Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Kamigami no Asobi

In jos

Kamigami no Asobi

Mesaj Scris de Lenalee-chan la data de Vin Sept 12, 2014 3:27 am

Kamigami no Asobi

Povestea se construieste in jurul lui Kusanagi Yui,caruia Zeus (un zeu atotputernic si directorul scolii pe care a creat-o)ii ordana,sa ii invete pe niste zei mai tineri, despre sentimentele oamenilor. Motivul pentru care a facut asta este pentru a anula efectele negative a legaturi slabe intre lumea oamenilor si lumea zeilor.

Numar de episode:12
Gen:Fantastic,Romantic,Harem

Site-ul unde il puteti viziona: http://www.deseneanimeonline.ro/category/kamigami-no-asobi/

Parere personala:
Sincer, animeul ne-ar putea invata pe multi dintre noi ce inseamana cu adevarat sa fii om. Pur si simplu am adorat povestea, intamplarile, personajele, TOT. Cred ca daca as avea un top 5 anime, el s-ar incadra cu siguranta. E uimitor cum zeii care intra la academie, cu o personalitate superioara si foarte dstanti unii de altii ajung sa creeze intre ei o legatura stransa de prietenie, iar sfarsitul ce se dovedeste a fi o misiune de salvare a unuia dintre ei scoate in evidenta tot ce au invatat pe parcurs si....nu va pot explica totusi cat de uimitor e. Chiar daca se incadreaza la genul romantic, sa stiti ca nu are faze amoroase sau saruturi =)))
Sfarsitul cere un sezon doi, adica dupa ce eroina e trimisa inapoi in lumea oamenilor are siguranta ca nu o sa ii mai vada niciodata...dar...UITATI-VA Smile)

_____________semnatura_________________
I don’t drink hot liquids of any kind. That’s the Devil’s temperature.
Lenalee-chan

Data de inscriere : 04/07/2014

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum