Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Demonul temerilor

4 participanți

In jos

Demonul temerilor Empty Demonul temerilor

Mesaj Scris de Alex Dum Noi 17, 2013 11:40 am

...O frumoasa zi de vara...New York.Ce altceva e mai frumos?Mai ales ca esti cu prietenii tai cu care te vezi prima data in viata.Asa si un grup mic de prieteni:Alexa,Victor,Raluca,Alex,Alina,Tudor,Alle,Mihai.Alle si Mihai au plecat in acel oras cu parintii lor.Raluca,Alexa,Tudor si Alex au mers acolo printr-o tabara de la scoala ce organiza excursii in SUA si Canada.Alina si Victor au ajuns acolo din cauza muncii parintilor lor.Acestia siau luat familia in New York.Mare le-a fost mirarea vazanduse la acelasi aeroport,mai ales la aceeasi ora.Dupa cum au inceput a se apropia si a se strange de a vorbi,parintii si-au dat seama ca toti erau prieteni.Alexa si Raluca,pentru ace rau cele mai mari,au cerut mult de la toti parintii sa traiasca intr-o casa singuri,luata la imprumut.SA nu ma bag in detalii cum a fost luata casa...au ajuns ei acolo si sau pomenit singuri.
Alexa:Nu-mi vine sa cred!Cum am ajuns toti in acelasi oras,fara sa stim?
Raluca:Cui ii pasa?Avem noroc dragii meeei!Raluca ii stranse de gat pe toti.
Tudor:Da bine ca casa e mare...vom avea loc unde sa dormim,daca nu ajungeau paturi cred ca economiseam cu fetele...
Alle:Sa vezi ce te economiseam eu!DAr fii calm,glumesc!Alle il lovi in umar pe Tudor.
Raluca:Sa stiti ca am ched de prostii daca tot suntem singuri : D
Tudor:Si ce prostii? : )
Alex:Iar incepi cu perversitatea...
Raluca:Propun diseara sa facem un ritual!
Mihai>Esti nebuna_Ce vrei sa facem?
Alina:Mie imi convine,dar nu va merge,doar stiti asta!Toti isi desfacura bagajele,alesera paturile,s-au pregatit pentru urmatoarele zile petrecute impreuna.Intre timp,cativa mancau.Alina intra in bucatarie si se impiedica,apoi cazu si se lovi cu capul de masa.
Alex:O doamne Alina esti bne?
Alina:O oaie...2 oi...
Alexa:Stiu eu o solutie ca sa isi revina!Alexa scoase dintr-un dulap o sticla cu spirt,si o baga in gura Alinei.
Alina:Ce dracu e asta?!Alexa esti nebuna?!
AlexA:Asta e un remediu sa te trezesti.Tine lingura asta la cap ca sa nu ai vanatai.
Victor:Mda...nu vrem ca parintii tai sa creada ca te-am batut.
Alex:Dar ceilalti ce fac?
Alina:Aaaaa...cred ca sunt la etaj...poate joaca carti sau ceva de genul asta.Venise seara.Nicigand sa ne culcam la 10,ci la 12...sau poate mai mult...ne-am apucat de cautat ritualul.Gasisem unul...cine s-ar fi indoit?Deci ne apucasem sa facem ritulul pe la 11:57,ca la 00:00 sa fie terminat.
Alle:Deci...unde e spiritul?.
Mihai:Uita-te mai bine scrie ca ne aflam viitorul
Tudor:Oricum nimic nu se intampla!Pe naiba!
Victor:Am pierdut timpul degeaba...acums a ne culcam.
Tudor:Si daca paturi nu ajung dormim cu fetele? : D
Fetele:Visezi!Paturi sunt destule asa ca nici nu spera!In fine,toti sau culcat,insa nu stiau cei asteapta ziua de maine,si nu stiau ca ritualul n-a adus rezultat pentru ca viitoru, lor urma sa fie in pericol...


Ultima editare efectuata de catre Alex in Sam Apr 12, 2014 1:31 am, editata de 1 ori
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Demonul temerilor Empty Re: Demonul temerilor

Mesaj Scris de Alina Dum Noi 17, 2013 11:56 am

O oaie....doua oi !!! Epic Alex...epic Smile)))))
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Demonul temerilor Empty Re: Demonul temerilor

Mesaj Scris de Raluca Dum Noi 17, 2013 12:33 pm

Alina a scris:O oaie....doua oi !!! Epic Alex...epic Smile)))))

Genial Smile))
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Demonul temerilor Empty Re: Demonul temerilor

Mesaj Scris de Alexa Lun Noi 18, 2013 7:46 am

Alina.. a scris: O oaie, 2 oi...
cat de genial sa fie?
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Demonul temerilor Empty Re: Demonul temerilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum