Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scary Stories

5 participanți

In jos

Scary Stories Empty Scary Stories

Mesaj Scris de MaR¥u$ Mar Noi 24, 2015 4:10 am

1.Recipientul cu inimi


Profesorul meu din liceu ne-a spus o poveste de groază, el susţinea că este adevărată. El a spus că i s-a întâmplat unui bun prieten de-al lui.

Într-o zi, tipul era la cumpărături într-un supermarket, din neatenţie s-a ciocnit de o fată în timp ce se îndrepta spre casa de marcat. Aceştia au început să vorbească şi părea că se plac. Fata era foarte drăguţă şi avea o personalitate simpatică.Dealtfel aceasta părea să fie o fată religioasă, pentru el era exact tipul de fată pe care o căuta.

Amândoi au făcut schimb de numere şi câteva zile mai târziu, tipul a sunat-o. Aceştia au început să vorbească în fiecare seară, stăteau la telefon până după miezul nopţii. Chiar părea a fi fata perfectă şi tipul a început uşor să se îndrăgostească nebuneşte de ea. Singurul lucru ciudat în legătură cu ea era că de fiecare dată încheia convesatia telefonică cu o rugăciune.

După un timp, au decis să iasă la o întâlnire. Fata l-a sunat şi i-a spus să vină la ea acasă într-o seară de Sâmbătă că să iasă în oraş.Ea i-a mai spus să ajungă exact la ora 19:30 şi nici un minut mai târziu. Dacă acesta întârzia, ea avea de gând să rupă orice fel de relaţie între ei şi că nu se vor mai vedea niciodată. Tipul era puţin şocat, însă chiar o plăcea mult şi a fost deacord cu ea.

Tipul, avea o slujbă, acesta antrena o echipă de fotbal la juniori, în acea seară de Sâmbătă avea un meci important pentru echipa lui. Nu a găsit pe nimeni să-i ţină locul. Meciul trebuia să se termine în jurul orei 19, aşa că dacă se grăbea puţin, putea să ajungă la timp.

Sâmbăta a sosit, el antrena echipa de fotbal iar până la meci mai era puţin. Partida a intrat în prelungiri şi tipul devenise puţin stresat, dar asta nu-l afecta prea tare, mai avea timp să ajungă . Când meciul s-a terminat, el a făcut un duş rapid şi s-a schimbat. Era gata să plece când ghinionul l-a lovit.

Şi-a dat seama că părinţii a trei copii nu au venit să-i conducă acasă. El nu avea de ales aşa că s-a ocupat de ei. Nimeni altcineva nu putea să o facă. Tipul a intrat puţin în panică, nu avea de gând să rateze întâlnirea cu acea fată. Le-a spus copiilor să urce repede în maşină şi că îi va duce acasă cât de repede poate.
 

Astept pareri
MaR¥u$
MaR¥u$

Mesaje : 1

Data de inscriere : 22/11/2015


Sus In jos

Scary Stories Empty Re: Scary Stories

Mesaj Scris de Shiro. Mar Noi 24, 2015 6:23 am

Marius :3 Chiar aveam chef de o poveste scrisa de tine .
E cam ciudãțicã tipa aia o.o

Oricum , deja sti parerea mea despre povestile tale , le ador !

Next . Next . Next . Smile

Shiro.

Mesaje : 3

Data de inscriere : 23/11/2015


Sus In jos

Scary Stories Empty Re: Scary Stories

Mesaj Scris de Slow. Mar Noi 24, 2015 7:25 am

O poveste reusita. Lui Mona ii place. Si Mona vrea next. Deci baga next

Slow.

Mesaje : 1

Data de inscriere : 22/11/2015


Sus In jos

Scary Stories Empty Re: Scary Stories

Mesaj Scris de Alle. Mier Noi 25, 2015 10:11 am

Exceptand greselile gramaticale, povestea este interesanta si chiar ar ceva potential. Astepr next.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Scary Stories Empty Re: Scary Stories

Mesaj Scris de Dark Angel Mier Noi 25, 2015 10:19 am

Super. Mie imi place Very Happy baga next
Dark Angel
Dark Angel

Mesaje : 8

Data de inscriere : 23/11/2015


Sus In jos

Scary Stories Empty Re: Scary Stories

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum