers cam 15 minute ghidandu-ne dupa hainele aruncate pe jos. Am ajuns intr-un luminis unde i-am gasit. Toti erau mutilati,aproape goi,in balti de sange,inconjurati de frunze. Doar lumina lunii ne indica ca erau ei. Langa trupuri erau pliculetele de droguri arse,si in briceag era adanc infipt in gatul lui Cindy. Am vomat dezgustats,in timp ce Drew m-a tinut de spate si m-a ajutat sa imi revin.
Efectul drogurilor disparuse...Deodata,niste pasi se auzeau din apropiere. Am luat-o la fuga,stiind ca in joc era viata noastra..






Next la cateva comentarii
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 14, 2013 8:56 am

Tare,
Si ce se va intampla?
Ceva creatura odioasa ucidea drogatii din padure?
Ar fi cea tare...
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 14, 2013 9:36 am

Da dar am voie sa presupun
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 14, 2013 9:45 am

nu o obligam...povestea ei regulile ei.
Adica, oricine poate sasi dea cu presusupul...
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Sam Sept 14, 2013 9:48 am

Veti vedea in urmatoarea parte ce este acea creatura aducatoare de moarte. Va tin pe ace. Incercati sa ghiciti sau asteptati pana maine;)
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 14, 2013 9:54 am

OFF!
E UN SLANDER-MAN CU BOALA PE DROGATI?
UN JACK SPINTECATORUL?
O DELPHINE LALOURIE?
CEEEE? SE POATE...
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Sam Sept 14, 2013 10:15 am

Nu e un personaj din filme sau jocuri video. Chiar vrei sa stii ce e....poate pot posta urmatoarea parte in seara asta...daca chiar iti doresti...
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Sam Sept 14, 2013 11:50 pm

~Continuare~





Am continuat sa alergam sarind peste radacini,simtind ca ne explodeaza plamanii si tipand unul la altul,dar afundandu-ne involuntar in padure. Sunetul pasilor din spatele meu era din ce in ce mai apropiat,si prin rasuflarea intretaiata a lui Drew mai auzeam si cate o injuratura. Am alergat vreo 30 de minute,atenta pe unde calcam cand, la naiba,m-am impiedicat de o creanga mare care trona peste carare si am fost pusa la pamant. Drew s-a intors sa ma ajute:
-Ce ai facut?!Ridica-te Jennifer,nu mai zace aici ca retarda!
-Taci dracu din gura si ia-o inainte,idiotule!am zbierat agitandu-mi bratele in aer.
Dar totusi ma simteam incapabila sa ma ridic. Pur si simplu nu puteam. Si creatura aia se apropia...Am tipat speriata in timp ce niste maini mari ma luau pe sus,aruncandu-ma apoi in spate. Degetele mi s-au inclestat in material,in timp ce Drew sopti printre dinti:
-Taci ca eu sunt!
 A continuat sa alerge vreo alta jumatate de ora, pana cand a cazut in genunchi,gafaind. Eu m-am dat jos,si m-am apucat sa il trag in sus sa se ridice. Cat putea sa cantareasca baiatul asta?!!
-Ridica-te nu mai sta ca vine naiba dupa noi!am zbierat la el. Sunetul pasilor era din ce in ce mai apropiat,si in lumina lunii am putut zari o silueta ce parea a fii a unui barbat. 
-Drew,nu glumesc... e chiar in spatele tau...nici 100 m distanta. Ridica-te si hai sa plecam naibii o data din locul asta posedat!am soptit printre dinti.El s-a ridicat tremurand,m-a luat de mana si a sters-o printre copaci. Am mers asa pana cand am ajuns la marginea padurii,care dadea spre autostrada. In acel moment, pasii s-au oprit. M-am intors si am zarit silueta unui om destul de inalt,un adolescent de vreo 19 ani,prea palid si frumos. Avea parul negru si cret,purtand doar haine negre,dar de firma,iar in jurul gurii avea picaturi de sange...sange care se uscase si devenise stacojiu...sangele lui Cindy...Am tipat,acoperindu-mi ochii cu palmele si facand cativa pasi clatinati. Drew m-a prins,asezandu-ma jos,pe iarba si zguduindu-ma zdravan:
-Jenn!Jennifer, ce dracu ai vazut de arati asa?! Ce s-a intamplat?!
-Era... era o Sugatoare...mi-a omorat amicii..era...
-Nu era nimic,Jennifer! Ti s-a parut! Hai odata,ridica-te si hai sa mergem...
M-am ridicat,desi picioarele imi erau moi, si am traversat autostrada in drum spre oras. Desi silueta s-a intrezarit printre copaci ....



Next la cateva pareri
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Dum Sept 15, 2013 5:29 am

Si ca sa va faceti o parere la cum arata personajele:
-Jennifer Drogul mortii 2djuget
-Drew Drogul mortii Drfbxf
-"Creatura" [IMG]https://2img.net/h/oi43.tinypic.com/be7cxx.jpg
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Alle. Dum Sept 15, 2013 10:28 am

Foarte tare , abea astept next
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de ~Serenity~ Dum Sept 15, 2013 11:27 am

·Continuare·




Am continuat sa mergem printre cladirile vechi si parasite de la marginea orasului,privind speriati,vazandu-ne drumul doar in lumina lunii. Un tipat care s-a oprit ca secerat m-a facut sa privesc imprejur si sa ii strang mai tare mana lui Drew.
-Ce s-a intamplat de tremuri asa?
-Mi-e frica... hai sa plecam de aici...
Si am luat-o la fuga,desi mainile erau inca strans legate. Umbre cu forme anormale se intrezareau in spatele nostre. Geamurile sparte pareau patate cu sange,si noi eram inconjurati...de ce? Nu stiu ,ca era cam intuneric...Am izbugnit intr-un plans insteric,tremurand. Drew m-a luat in brate sa ma linisteasca,dar cand a injurat,am stiut ca era de rau...Efectiv,m-a aruncat in spatele lui si a luat-o la fuga. Sute de pasi si voci se auzeau imprejur.
-Ca dracu e asta?!
 -Nu stiu,Drew,dar nu cred ca e de bine...A continuat sa fuga pana cand eu m-am simtit ca o incompetenta si m-am dat jos din spatele lui.
-Am....obosit....sopti el. Vreau..s..sa ne o..oprim...
-Drew,nu fii prost! Iti dai seama ca toate chestiile astea care ne urmaresc or sa ne omoare?!
-Stiu! Da' eu chiar nu mai pot! Ia-o inainte...a spus.
-Ce?! Nu! Nu scapi de mine asa usor!Atunci el a suras, si m-a luat de mana. M-a sarutat usor,pe obraz, si mi-a soptit un "Mersi". Eu nu am mai stat pe ganduri si am si luat-o la fuga,tragandu-l dupa mine. Vocile ne rosteau numele,parca cu sete de sange, si pe piele incepusera sa imi apara cicatrice de la cioburi de sticla sau alte chestii. Si era ciudat pentru ca nici nu simtisem cand le facusem.La un moment dat,am ajuns intr-o zona mai luminoasa si populata a orasului. Atunci am rasuflat linistita, iar Drew m-a imbratisat.
-Stai ca nu mai am aer retardule,am soptit.
Am izbugnit in ras, apoi am sarit ca niste copii pana la usa celui mai apropiat bloc. Un tipat s-a auzit din scara blocului,dar ceea ce am gasit acolo intrecea limitele torturii....



Next la cateva comentarii:)
~Serenity~
~Serenity~

Mesaje : 48

Data de inscriere : 14/09/2013


Sus In jos

Drogul mortii Empty Re: Drogul mortii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum