Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Să ne punem creativitatea la contribuţie, fie că sunt poveşti de groaza sau nu !

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

S-a terminat durerea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Data de inscriere : 14/07/2013

MesajSubiect: S-a terminat durerea?   Dum Iul 20, 2014 4:40 pm

Țipete...tipete de durere, frica, disperare, furie sau neputinta.Țipete puternice, medi sau sugrumate.
Nu mai vreau să le produc sau să le aud niciodată. M-am săturat de ele si de acest loc.
E întuneric, umed si murdar. Pic...pic...pic...astea sunt picăturile de apă care se scurg de pe tavan după care pică si se alatură altor picături formand mici bălti pe podeaua rece precum gheața.
Stau pe podeaua umedă, nu vad nici doi centimetri in fața ochilor, bezna nu-mi permite asta. Stau rezemată de un perete cu denivelari. Mâinile-mi sunt legate cu lanțuri de perete sus ... sau poate sunt jos, nu le mai simt așa că nu pot spune cu certitudine daca le țin sus sau jos.
Unde sunt? Nu știu,nu vreau să știu.
De unde știu că sunt legată cu lanțuri? Simplu! Simt metalul rece în jurul încheieturilor iar în rarele momente când îmi simt mâinile le mișc și aud zornăitul lanțurilor ruginite.
De când sunt aici? Ei bine aș vrea să știu, timpul este un lux pe care nu mi-l pot permite în acest loc infect. Nu știu când e zi sau când e noapte, întunericul domină aici.
De ce sunt aici? Asta mă întreb și eu.
Cum arăt? Sincer, am uitat. Înainte puteam răspunde cu ușurință la această întrebare banală. Spuneam că am părul negru-albăstrui, ochii verzi, un năsuc drăgălaș nici prea mare nici prea mic, gene dese si sprâncene pensate regulat, pielea ușor bronzată și buze ușor trandafiri moco prea mari nici prea mici. Acum? Pot spune numai ce presupun și anume că probabil sunt murdară și plină de răni și vânătăi. Probabil am larimi în ochi și durere pe chip. După ce mi-a tot făcut, așa trebuie să arăt.
Aud un scârțâit metalic ce a părut că a durat o veșnicie deși știu în sinea mea că a durat doar câteva secunde. Zgomotul unor pași înfundați m-a făcut să tresar.
Ce-mi va face de data asta? Mă va biciui? Mă va bate? Mă va umple de tăieturi ca data trecută?

-Deci, ce vrei să facem astăzi?

Încercaţi să răspundeţi:

1. Cum o va chema pe fată?
2.Unde se află ?
3. Cine o ţine prizionieră?
4.Cum îl cheamă ?
5. Va scăpa fata?
6.Oare va fi prins ce-l ce a torturat-o?
7.S-a terminat durerea?

_____________semnatura_________________
Itsuka hikari ni mukau sakasama no chou.
Kimi to kimi o kiru kagami no naka
Jugyouchnu no rouka hibiku ashioto
Taezu ame no oto ga tsuite kuru yo.
Kanjiru mama no katachi wa mabushii
Amai hana ni naru doku no mi ni mo naru
Kyoumo ame ano hito ima mo
Sora to sora de tsunagitai no
In this creaziness, uncertainty
Hitori hitori no omoi o bokura wa dokoka ni nokoseru darou ka
In this creaziness you gave me life
Hitotsu no omoi o bokura wa doko made mamoreru darou ka
In this creaziness uncertainty
Hitori hitori no omoi o bokura wa dokota ni nokoserudarou ka

Ultima editare efectuata de catre Assa in Vin Aug 15, 2014 1:29 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://povesti-intunecate.forumgratuit.ro
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/08/2013

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Lun Iul 21, 2014 7:29 am

prizoniera o ti tu numai tu esti asa de perversa

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://darkness-knight.forumgratuit.ro
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/07/2013

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Iul 26, 2014 12:26 pm

Povestea e uimitoare si me lene sa raspund la intrebari Smile))

Inca mai pot vedea ultima picatura de culoare dintr-o lume alb-negru

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro
Lenalee-chan

Data de inscriere : 04/07/2014

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Aug 16, 2014 4:33 am

Incepem Very Happy
"Țipete...tipete de durere, frica, disperare, furie sau neputinta.Țipete puternice, medi sau sugrumate.

Nu mai vreau să le produc sau să le aud niciodată. M-am săturat de ele si de acest loc.

E întuneric, umed si murdar. Pic...pic...pic...astea sunt picăturile de apă care se scurg de pe (/din) tavan după care pică (/cad) si se alatură altor picături (pic, pica, picaturi, suna ciudat. Incearca sa folosesti sinonime. Chiar daca unele au sensul dorit, asezate in fraza dau aiurea) formand mici bălti pe podeaua rece precum gheața.

"Stau pe podeaua umedă, nu vad nici doi centimetri in fața ochilor, bezna nu-mi permite asta. Stau rezemată de un perete cu denivelari (Aici mergea mai bine "uniform"). .

Mâinile-mi sunt legate cu lanțuri de perete sus ... sau poate sunt jos, nu le mai simt așa că nu pot spune cu certitudine daca le țin sus sau jos. (In loc de sus si jos mergea "directia bratelor" sau ceva asemenator

Unde sunt? Nu știu,nu vreau să știu. (De ce s-a pus intrebarea daca personajul nu vrea raspunsul. Daca ai fi continuat sa ii descrii sentimentele atunci mai mergea)

De unde știu că sunt legată cu lanțuri? Simplu! (Ei, da e e putin fara sens fraza. Oricine ar stii daca e legat cu lanturi de incheieturi) Simt metalul rece în jurul încheieturilor. Oh si...semnul exclamarii nu prea se potriveste.(,) iar în rarele momente când îmi simt mâinile le mișc și aud zornăitul lanțurilor ruginite. (Ai repetat lanturi de trei ori cuvantul "laturi", parca nu e ok)

De când sunt aici? Ei bine aș vrea să știu, timpul este un lux pe care nu mi-l pot permite în acest loc infect. Nu știu când e zi sau când e noapte, întunericul domină 9Parca se potrivea mai bine predomina)aici.

De ce sunt aici? Asta mă întreb și eu.
Cum arăt? Sincer, am uitat. Înainte puteam răspunde cu ușurință la această întrebare banală. Spuneam că am părul negru-albăstrui, ochii verzi, un năsuc drăgălaș nici prea mare nici prea mic, gene dese si sprâncene pensate regulat, pielea ușor bronzată și buze ușor trandafiri(i) moco (Nici) prea mari nici prea mici. Acum? Pot spune numai ce presupun și anume că probabil sunt murdară și plină de răni și vânătăi (Din nou sunt confuza. Cred ca acel "Presupun" nu isi are locul. Adica daca are vanatai si rani, le simte si stie asta).

Probabil am larimi în ochi și durere pe chip. După ce mi-a tot făcut, așa trebuie să arăt. (Cred ca folosind verbe de incertitudine doreai sa arati ca personajul e atat de slabit si amortit incat nu mai simte durerea sau oricealtceva)

Aud un scârțâit metalic ce a părut că a durat o veșnicie deși știu în sinea mea că a durat doar câteva secunde(E ceva in neregula cu fraza asta, dar nu imi dau seama). Zgomotul unor pași înfundați m-a făcut să tresar.
Ce-mi va face de data asta? Mă va biciui? Mă va bate? Mă va umple de tăieturi ca data trecută?" (Imi plac intrebarile astea. Introduc bine suspansul

Ok sper ca nu am ratat nimic.
Titlul: E bun insa nu ma prea atrage. Ai o bila alba deoarece se potriveste pentru inceput povestii.
Idee: Ei bine, e originala. Am citit multe povesti si nu imi amintesc sa fi intalnit vreuna asemanatoare.
Descriere: Ai din plin, dar mai mult prezinti infatisarea personajului si locului. Sentimentele pe care le simte eroul nostru unde sunt? Pune-te in locul lui. Astfel nu poti da gres. Gandeste-te strict la ce ai simti tu. Incearca sa detaliezi frica si um...efectele ei.
Dialogul lipseste, dar nici nu e absolut necesar.
Exprimare: Incerci sa depasesti un anumit nivel, paraca te straduiesti prea mult. Uneori repeti cuvintele.
Estetica: Da, eu am boala pe alineat, si nu il vad. Dupa ce termini o idee alineat, te rog.
Punctuatie: Momentan e ok. Doar o gresala, doua, dar nimci alarmant.

Jesus. Nu e tocmai o critica detaliata caci, e primul capitol si eu l-am interpretat drept monolog. Vreau sa vad cu evoluezi pe parcurs. Parerea mea e ca ar trebui sa mai ceri o critica dupa 4-5 capitole. Sper ca te-am ajutat si sa nu te afecteze ce am scris. Vorbind din ipostaza lui Lore si nu a criticului sa stii ca iti ador povestea. Chiar vreau nextul ^^

RAspunsuri la intrebari. Duhh:
1. Assa, o cheama Assa. Smile)
2. Simt nevoia sa spun beci...deci pivnita
3. Jack (Nu stiu cine e JAck, dar fac pariu ca e el)
4. Il cheama Jack. Si e pervers (Nu stiu) Smile)
5. Aici nu stiu =)) Assa daca esti tu sper sa scapi, dar daca e altcineva...
6. Noo. Lasa-l sa scape.
7. Durerea dabea incepe :3
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Aug 23, 2014 12:29 pm

Vocea lui se auzea in toata incaperea cu un ecou sumbru ce-mi ingheta sangele in vene. Are o voce groasa, sonora probabil tabacita de la tigari si aclool.
Ceva ma prinde de barbie, dupa cum se simte e o mana, una aspra, a lui. Mia mangaiat obrazul umed intotdeauna de la lacrimi supa care a spus:

-Cameila, spune-mi, ma iubesti

Au trecut mai multe clipe infernale invaluite de o liniste cumplita ca de cavou dupa care spuse:

-Ah! Ce neatent sunt, cum poti sa-mi spui daca ai calusul la gura? Da-mi voie...Camelia...

S-a apropiat de mine si mi-a dezlegat calusul de piele de la gura, ce avea scopul de a ma opri din tipat si de a nu-mi musca limba. Imediat dupa ce l-a dat jos m-am chinuit sa spun cu glas ragusit aproape stins ce ma surprinse:

-Apa, te rog...

Am simtit cum pleaca de langa mine dupa care se intoarce. Simt ceva langa gura, parea a fi o cana. Ma apucat de barbie si mi-a dat sa beau apa. Inainte beam apa mereu si o priveam cu indiferenta dar acum? Hai doar sa spunem ca o gura de apa e ca o oaza in desert pentru mine sau un fast food pentru un om pus la dieta.Dupa ce termin de baut il aud din nou spunand:

-Camelia, ma iubesti?
-Eu...cine e Camelia? Eu sunt Scarlet! NU CAMEIA, SCARLET! Lasa-ma sa plec, nu voi face nici o plangere la politie, lasa-ma sa plec!
-Camelia, nu-ti permit sa vorbesti asa!
-EU NU SUNT CAMELIA! LASA-MA SA PLEC NENOROCITULE!

S-a ridicat si a plecat de langa mine, nu inteleg, cine e aceasta Camelia? Un licar de lumina a aparut in bezna. A aprins o lumanare, oare ce face cu ea?
S-a apropiat de mine tinand lumanarea in mana. A inclinat-o si a inceput sa se uite la mine, puteam sal vad uitandu-se la mine, hmm, are ochi verzi...in rest...nu imi pot da seama din cauza masti, nenorocitul, mereu isi pune masca accea, macar daca as stii cine e. Si ce e cu acea lumanare? Nu mi-am dat seama pana cand prima picatura de ceara fierbinte nu mi-a atins pielea. Credeam ca scapasem de tortura, ce gand prostesc, e imposibil sa scap. Ceara curgea de pe lumanare direct pe pielea mea  iar eu ca pintr-o minune am reusit sa tac si sa nu tip. Nu vreau sa mai tip, nu din nou, nu vreau sa-i mai dau satisfactia asta, sa ma vada implorandu-l, nu si acum, de acum orice ar face o sa tac. A oftat probabil din plictiseala dupa care a stins lumanarea si a spus:

-Daca continui sa te porti asa n-o sa ma mai joc cu mici taieturi si zgarieturi sau ceara, voi trece la lucruri mai serioase. Tine minte asta Camelia.

Intrebari:

1. La ce se referea prin "lucruri mai serioase" ?
2. Cine credeti ca este defapt cel ce o tortura pe Scarlet?
3.Credeti ca se cunosteau dinainte?

Bine, deci stiu ca postez greu dar asta e ultima parte pe care o aveam gata scrisa, de acum voi posta umpic mai des si voi scrie direct din mintea mea, asa ca va fi usor interesant ca nu voi avea timp sa "slefuiesc" acele parti le voi pune asa cum imi vor veni ideile.

Ultima editare efectuata de catre Alexa in Vin Sept 12, 2014 4:58 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 28/07/2013

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Aug 23, 2014 10:26 pm

Tare, frumos, dragut, next :3

Viata e un joc in care castigi greu si pierzi usor.
Sus In jos
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/07/2013

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Mar Sept 02, 2014 12:37 pm

Absolut genial,aştept next :3

Inca mai pot vedea ultima picatura de culoare dintr-o lume alb-negru

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro
Lenalee-chan

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Mar Sept 09, 2014 12:34 pm

Uaa deci...ador ce ai scris tu aici ok? Mai mult ma bucura faptul ca tii cont de sfaturi si evoluezi :3
Ideea, e pur si simplu geniala. O iubesc, sunt obsedata de povestea ta si vreau next Very Happy
Tine-o tot asa.
Ps: Am observat mici greseli de tastare Smile)

I don’t drink hot liquids of any kind. That’s the Devil’s temperature.
Sus In jos
๖ۣۣۜFĄUSŤ

Data de inscriere : 08/09/2014

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 12, 2014 8:29 am

Abia astept urmatoarea parte Very Happy
Povestea e chiar geniala
Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 12, 2014 12:24 pm

După ce am auzit aceste cuvinte am auzit doar niște pași înfundați, un scartait metalic si apoi nimic, plecase, si a uitat să-mi pună călușul la gură...oricum la ce bun? Chiar daca tip cât mă tin plămâni singurele ființe vi care m-ar putea auzi ar fi gândaci.
Unde naiba mă aflu? Vreau acasa, vreau sa ma uit la TV cu prieteni mei, sa citesc, sa ies afara, sa...sa fiu o persoana normala din nou. Oare mă caută cineva? Oare mai crede cineva că sunt în viață? Și dacă da...cât va mai dura să mă găsească?
O mie de înrebări îmi treceau prin minte și fără să realizez mi-am dat seama ca plâng. Cred că totuși ar trebui să-mi închipui ce e mai rău și anume că probabil toți cred că am murit și că nu-și mai bate nimeni capul. Cred că trebuie să mă împac cu ideea că voi rămâne ”jucăria” lui până voi muri.
Dar hai să luăm partea bună! Poate voi muri mâine! Ce fericită aș fi dacă s-ar termina odata toate astea.
Oricum, a spus ”lucruri serioase” oare la ce se referea? Adică, deja m-a tăiat, biciuit, ars și împuns, mai poate face ceva? Ehh oricum pare o persoană plină de creativitate de a gasit trei moduri diferite de a face tot ce am mentionat mai sus. Cât aș vrea sa-i văd chipul, poate e cineva pe care îl cunosc, sau poate nu vrea sa știu cum arată în caz că scap. Dacă am dreptate înseamnă că încă mă caută cineva. Hmm...acum doua secunde renunțam și mă gândeam să mă resemnez și acum din nou sper că voi fi scoasă de aici. Cred că e în natura oamenilor să spere la lucruri care e aporape imposibil să se întâmple.
Incerc să mă așez într/o pozitie cat mai comodă pentru a putea atipi, măcar atat pot să fac, să dorm și să sper că voi visa frumos la o zi normala pentru o fată de 17 ani am închis ochii și după un timp în mintea mea apărură niște imagini însfârșit visez! Eram eu și prietena mea cea mai bună Rose, ea alerga pe un câmp cât timp eu stăteam la umbra unui copac bătrân. Nu e de mirare, eu mereu am fost cea anostă ce preferă să strea liniștită și să nu deranjeze pe nimeni în timp ce ea era cea activă și mereu în centrul celor mai dragute grupuri dar asta nu mă deranja, consideram că e mai bine așa. Când a terminat de alergat a venit la mine si s-a așezat lângă copac. O briză rece începu iar Rose s-a ridicat si a început să fugă iar eu să strig după ea.
Când am deschis ochii era din nou beznă, m-am trezit, cât e ceasul, ce zi este? Off, mai contează mai mult ca sigur va veni dintr/o clipă în alta și va începe din nou tortura.
După câteva minute am auzit veșnicul scârțâit metalic dar ceva era diferit de data asta. În loc de pași înfundați ce se mișcau încet am auzit cum alerga. Ce se întâmplă de obicei când vine e foarte relxat cu chef de ”joacă”. Dar nu și acum, a aprins repede niste lumânări și a luat ceva în mână după care a venit la mine m-a privit și a spus:

-Camelia, iartă-mă dar nu ne mai putem ascunde aici. Draga mea, cineva și-a băgat nasul, iartă-mă.

Dupa asta scoase un revorver și mi-l puse la frunte. Cineva si-a băgat nasul. Adică cineva mă cauta, înainte să imi dau bine seama ce se întamplă sau să încep să țip cineva a intrat în încăpere. Purta cagulă și era îmbrăcat ca un soldat. Avea în mână un pistol mă uitam surprinsa la el si nu stiam ce sa spun. Un zgomot asurzitor s-a auzit iar când m-am uitat la cel ce mă tinea captivă a observat ca scăpase revolverul si mâna îi sângera. A fost împușcat, mai multi intrasera iar eu am început să roșesc, în lumina slabă a lumânări puteam sa-mi dau seama ce port...și anume ce ramăsese dintr-un tricou fara bretele si rămășitele unei perechi de pantaloni scurti. Adică eram aproape dezbrăcata pentru ca atat tricoul cât si pantaloni erau rupti si foarte murdari. Doi dintre oameni venisera langa mine iar unul trăsese două gloante în lanțuri, acestea se rupsera iar celalalt mă înfăsură într/o pătura și...

Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Sept 13, 2014 11:29 pm

O.o Next hai ca e interesant.

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Dum Sept 14, 2014 4:38 am

... mă ridică grăbit în brațe. Nu știam ce se petrece sincer nu-mi păsa, credeam că am adormit și că totul e doar un vis, că visez că sunt salvată. Am ieșit din ceea ce părea a fi o peșteră si pentru prima dată după mult timp am vazut luna si stelele. Pe loc am simțit cum mi se umplu ochii de lacrimi, nu mai vazusem de mult noaptea în toată splendoarea ei, vedeam întuneric ce e drept dar fară lună și stele ce își trimiteaurazele arginti pente tot.
Am coborât o bucată de vreme pe un drum abrupt și plin de noroi timp în care eram trecută de la un soldat la altul probabil pentru că era treabă serioassă să duci o fată de 17 ani în brațe pe un drum ca acesta. După ce am coborât muntele am mers printr-o pădure dar asta pentru putin timp iar în cele din urmă am ajuns la un drum asfaltat. Acolo așteptă o dubă neagră, unul dintre soldati a deschis ușa dubei și m-a așezat acolo, ce bine și călduț este. Au intrat și ceilalți soldați și eu mi-am rezemat capul de unul dintre ei, am închis ochii și am sperat din tot sufletul că nu visez și că mă duc acasa.
Când am deschis ochii am rămas surprinsa să văd că mă aflu într-o cameră de un alb imaculat. Mă uitam în jur ușor euforică, era o cameră mică, peteți albi, o ușa maro deschis, o fereastră în partea mea dreaptă, în partea mea stângă se află o măsuță pe care era o vază cu câteva buchete de flori, si un coș mare cu fructe. Stateam într-un pat destul de mare, m-am ridicat în capul oaselor iar pătura ce mă acoperea căzuse delicat pe picioarele mele lăsându-mă să văd că purtam ceva alb.
După ce m-am așezat mai comod am observat un ușor miros de dezinfectant, si mi-am dat seama că sunt într-un spital. Indată o femeie înaltă și blondă îmbrăcată cu o uniformă de asistentă. Aceasta se uită indiferentă la mine după care ieși și înăuntru veni o altă femeie, una roscată de vreo 47 de ani s-a uitat la mine și a zâmbit, după care s-a așezat pe marginea patului meu și a spus:

-Știu că asistenta e cam empatică dar adevărul e că nu știe în ce condiții ai fost adusă aici. Defapt nimeni inafară de mine nu știe. Majoritatea cred că ai fost adusă după o tentativă de sinucidere. Eu sunt Elena, doctorita ta.
-De ce ar crede asta? am spus cu o voce ragușită aporape stinsă.
-Păi adevărul e că ai fost salvată dar cumva atacatorul tau a reușit să împuște câtiva soldați și să scape. Așa că pentru siguranța ta toti cred că te cheamă Elizabeth Hathway și că ești din Malibu.
-A scă-scăpat? C-cum? Eu...
-Shh, nu îți fă griji, nu știe nimeni cine ești cu adevărat, să spui că ești Elizabeth ok? Voi veni să văd ce faci odată la cateva ore.
-B-bine...dar...parinți mei...
-Le-am spus să te aștepte în noua voastră casă din Los Angeles, pană te recuperezi și dacă vor sa-ti trimită ceva să facă asta de pe numele lor false Joanne Hathway și Roger Hathway pentru a nu fi depistati. Cei mai mari ofițeri de poliție sunt de partea ta și toți știu despre numele astea, ei le-au ales. Acum...am să-ți mai dau o veste, în mod normal ar trebui să stai singură în salon însă spitalul este supra-populat și vei avea un coleg de cameră.
-C-coleg de cameră?
-A suferit o operație la gât nu va putea vorbi cateva zile și îl ținem sub observație bine ?
-B-bine...
-Păi va veni in jumătate de oră stai liniștită.

Elena pleca iar eu am încercat să mă relaxez, un coleg de cameră ce nu va putea vorbi din cauza unei operați, oricum...sper să nu am probleme cu el. După orarul meu in două ore va trebui să merg să fac niște analize. Trecuse și acea jumătate de oră siîn care medici adusesera încă un pat pe care il asezasera aproape de ușă și o noptieră. După asta ușa se deschise iar înăuntru intrase un băiat înalt, foarte inalt,  îmbrăcat cu o pereche de blugi negri un tricou alb, o geaca super mișto de piele si foarte foarte multe lanturi la gât iar în picioare purtă niște converse de la all star. S-a uitat la mine și am putut să observ frumoasele sale trăsături. Are ochii căprui, piele usor bronzată, buze perfecte alături de un nasuc drăgălaș. S-a asezat pe pat iar asistenta ii aduse o tăbliță ecologică și un marker. Parea să fie foarte prietenoasa cu el. Când dădu din nou cu ochii de mine am observat că revine la firea ei de gheată. Băiatul scoase capacul markerului și scrise pe tăbliță:

Sus In jos
Lenalee-chan

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Joi Sept 18, 2014 10:41 am

Omg, omg, a scapat. Insa ceva imi spune ca ni se termina aici

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Joi Sept 18, 2014 1:24 pm

”Buna! Eu sunt Alucard, tu cum te numești?”

La auzul numelui sau nu m-am putut abtine si am zambit. Alucard este numele unui vampir din animeul Hellsing, ce era servitorul unei muritoare pe nume Integra si isi ucidea semeni in numele biserici, reginei angliei si Integrei. Chiar imi placea animeul ala si numele acestui baiat e Alucard...ce coincidenta...ori parinti lui iubeau animeurile ori aveau lipsa de inspiratie orice ar fi fost numele lui e amuzant. M-am uitat la el si am spus:

- Elizabeth Hathway...

E destul de ciudat să spun că mă cheamă Elizabeth cand defapt mă cheama Scarlet dar, pentru siguranta mea si a parintilor mei trebuie să spun asta. Stiu ca mint dar...e pentru o cauza buna. M-am uitat la el si acesta scrisese pe tăbliță:

”Imi pare rau ca nu pot vorbi cu tine și ca trebuie sa citesti ce vreau sa spun, oricum, de ce esti aici?”
-Nu mă deranjeaza sa citesc ce vrei sa spui, pai, o cadere nervoasa, nu vreau sa vorbesc despre asta...
”Imi pare rau, nu doream sa ating o coarda sensibila”
-Nu ai atins, stai linistit, oricum voi sta aici o vreme...
”Si eu, doua saptamani”

În încapere intrase Elena cu un zambet mare pe față. Se uită la mine si îmi facu semn s-o urmez. I-am zambit lui Alucard si am plecat cu Ekena, urmasera intepaturi pentru probe de sange, radiografi, ecografe de toate ca sa fie siguri ca nu am patit nimic. Cand am terinat toate astea am mers in camera si am fost surprinsa cand l-am vazut pe Alucard cu un baiat ce jur ca arata la fel. Se uita la mine si scrise pe tablita:

”El e fratele meu Keichii, suntem gemeni”

M-am uitat la el si am zambit, alt nume din animeuri, deci e clar parinti nu aveau idei. I-am zambit lui Keichii dupa care m-am asezat pe patutul meu. Si m-am acoperit, mi-era destul de frig, mă întreb de ce. Keichii stinse becul dupa care ne urase somn usor si pleca. Eu eram deja pe jumatate adormita, asa ca somnul n-a fost o problema. Cand m-am trezit l-am vazut pe Alucard aruncandu-mi o privire vesela si aratandu-mi tablita lui:

Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Joi Sept 18, 2014 11:20 pm

Foarye tare povrstea
E super mai repede next

Sus In jos
Lenalee-chan

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Joi Sept 18, 2014 11:51 pm

Genial O.o iti cam place sa te joci cu suspansul Smile)
Ma asteptam ca tipul rau sa scape, adica ar fi fost prea simplu altfel.
Am vaziut cateva greseli de exprimare, insa in rest e ok.
Ce pot spune. Astept next :3

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 19, 2014 9:35 am

” Neata raza de soare ai facut ochi?”

I-am aruncat un zambet lenes si am spus plictisita:

-No acu nu mai fă misto de mine, patul era moale si nu am mai dormit pe ceva moale de ceva vreme...
”Cum adica? Pe ce ai dormit?”
-Pai eram...in patutu meu acasa dar nu e asa moale...de obicei imi place sa dorm pe paturi tari nu pe cele moi dar cred ca o rog pe mama sa facem schimb de saltele ca a ei e moale.

M-am uitat la el si am sperat din tot sufletul sa ma creada. Era sa ma dau de gol rau de tot, de ce? Oricum mai am de stat aici pana vin rezultatele si apoi o sa am sedinte de consiliere o vreme. Dar nu inteleg de ce sunt perfect in regula, nu am traume...cel putin nu cred ca am. Alucard s-a uitat la mine si a spus:

”Nu ai dormit prea bine adica te zvarcoleai prin pat, era sa pici de vro doua-trei ori si te-am impins la mijloc, erai asa de obosita ca nu ai simtit nimic dar oricum pareai sa visezi urat, transpirai mult si tineai ochi strans inchisi ca si cand nu ai fi vrut sa te trezesti...si vorbeai in somn...nu stiu ce spuneai dar...pareai speriata”

M-am uitat la el ca la un nebun, am facut toate astea? Nu-mi amintesc nimic, absolut nimic, ce se intampla. Sirul meu de ganduri fu intrerupt de Elena care zambise. M-a chemat cu ea sa-mi spuna clar care era treaba cu analizele facute ieri. Din cate am inteles ranile mele erau superficiale, nimic ce sa-mi puna viata in perico dar se temea pentru sanataea mea mintala. Cum adica? De ce crede toata lumea ca sunt nebuna? Nu sunt, am fost tinuta in intuneric trei luni dupa cate mi s-a spus ar fi vrut sa ma intorc la viata mea spunand ceva de genu ”Ehh am fost sechestrata si torturata trei luni de zile dar viata e asa de frumoasa nu credeti, mai ales ca cel ce m-a tinut inchisa e liber...da...e minunat”. Daca se asteapta sa gandesc asa ea e cea nebuna nu eu! Am mers in camera si dupa ceva vreme de conversat cu Alucard a venit un medic si a inceput sa imi arate niste pete de cerneala si sa ma intrebe ce cred despre ele. Bine am spus la vre-o cateva si anume 10 cam ce gandeam si ce ”vedeam” eu in ele dar la a 11 am spus:

-O sa fiu sincera ca de fiecare data si o sa-ti spun ca in pata asta de cerneala vad pe cineva punand intrebari stupide pe baza unor desene pe care le faceam eu la 2 ani.

Cand a auzit pur si simplu a amutit a luat desenele si a plecat iar eu m-am intins pe pat si i-a spus lui Alucard:

-Crezi ca sunt nebuna?
”Nu...chiar devenise enervant sa te intrebe ce crezi despre niste pete de cerneala dar probabil nu trebuia sa i-o spui asa”
-Pai...ce conteaza, ce poate face? Sa ma trimita la sectia de psihiatrie?
”Imposibil, si daca te trimite o sa vin sa te vizitez...”
-Esti dragut Alucard dar nu te vor lasa...oricum...mai putin ies din locul asta...abea astept sa merg acasa.
”Unde stai?”
-Pai...in Malibu...
”Dragut...eu stau in Los Angeles”

Cand am auzit mi-am dat seama ca nu voi iesi prea des din casa, daca ies va stii ca mint. Il tot mint de cand l-am cunoscut dar cum am mai spus e pentru o cauza buna. Usa se deschise si inauntru intrase...

Sus In jos
Tania Marodi

Data de inscriere : 19/09/2014

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 19, 2014 10:49 am

Ce super e vreau next!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 19, 2014 11:09 am

...asistenta aceea nesuferita, s-a uitat la mine si a spus sa o urmez. Am iesit din salon si am inceput sa merg. Unde naiba ma duce tipa asta care jur ca arata exact ca o papusa gonflabila, la fel de falsa si fara sentimente. Ajunsesem la cel mai jos nivel si cand sa ma dezmeticesc mi-am dat seama ca miroase groaznic aici. Incercam sa respir pe gura dar parca brusc mirosul capatase brusc gust...ce naiba e aici? Am ridicat privirea si am dat de un semn pe care scris mare cu litere verzi ”MORGA”. Priveam naucita semnul, m-am intors la asistenta si am spus:

-De ce m-ai adus aici?

Nu raspunse, brusc mă simt ca intr-un film horror, in filme personajul principal care in acest caz sunt eu se intoarce cu spatele si...BANG!...cad jos fara sa mai pot face ceva, durerea nu ma lasa sa ma ridic, mi-am dus mana la cap si cand m-am uitat la ea am constatat ca m-am murdarit de sange. BANG! Inca o lovitura si de data asta vad doar negru in fata ochilor. Cand ma trezesc sunt legata de ceva sort-of-semi-nu-prea-masa-de-autopsie.
CE MAMA LU BUNICA LU SOACRA LU SORA LU DRACU SE PETRECE AICI?
Intorc capul desi inca simteam durea crunta ce nu ma lasase nici sa tip mai devreme. O vad pe asistenta impingand ceva masa pe care...O LA DRACU ERAU INSTRUMENTE PENTRU AUTOPSI...bisturie, fierastrau, cleste, furtun de scos sangele si altele!
Incerc sa ma ridic panicata dar degeaba, eram legata la propiu de maini si picioare...de ce? Cine naiba e ea defapt? In incapere isi facu aparitia un barbat de vreo 28 de ani, era brunet, cu ochi verzi...si...si mana bandajata...el...nu e imposibil...de unde naiba sa stie el ca sunt aici? A venit si s-a asezat pe un scaun in fata mea si a spus:

-Buna Scarlet...ce faci?
-Cine?
-Nu fa pe proasta, te numesti Scarlet, nu incerca sa ma duci cu zaharelul stiu numele tau fals, Elizabeth, ce idiot fara lipsa de inspiratie l-a ales. Oricum, Camelia e aici sa ma ajute.
-Camelia? Adica tipa asta e Camelia? Atunci de ce m-ai tinut inchisa, de ce m-a strigai pe mine Camelia?
-Draga mea, eu tin la tine enorm, si tot ce vreau e sa fiu fericit cu tine, dar...am observat ca tu nu vrei asta. Asa ca din acest moment ea e noua mea Camelia. Inainte de asta o chema Betty.
-Dar de ce vrei sa ne cheme Camelia?
-Camelia, lasa-ne singuri, ai grija sa nu ne deranjeze nimeni.

Asistenta Betty sau Camelia sau ce drac de nume avea pleca si mă lasa singura cu psihopatul asta, e clar, de data asta nu mai scap. O sa mor, o sa ma disece dupa cum pare. Acesta se ridica luase un bisturiu se uita la el si spuse:

Sus In jos
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/08/2013

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 19, 2014 11:12 am

spuse:Iti dtai coaiele si apoi le dau la spiridusi ca arata muie din parc =))

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://darkness-knight.forumgratuit.ro
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Sept 20, 2014 1:20 pm

-Pai, nu vreau sa mori fara sa iti raspund la intrebare. Camelia o chema pe mama mea, m-a abandonat la nastere iar tata a murit intr-un accident. Cand eram la facultatea de medicina, ni s-a adus cadavrul unei femei ce murise intr-un accident si nu avea familie,trebuia sa asistam la autopsia ei, nu stiu cum dar, simteam ca o cunosc, si...drept urmare m-am uitat in fisa ei, ea, era chiar mama mea, Camelia. In seara aceea am stat in aceasta morga langa cadavrul ei. Am luat-o de mana dar pielea ei era rece si tare. Atunci...am realizat ca vreau ca pe prietena mea s-o cheme Camelia, nu imi pasa ce nume avea in realitate eu tot camelia doream sa-i spun. Mama avea parul brunet, ca tine si ochi verzi, ca tine...e adevarat ca tu esti mult mai frumoasa ca ea dar...astea sunt detali. Toate femeile ce le-am ucis aveau ceva ce avea si mama. Tu ai ochii si parul, Betty are inaltimea si chipul chiar daca ochi ei sunt albatri. In schimb ma intereseaza ceva de la fiecare, ceva ce sa pastrez...pielea. Din pielea Alesiei am facut o lampa frumoasa ce o am in dormitor. Din pielea Crissei am facut alta lampa ce o am in sufragerie, din a ta nu sunt sigur ce voi face...poate o husa de telefon...
-ESTI NEBUN DE LEGAT, CINEVA VA ROG ! NU VREAU SA AJUNG O HUSA DE TELEFON SAU CE VA MAI VREA SA FACA DIN MINE! VA ROG! BETTY! DUPA MINE TU URMEZI, VREI SA AI ACEIASI SOARTA!?

Betty plecase de ceva vreme, nici nu stiu daca mai e la nivelul asta. Ce se va intapla? Te rog, te rog te rog nu vreau sa mor! Nu acum, nu de mana lui. Si cum de era doctor? De ce trebuie eu sa patesc asta? Nu am facut nimic rau, nici macar nu il cunosc. Iar acum, acum nu mai am nici o speranta, vreau doar sa plec de aici. M-am uitat in jur panicata, trebuie sa fie o camera de filmat pe aici, am observat una dar nu batea aici, si in partea opusa. Doar o camera de supraveghere, doar una in toata morga? Mi-am intors capul sa vad daca e ceva mai aproape de mine si am observat usa de la baie. La fiecare baie de aici este o gura de ventilatie prin care poate trece cu usurinta un om. Te rog sa fie una si aici. M-am uitat la el si am spus:

-Inainte sa ma diseci sau jupoi sau ce vrei tu sa faci, ma lsai sa merg la baie? Daca ma diseci sigur nu va fi placut sa vezi ca imi venea sa fac pipi nu? Te rog, e tot ce vreau, poti veni si tu, dar vei sta langa cabina. Imi tot spuneai ca ma iubesti, daca chiar o faci atunci lasa-ma sa merg.
-Off, bine, dat fiind ca e ultima ta dorinta...ce fel de om as fi sa nu ti-o implinesc...ar trebui sa fi fericita, dupa ce voi termina cu tine vom fi impreuna pentru totdeauna.

M-a dezlegat si m-a prins de brat. Avea bisturiul in cealalta mana, probabil ca sa ma convinga ca daca incerc sa fug imi va taia gatul. Am ajuns in baie si m-am dus in penultima cabina. El a spus ca asteapta afara devoarece nu exista ferestre la morga deci nu voi avea cum sa scap. Mi-a dat 10 minute a spus ca daca intarzi o sa intre peste mine si ma va ucide chiar acolo. El iesi iar eu reusise sa ma strecor in toate cabinele. In ultima am observat grilajul ce avea un metru si era foarte patratos. Am observat ca avea un singur surub ce trebuia desfacut. Am cautat in toata baia ceva cu care sa-l deschis dar nimic, in cele din urma m-am cautat prin buzunare ca sa vad ca aveam o moneda de 1 euro in buzunar. Ehh, sa-mi incerc norocul, poate, doar poate se va intampla un miracol si voi reusi. Am fixat moneda pe surub si am inceput sa invart, a luat ceva timp si s-a desfacut iar eu am scos grilajul. Din afara baii am auzit:

-Ce naiba tot faci acolo? Grabestete mai astept doar un minut!

Bine in momentul asta trebuie neaparat sa imi infrunt frica de intuneric capatata tot din cauza lui si fobia de insecte pentru ca pun pariu ca sunt cateva sute in grilajul asta. Am intrat si am inceput sa merg prin el am trecut deasupra morgi si l-am vazut trantind usa ca si cand ar fi nu stiu ce erou din filme de actiune. Am inceput sa merg mai departe si am observat ca sunt in fata liftului. Am lovit micutul loc pe unde iesea aerul rece cand pornesti aerul conditionat si am sarit in fata liftului, am apasat butonul si cand s-a deschis am intrat si am mers la cel mai inalt etaj unde era biroul directorului. Ma simt ca intr-un film cu James Bond, sau cum il cheama, evadari prin gauri de ventilatie si toate cele. Am ajuns la ultimul etaj si RAHAT ERA BETTY ACOLO. Am apasat in disperare butonul de la etajul unde era salonul meu si usile s-au inchis, dar la naiba ea ma vazuse. Am ajuns la etajul meu si am fugit in salon la Alucard. Acesta se trezi din somn iar eu am spus rapid:

-Alucard trebuie sa ma ajuti te rog!
-Sigur Elizabeth ce este? Ce se intampla?
-Iarta-ma te-am mintit! Trebuia sa o fac, ma cheama Scarlet si stau in Los Angeles, sunt aici pentru ca am fost salvata dintr-un loc din munti unde ma tinuse rapitorul meu si unde fusesem torturata, a fost adusa aici dar aici este Betty asistenta aia blonda, este iubita lui, si m-a dus la morga unde urma sa ma ucida acel nebun, vrea sa ma faca husa de telefon, te rog ajuta-ma.
-Stai ca nu sunt lamurit. Oricum ce vrei sa fac?
-Nu stiu, sa ma ajuti sa ajung la politie sau macar sa ies din spital.
-Bine. O sa-mi spui mai multe detalii dupa asta, pentru ca deocamdata nu inteleg nimic.

Niste pasi se auzeau pe hol i-am spus in soapta lui Alucard ca este Betty si ca vrea sa ma duca din nou lui. Atunci alucard m-a prins de mana si...

Bine, stiu ca actiunea e foarte grabita dar sincer asta mi-a trecut prin cap. Acum...sper sa va placa.

Ultima editare efectuata de catre Alexa in Vin Sept 26, 2014 2:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alex
Nivel 2
Nivel 2

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Sept 20, 2014 10:41 pm

Tare povestea
Hai cu next.

Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Vin Sept 26, 2014 2:31 pm

...mă trase direct spre el. Mă trantise lângă el în pat si mă acoperise. Mă uitam speriată la el si am reusit sa spun om soapta:

-Alucard ce darcu crezi ca faci?
-Ohh pentru numele lui Dumnezeu, taci si tu putin, nu iti fac nimic, doar te ascund. Daca ma va vedea prefacandu-ma ca dorm nu ma va deranja.

