Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tokyo Ghoul

2 participanți

In jos

Tokyo Ghoul Empty Tokyo Ghoul

Mesaj Scris de Shiro. Mier Noi 25, 2015 5:14 am

Teme regasite în serie: bestii devoratoare de oameni, suferința, dezumanizare .

Genuri : Actiune , mister , drama , horror , supranatural , psihologic .

Vârsta recomandata : 17+

Descriere:
Seria îi are în prim plan pe „ghouli”. Acestia erau monstri/spirite mitice (mitologia araba), care se hraneau din carnea oamenilor. Povestea de groaza , care se împleteste cu fantasticul întunecat se desfasoara în Tokyo, care e vânat de acesti misteriosi „ghouli” care devoreaza oameni. Acestia sunt îngroziți de ghouli, a caror identitate este necunoscuta. Un elev obisnuit de liceu, pe numele sau Kaneki, se întâlneste cu Rize, o fata care la rândul ei este o cititoare dessvârsita, la cafeneaua pe care o frecventeaza. Încetul cu încetul Kaneki realizeaza ca destinul sau se va schimba peste noapte.

_____________________________________________________________________
Stiu ca sunt cativa fani anime pe acest site si as vrea sa le aflu parerea despre acest anime , mie personal mi-a placut foarte mult si il recomand.

Shiro.

Mesaje : 3

Data de inscriere : 23/11/2015


Sus In jos

Tokyo Ghoul Empty Re: Tokyo Ghoul

Mesaj Scris de Alexa Mier Noi 25, 2015 8:40 am

L-am vazut de 3 ori, astept sezonul 3 si sunt oarta dupa kaneki Dans
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum