Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Să ne punem creativitatea la contribuţie, fie că sunt poveşti de groaza sau nu !

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Vampirii si alesele.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Data de inscriere : 14/07/2013

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Mier Apr 09, 2014 7:48 am

sunt roşie ca un rac. Câtă dreptate avea când spunea "foarte emotivă" pentru că aşa sunt, încep să plâng imediat ce baţi din palme, ma rog încerc să ascund asta cât mai mult dar nu-mi iese tot timpul.

-Te pricepi la calculatoare?-Păi nu pot spune că ştiu foarte multe dar da...umpic.
-Fosta ta profesoara de informatică spune că ţi-ai făcut propiul forum la 15 ani.
-Aaaa, da, dar fiind primul nu e tocmai o operă de artă.
-Bine hai sa vorbim de alceva, ai fost respinsă ca aplicantă la câteva job-uri, de ce ?
-Nu ştiu, poate că nu eram potrivită sau aveau pe cineva mai bun, nu sunt în măsură să le judec faptele foştilor mei şefi.
-Ok, ultima întrebare, una mai personală dacă îmi permiţi, ce film ai văzut de curând?-Păi eu văd cel puţin un film pe zi iar ieri am văzut două: Escape Plan un film de acţiune cu Sylvester Stallone şi Arnold Schwarzenegger fac echipă pentru a scăpa dintr-o închisoare proiectată de Stallone. Şi am mai văzut Corpse Bride o animaţie de Tim Burton unde Victor face repetitile pentru nunta în pădure şi din greşeală se însoară cu cadavrul unei mirese moarte.
-Deci...filme de acţiune şi animaţie?
-Da...văd orice film ce merită văzut- Ambele filme sunt bine cotate pe IMDb.
-Aha, păi mulţumesc că ai venit.
-Mulţumesc pentru timpul acordat.

Întinse mâna spre mine iar eu i-o strândesem dar nici prea strâns, nici prea moale. Zâmbise după care am ieşit din birou. Însfârşit, mă simţeam de parcă eram privită de diavol în persoana acolo înauntru. Am ieşit din magazin şi m-am întâlnit cu Georgi. Am mers amândouă pe drum spre casă în timp ce mergeam vorbeam ba de muzică, ba de filme, ba de haine. Până la urmă am ajuns în fata casei ei şi Georgi a intrat iar eu mi-am continuat drumul. Când am ajuns acasă varamea m-a "întâmpinat" de la uşă:

-Nu te-a angajat nu?
-OH MAI TACI!

Am plecat în camera mea şi am rămas acolo vorbind cu Georgi prin mesaje până când am adormit.

_____________semnatura_________________
Itsuka hikari ni mukau sakasama no chou.
Kimi to kimi o kiru kagami no naka
Jugyouchnu no rouka hibiku ashioto
Taezu ame no oto ga tsuite kuru yo.
Kanjiru mama no katachi wa mabushii
Amai hana ni naru doku no mi ni mo naru
Kyoumo ame ano hito ima mo
Sora to sora de tsunagitai no
In this creaziness, uncertainty
Hitori hitori no omoi o bokura wa dokoka ni nokoseru darou ka
In this creaziness you gave me life
Hitotsu no omoi o bokura wa doko made mamoreru darou ka
In this creaziness uncertainty
Hitori hitori no omoi o bokura wa dokota ni nokoserudarou ka

Ultima editare efectuata de catre Assa in Joi Apr 17, 2014 9:20 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://povesti-intunecate.forumgratuit.ro
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 28/07/2013

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Vin Apr 11, 2014 3:59 am

Sper ca te-a luat a lucru!!!
Meriti Smile)))
Si merita sa bagi next.

Viata e un joc in care castigi greu si pierzi usor.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Sam Apr 12, 2014 11:05 am

(Bill's story)

O noapte furtunoasă şi întunecată, tunetele brazdă tinuturile luminand fantastic castelul familiei mele. Stateam plictisit în bibleoteca familiei jucandu-mă cu o mingiuţă găsită pe biroul din lemn de cireş. Mă uitam prin încăperea de 2 etaje. Aici, la parteer, aproape toţi pereţi sunt acoperiţi cu rafturi de cărţi. Cotoarele lor străluceau stins la lumina slabă a unei lumânări. Şcene din trecut mi se derulau în minte precum un film: serile liniştite când luam cina cu părinţi mei, vizitele verişoarei mele...moartea familiei...scutur din cap vrând să alung acea imagine ce mă "bântuie". Mă uitam la cartea familiei Kaulitz, e închisă aşa cum e de mai bine de 100 ani. Cartea magică ce ne sune despre "alese", ce ne spune când ne putem duce să le aducem la castel, ce ne avertizează în caz de pericol, ce conţine toată istoria familiei...Tot ce fac de mai bine de 100 şi ceva de ani e să aştept ca această carte să se deschidă şi să-mi arate imaginea "alesei". Mă ridic de la birou şi plec spre uşă. Când să ating cleanţa un foşnet îmi atrage atenţia, mă întorc şi văd cartea deschizandu-se, merg încet spre ea iar cu o lumină-ntunecată apare o poză în care sunt două fete. Acestea trebuie să fie "alesele" ce s-au năcut mai devreme. Sunt drăguţe, dar având în vedere că în carte pozele sunt făcute cu cerneală neagră nu îmi pot da seama de culoarea părului, a ochilor sau a pieli..
Aud uşa din lemn a bibleoteci deschizându-se şi închizându-se cu acelaşi scârţâit din totdeauna. Tom veni lângă mine şi se uită în carte. Sub cele două imagini ne erau afişate câteva informaţi despre ele. Prima se numeste Alexandra , are 19 ani, şi locuieşte pe strada Rose nr. 37. Cealaltă se numeste Georgiana are 18 ani şi locuieşte pe strada Hope nr. 73. M-am încruntat puţin, doar atât? Doar atât ne oferă cartea? Tot e mai bun decât nimic. Acum trebuie să alegem, Tom e primul născut, el trebuie să aleagă primul pe care o vrea. Deodată îl aud spunând:

-Alege tu primul, mie mi-e egal, stim la fel de putine lucruri despre amandouă.
-Eşti sigur că vrei ca eu să aleg primul ?
-Da, alege, acum le luăm după aspect, ca după alceva nu putem devoarece nu le cunoaştem.
-Păi, eu o aleg pe Alexandra, pare destul de isteaţă şi înţelegătoare, sau cel putin aşa mi se pare, nu îmi pot da seama de asta dintr-o poză.
-Bine, atunci eu o iau pe Georgiana, şi...chiar daca aş fi ales eu primul, tot tu ai fi rămas cu Alexandra, nu de alta, dar imi place cum arată Georgiana în această poză.
-Bine, hai să mergem...

Am stins lumânarea din bibleotecă şi am plecat. Pe hol flăcările torţelor pâlpâiau din cauza curentului provocat de mişcarea mea şi a fratelui meu. Tom trase uşa cea mare din lemn intrând pe holul principal. Două scări duc la etajul principal. Pe podea şi pe treptele scărilor erau covoare reşi fără nici o pată. Între cele două seturi de scări era o fântână din piatră reprezentând o femeie ce tinea în mână un ulcior din care curgea apă. În restul încăperi erau portrete cu câţiva dintre moştenitori tronului de până atunci. Printre care, aflat lângă treptele stângi, pe perete, era un portret al meu si al lui Tom. Devoarece ne-am hotărât să conducem amândoi regatul, suntem amândoi în acelaşi portret, asta nu s-a mai întâmplat niciodată, dar e mai bine aşa. Tom fiind primul născut el trebuia să conducă regatul iar eu să fiu consilierul lui, dar...devoarece suntem gemeni iar el nu vrea sa conducă singur amândoi vom fi regi. Dacă aş fi fost primul născut, aş fi făcut la fel. E nedrept ca din doi fraţi gemeni doar unul să fie rege. Din tavan atârnă un veritabil candelabru din cristal din secolul al XVI-lea ce în zilele noastre valorează o avere. Ne-am luat pelerinele după care am ieşit pe uşa principală. Am fugit până la poarta pe care am deschiso fără s-o atingem iar când aceasta s-a deschis complet am alergat până în inima păduri Strigătelor acolo...

Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Sam Apr 12, 2014 11:30 pm

Ce descriere frumoasa :3
Imi place povestea asta, o ador!
Next repede.

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Lun Apr 14, 2014 7:03 am

Acolo, ne-am dat jos pelerinele desfăcându-ne aripile, razele argintii ale luni se reflectau pe penele negre de pe aripile noastre asemănătoare îngerilor negri făcându-le lucioase. Am zâmbit amândoi satisfăcuţi pe deplin de faptul că în câteva ore le vom avea pe fetele ce ne sunt menite, priveam cerul fără pic de nori şi ne-am ridicat în văzduh. Am zburat până la marginea oraşului uitându-ne în jur. Oamenii ştiau de legenda vampirilor Kaulitz, dar pentru ei legendele sunt nişte minciuni, ei cred ca familia noastră a fost una de criminali ce au fost asasinaţi de regina Anastasia şi atât. Ce am fost noi...vampirii, conducători supremi, acum stăm ascunşi fiindu-ne frică de oameni dar până aici, de acum vom fi din nou respectaţi iar oameni vor fi nevoiţi să coexiste cu noi. M-am uitat la Tom iar el a zâmbit trimitându-mi un mesaj scurt prin telepatie: "Dute la adresa fetei, ne întâlnim aici, ai grijă" . Tom a plecat după "aleasa" lui iar eu după a mea.

( Tom's story)

Am plecat la adresa dată de cartea familiei, sunt extrem de nerăbdător, oare cum arată? Ce va spune? Mă va plăcea? Off ce mai moştenitor sunt şi eu! De ce îmi pun întrebări aşa de prosteşti, parcă aş fi...îhh, o fiinţă umană Georgiana nu va avea de ales deci fie că vrea fie că nu, ea va fi viitoarea mea soţie şi punct.
Într-un final am ajuns în faţa casei, mă uit la adresă, trebuie să fiu 100% sigur că asta e casa ei, nu de alta dar nu vreau sa-mi folosesc puterile pe oameni, nu fac chiar atât de multă risipă de timp şi energie. Bine deci asta e strada Hope nr. 73 deci în această casă stă Georgiana...nu e cine ştie ce...e simplă fără pic de glandoare...ce lume plictisitoare, înainte casele erau impunătoare cu o notă sofisticată iar acum...constructi de 4 pereti plictisitoare, mai trebuie vopsită bej şi gata, cel mai oribil lucru văzut de un nemuritor...
Casa este una cu etaj, vopsită albastră, ferestrele erau termopane aşa cum e "moda" la oameni iar uşa este una metalică. Casa avea un balcon în spate, oare este al ei? Zbor până lacolo şi mă aşez lângă uşa de la intrarea în cameră. Prin fereastra stearsă aproape perfect o văd pe fată stând în faţa calculatorului uitându-se la un clip cu un câine şi o pisică...cât de prostesc...
Când s-a ridicat am putut observa cât este de drăguţă, are în jur de 1,65, părul brunet, ochii coprui, pielea uşor bronzată, machiajul este unul drăguţ cu alb şi putin mov deschis, purtă o pereche de pantaloni albi strânşi şi un tricou mulat de culoare albă pe care scria "Keep calm and love me", draga mea, eu asta fac si voi continua să fac pentru secole, am zâmbit fară să vreau. Fata s-a dus la dulap şi a scos nişte haine, mă uitam atent la ea, nu vroiam s-o scap din ochi, trebuie doar sa am confirmarea ca ea este aleasa, semnul, trebuie să aibă semnul familiei mele undeva pe corp iar acum când se schimbă pot sa vad unde şi dacă îl are. Dacă chiar ea e "aleasa" atunci sunt foarte norocos pentru că arată foarte bine.
Fata şi-a dat jos tricoul şi sutienul şi am văzut semnul pe partea stângă de jos a abdomenului. "Aleasa" mea, am aşteptat asta atât de mult timp. Fata se îmbrăcă într-o...

Şi acum o sa pun poze cu ei ca îngeri negri asa cum îi văd eu, bun deci acum o sa aveti la ce lasa bălti de bale pe tastatura (sau decat eu fac asta cand vad orice fel de poze cu ei? ) în fine...

Primul este Bill

Acum Tom

Bine îmi pare rau da NU am gasit nici o poza cu el ca înger cu aripile negre, nici macar ca înger cu aripile albe nu am gasit. Daiaş palme până la inconstienta, jur ca daca nu mie frica ca ma bate o prietena daca il ating cu un fir de ata, las lua la palmi până cand mas plictisi pt ca nu am gasit poze cu el nici ca vampir. Pun o poza normala cu el, si vil imaginati voi cu aripi negre ca altfel nu pot sa fac pentru ca nu stiu cum sa editez poze.

scuze ca nu vam dat o poza cu el cu aripi si va las pe voi sa va imaginati aripile dar Nu sunt asa ca ne descurcam cum putem

Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Joi Apr 17, 2014 6:04 am

Foarte tare,si pozele sunt tari next Very Happy

Sus In jos
RoBullShit

Data de inscriere : 08/03/2014

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Joi Apr 17, 2014 9:48 am

Hopa penelopa...
Next:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Semnatura Exclamation 
Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Joi Apr 17, 2014 10:10 am

...rochie din mătase roşie, se aşeză în pat, stinse lumina şi adormi. Ceasul bătu ora 3:35 a.m. iar eu am intrat în linişte în camera fetei. Păşeam pe un covor pufos până la patul ei, sărăcuţa, probabil era obosită devoarece dormea buştean. M-am apropiat uşor de ea, chipul meu era la mai puţin de un centimetru de al ei. Aş putea...s-o sărut chiar acum. Off ce gând copilăresc, am tot timpul din lume pentru asta, acum trebuie doar s-o iau la castel, nu am timp de pierdut, la ora 6 se luminează de zi si probabil va vrea să vorbim înainte s-o iau. Mă apropi de urechea ei şi spun încet:

-Georgiana...

Fata tresări şi făcu ochi mari. Strânse pătura în jurul corpului şi se duse speriată în cel mai îndepărtat colţ al patului. Se uită speriată la mine şi spuse cu un glas tremurat, aproape stins:

-C-ci-cine eşti?
-Eu sunt Tom Kaulitz, mă bucur să te văd însfârşit Georgiana.
-De unde ştii cum mă cheamă?
-Eu ştiu foarte multe draga mea, acum, Georgiana, ştiu că ai un semn din naştere în formă de "A" pe corp. Ştii ce semnifică?
-Prefer să mi se spună Georgi, şi nu, nu ştiu.
-Păi atunci ţin să te anunţ că nu sunt aici din pură întâmplare. Fete ca tine se nasc odată la 100 de ani şi foarte, foarte puţine supravieţuiesc. "A"-ul este semnul familiei regale de vampiri Kaulitz iar fetele destinate să se mărite cu moştenitori coroanei au "A"-ul undeva pe corp. Tu eşti o "aleasă" , a mea.
-Nu mă face să râd, nu există vampiri şi eu nu mă voi mărita cu tine. Defapt cred că visez toata chestia asta iar maine dimineată când mă voi trezi voi merge cu prietena mea la prima noastră zi de lucru. Aşa că pleacă.

Tom renunţase la înfăţişarea lui omenească, îşi scoase colţi iar ochi lui căprui deveniseră roşi precum sângele proaspăt, se uită la ea şi spuse:

Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Joi Apr 17, 2014 10:24 am

Ce ii spuse? :O
O sa o muste? :O
Next!

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: Vampirii si alesele.   Sam Apr 19, 2014 9:20 am

-Nu e un vis, şi, tot ma crezi că nu exist? Sunt vampir şi sunt aici chiar acum. Tot ce ti-am spus e adevarat, hai, vino mai aproape.
-Mi-e frică...
-Stai liniştită că nu te muşc, daca vrei mă poti muşca tu pe mine, iti promit că nu vei păţi nimic.

Spun întinzând mâna spre ea, am putut observa o urmă de amuzament la replica mea privind muşcatul. Mă prinse de mână iar eu o trăsesem mai aproape de mine după care i-am zâmbit calm, nu vroiam s-o sperii, trebuie sa fiu cât mai delicat (nu mă refer la vegeta de la delicat, cî refer la verbul a fi delicat) posibil. Am stat cateva secunde şi i-am spus:

-Hai, vino cu mine la castel...
-E o nebunie, părinţi mei îşi vor face griji...
-E în regulă, totul va fi bine, hai..

Am luato de mână şi am dusp până în balcon. O briză rece o făcu pe fată să tremure. M-am dus înapoi în cameră, am deschis sifonierul şi am luat un sveter negru, i l-am pus pe umeri după care am luat-o în brate şi i-am spus:

-Nu-ţi fă griji, nu e departe, sper că nu ai rău de înălţime.
-Stai ce?

Mi-am desfăcut aripile şi am sărit de pe balcon începând să zbor, nu mi-am dat seama cât de grea este fata aşa câ m-am cam dezechilibrat dar am reuşit să zbor direct într-un cireş din apropiere. Am luato mai bine în brate, acum ii cunosc greutatea, are vro 55 Kg chiar daca nu pare. Mi-am luat din nou zborul şi am dus-o până în faţa păduri Strigătelor acolo am lăsat-o jos şi am aşteptat să vină şi zăpăcitul celalalt.