Spuse el la fel de incet. Se ridica luase si perna mea si mi-o puse in brate dupa care se asigurase repede ca sunt complet acoperita, lua perna in brate si se prefacu ca adormi. Eu stateam nemiscata sub patura incercand sa nu fac nici o miscare si abea respirand. Cand am auzit usa scartaind jur ca nu am mai respirat, ca doar am inchis ochi si m-am rugat ca Betty sa nu se uite prea atenta la patul asta. Usa scartaise din nou si nu stiam daca e de bine sau de rau, daca ea e in camera si se uita la patul lui Alucard m-am ars, daca a plecat nu voi putea iesi din salon pentru ca se poate sa se uite si incelelalte camere. Alucard se misca si dase patura de pe mine, pur si simplu ma prinsesem atat de tare de tricoul lui ca daca el tragea inca putin de el puteam sa jur că se va rupe. Isi puse mainile peste ale mele si ma facu sa-i dau drumul tricoului sau dupa care spus:

-Pai...avand in vedere situatia de fata si eu te-am cam mintit. Ma simteam destul de prost dar acum ca suntem chit nu mai conteaza.
-Cu ce m-ai mintit?
-Pai, nu ma cheama Alucard si nu am suferit nici o opertaie la gat.
-Ahaaa...si lasa-ma sa ghicesc....pe fratele tau nu-l cheama Keiichi nu-i asa?
-Pai...da...si asta e o minciuna...
-Imi dai si tu detaliile mai tarziu...pentru ca sincera sa fiu si eu sunt in urma cu stirile.
-Bine...deci unde trebuie sa mergem? Si de ce naiba esti plina de praf si panza de paianjen?
-Poveste lunga...si...mergem la Elena..ea e directoarea si cea mai buna doctorita din spital. Dar la cat de incurcata e treaba asta sper doar sa nu fie si ea ceva complice.
-Nu e.
-De unde stii?
-Sunt detectiv sub acoperire...ma numesc Jack Stark. Si da stiu ca numele meu de familie aduce a nume de personaj de seriale medievale dar na...asta este...
-Aha...si cum ai de gand ”domnule agent sub acoperire” sa ajungem la Elena?
-Am doar cateva cuvinte pentru asta: ”Prin orice mijloace”.
-Sa inteleg ca ai voie sa-ti folosesti arma?
-Da, in caz de nevoie da.
-Interesant...bine...atunci sa mergem.

Sus In jos
Tania Marodi

Data de inscriere : 19/09/2014

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Sept 27, 2014 1:50 pm

Psst hei fata daca pui next iti dau o guma!! Very Happy Smile) Razz Razz Razz Razz Razz rabbit rabbit Wink
Sus In jos
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Sam Sept 27, 2014 3:24 pm

Am plecat cu Alucard, pardon, Jack Stark si ne-am dus langa usa. El o deschise si se uita sa nu fie nimeni. Cand fu sigur ca nimeni nu va da de noi m-a prins de incheietura si m-a dus pe casa scari. Urcam rapid pe scariel find primul iar eu stand aproape ca o umbra in spatele lui. Mergeam nesigura sperand sa nu vina cineva din spatele nostru. Ajunsesem la ultimul etaj iar el se duse in fata, ma tinea de mana si ma tinea aproape de el, deci chiar ma bucur ca m-a mintit si ca este defapt detectiv pentru ca daca nu era atunci as fi avut probleme mai mari. Ajunsesem in fata usi doctoritei Elenei. Deschisem usa si o vazusem pe Elena legata de un scaun si era plina de rani. Doamne ce i-a facut? Ea ce amestec are? Am mers si am dezlegato. In timp ce eu puneam apa intr-un pahar ca sa il dau ei pentru ca cine stie de cand e legata Jack se asigura ca este bine. I-am dat paharul de apa si dupa ce a baut a spus?

-Au legat restul personalului in subsol, la morga...i-au bagat intr-o debara.
-Betty m-a dus la morga si abea am scapat.
-Betty s-a indragostit de nemernicul ala. Cel mai rau e ca sunt inarmati si periculosi.
-Nu va faceti griji, am chemat intariri...vom fi inconjurati imediat...
-Da dar sunt bolnavi aici...
-Stai linistita...nu vor actiona pana nu spun eu...vor sta ascunsi...deci trebuie doar sa-i scoatem afara pe cei doi.
-Bine...dar suntem doua si tu esti singur si ai un revolver, are doar cinci gloante...crezi ca ajung?
-Stai linistita, daca totul merge bine nu va trebui sa folosim pistolul. Acum sa mergem.

S-a dus la usa si a deschis-o si s-a uitat precaut in stanga si in dreapta. Dupa care ne chemase si pe noi, plecasem tot pe scari. Mergeam amandoua langa el pe scari. Coboram incet si precauti. Daca dadeam de unul din ei era de rau, nu vreau sa dam de ala. Cine stie ce s-ar intampla. Am ajuns linistiti la primul etaj. Acolo cand iesisem din casa scari Betty sarise la noi cu un cutit. Bill o prinse si o aruncase pe jos ca si cand ar fi fost o jucarie. M-am uitat la el si am observat un zambet dn acela cu subinteles. Cat ma uitam la el parca auzeam ce gandea ”Am aruncato pe asta de parca as fi Chuck Norris”. Nu m-am putut abtine si am zambit. El s-a dus la Betty si i-a luat cutitul din mana si dupa care a legato de maini si de picioare dupa care o legase de un scaun cu rotile. Stateam si ma uitam la el fara sa spun nimic. Dupa ce a terminat a spus:

-Sa mergem, trebuie sa ne grabim...si mai bine o luam si pe ea...ca daca plecam si vine ala o va dezlega.
-Bine Jack...dar..ma gandeam ca ar fi mai bine s-o bagam si pe ea la morga langa ceilalti.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: S-a terminat durerea?   Astazi la 2:39 am

Sus In jos

S-a terminat durerea?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Puzzle-ul - pasiunea mea
» Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN
» Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Povesti de groază :: Distractie ! :: Fictiuni-
Mergi direct la: