Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Criminalul-Canibal

3 participanți

In jos

Criminalul-Canibal Empty Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Raluca Sam Iul 27, 2013 3:26 pm

Intru in casa doamnei Marlo.Sotul ei aude cand sparg usa cu piciorul,si coboara rapid pe scari.
''L-am impuscat pe dl. Marlow de doua ori,i-am sectionat jugulara si carotida cu precizie aproape chirurgicala. Va muri privind cu scot organe di el.Aceasta este viziunea mea.Am impuscat-o pe doamna Marlow cu precizie prin gat.Nu este o rana fatala.Glontul a ratat toate arterele.A fost paralizata inainte sa-i iasa din corp.Nu inseamna ca nu poate simti durerea.Ci doar ca nu poate face nimic.Aceasta este viziunea mea.''
-Am nevoie de raportul incidentului de la compania de securitate, am spus eu(Will). A fost inregistrat ca fiind alarma falsa.A fost o alarma falsa,saptamana trecuta.Le-a ascultat telefonul...
-Da.A fost ascultat.a spus un lucrator
-A inregistrat convorbirea dintre dna.Marlow su compania de securitate.am spus eu
RECONSTITUIRE:
-''Aici Securitatea DDX. Cu cine vorbesc?''
-''Theresa Marlow.''
-''Poti sa iti confirmi parola din motive de securitate?''
-''Tea kettle''
-''Multumim,Dna Marlow.Am detectat o arlama la usa din fata.''
-''Da,scuze pentru asta.''
-''Sunteti alaturi de cineva in casa in acest moment doamna Marlow?''
-''Doar cu sotul meu.''
-''Mai aveti nevoie de ajutor?''
-''Nu,multumesc c-ati sunat.''

-Si de aici incepe sa devina cu adevarat infricosator.. pentru doamna Marlow..am spus eu cu privirea in pamant si speriat .

-Toti s-au gandit sa ucida pe cineva intr-un fel sau altul,fie prin mana proprie,fie prin a lui Dumnezeu.Acum ganditi-va s-o ucideti pe dna Marlow.De ce-a meritat asta? Spuneti-mi viziunea voastra. Spuneti-mi cine sunteti.Am spus eu dupa e am terminat cursurile cu elevii mei.

-Domnule Graham.Agent special Jack Crawford.Conduc Unitatea de Stiinte Coportamentale. a spus un barbat pe care il cunosteam.
-Ne-am mai intalnit. am raspuns eu.
-Da.Am avut o neintelegere cand am deschis muzeul.
-N-am fost de acord cu numele dat de tine. Am ripostat eu.
-Muzeul de Cercetare al Minstilor Malefice.
-E putin cam dur,Jack.
-Vad ca ti-ai inhamat calul intr-un post de profesor,si am mai inteles ca iti este greu sa fii sociabil.
-Doar le vorbesc.Nu ii ascult.Nu inseamna sa fiu sociabil.
-Inteleg. Imi dai voie?
Incercat sa imi aseze cum trebuie ochelarii mei de vedere.
-Unde dai gres...in spectru? a spus el
-Calul meu e inhamat intr-un post,mai apropiat de sindromul Asperger si de autisti,decat de narcisisti si sociopati.
-Dar poti comunica cu narcisisti si cu ociopatii.
-Pot comunica cu oricine.E mai putina munca cu o tulburare de personalitate,decat cu o imaginatie activa.
-Pot sa-ti imprumut imaginatia?
Dupa 10 minute:
-Opt fete,rapite din opt campusuri diferite din Minesota.
-Tote in ultimele opt luni.A spus Jack
-Credeam ca erau sapte.
-Erau.
-Cand ati gasit-o pe ultima? am intrebat eu
-Cu vreo trei minute inainte sa intru in sala ta de lectura.
-Spui ca au fost rapite pentru ca nu ai cadavre?
-Nici cadavre,nici parti din cadavre,nimic legat de cadavre.Nimic.
-Atunci aceste fete n-au fost rapite de unde crezi tu.
-Atunci de unde?
-Nu stiu.De altundeva.
-Toate au fost rapite in zilele de vineri,ca sa nu se poata raporta disparitia lor pana luni.Oricine ar fi cel care-si acopera urmele are nevoie de un weekend s-o faca.
-Numarul opt.
-Elise Nichols.St.Cloud State din Mississippi.A disparut intr-o zi de vineri.Trebuia sa ramana la casa parintilor in weekend,sa aiba grija de pisica...
-N-a mai ajuns acasa.
-Una vie din sapte moarte,nu crezi? Nu le pastreaza mult.Si-a gasit una noua.
-Ne concentram pe Elise Nichols.
-Sunt foarte...asemanatoare.Toate cu pielea batuta de vant.Aceeasi culoare a parului,aceeasi culoare a ochilor.
-Aproximativ aceeasi varsta.Aceeasi inaltime,aceeasi greutate.Ce legatura au toate fetele? ma intrebat Jack.
-Nu-i vorba de toate fetele,ci de una singura.
-Tu ai o perspectiva diferita de a gandu lucrurile. Mi-a spus el cu un zambet putin vizibil.
-Au existat multe discutii despre perpectiva diferita?
-Tu gasesti solutii pe care anu le poti explica,Will.
-Nu,dovezile le pot explica.
-Atunci ajuta-ma sa gasesc dovezi.

Am mers impreuna cu Jack in Duluh,Minesota, la paritii Elisei.
-Elise era o fata retrasa.Semana cu toate fetele.Spuse mama ei.
-Credeti ca Elise mai traieste? A spus ingrijorat si infricosat tatal ei.
-Nu avem de unde sa stim. spuse Jack.
-Cum e pisica? am intrebat eu serios.
-Poftim?
-Cum se simte pisica?
-Elise trebuia s-o hraneasca.
-S-a coportat ciudat cand ati ajuns acasa?
-Trebuia sa fi fost flamanda.N-a mancat tot weekend-ul. N-am observat.
Le-am cerut paritntilor sa ne duca in camera ei. Am urcat si am deschis usor usa.
Cand am deschis usa am vazut-o pe Elise intinsa pe pat.
-Elise! a strigat tatal ei.
-Trebuie sa parasesti camera. i-am spus eu rapid.
Elise era moarta. Cine a uciso a strans-o de gat pana a ramas fara aer.
-Avem raportul ei.
_Avem o mana in jurul gatului ei.
-Nu-i nimic in raport legat de unghii?
-Urmele de unghii au fost distruse cand am luat resturile.
-Au fost provocate si alte leziuni,dar nu stim sigur daca postmortem.
-Are multe gauri de la piercing care par a fi cauzate e coarne de cerb.Eu n-as spune ca cerbul este responsabil de ele.A sups o asistenta de la FBI.
-A fost prinsa de ele.
-Ca de carlige.am spus eu, Probabil a scos sangele din ea.
-Ia scos ficatul.
-Observi?L-a scos afara,apoi l-a introdus inapoi.
-De ce s-o taie daca urma s-o coase la loc?
-A existat o problema cu carnea.am spus eu infricosat de ce vad.
-Are cancer la ficat. a spus unul dintre cei de acolo,mirat de ce am spus eu.
-Le mananca fiatul... am raspuns eu inapoi.

O sa pun si partea a II-a Very Happy
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Alle. Sam Iul 27, 2013 3:40 pm

Muuuult prea tare Razz :* Abea astept capitolul 2 :3 Razz
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Alexa Sam Iul 27, 2013 3:46 pm

interesant, cam mult dialog dar mi-a starnit interesul.
Problema este ca, nu stiu cine e personajul principal, ce face cum arata.
Trebuia descrisa locul crimei, pozitia cadavrului, cum ridica bluza fetei cu mainile in manusi de chirurgicale, cum pune totul cap la cap.
Pt inceput e buna. Continua, si incearca sa ti cont si de ce am spus mai sus. si va fi cea mai buna poveste criminalistica
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Raluca Sam Iul 27, 2013 3:48 pm

ok mersi mult chiar ma ajuta asta Very Happy
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Alle. Sam Aug 03, 2013 12:45 pm

Cand bagi next :o3!!!???
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Raluca Lun Aug 05, 2013 2:41 am

Partea a II-a

Trecand la alta persoana.O persoana dubioasa,Hannibal Lecture,cu trasaturi de criminal in serie,inca nu stiam ce este ineregula cu el,cu fata ovala,ochii mari si albastrii,parul usor castaniu,si cu riduri,este un om cu multa seriozitate,mereu imbracat in acelasi fel,in costum si cravata,cu parul pe o parte,si foarte linistit.Statea la masa infructandu-se dintr-o bucata de rinichi.
Il ia usor cu o furculita, de pe platoul in care a fost asezat,si il taie foarte incet cu un cutit.
In Baltymore,Maryland ,unde Lecture avea cabinetul sau de psihologie,el fiind psiholog,isi ajuta pacientul.
Doctor Lecture,statea pe un fotoliu micut destul de confortabil,picior peste picior, privindu-si  fix pacientul si ascultandu-l cu mare atentie,incercand sa perceapa tot ce ii este comunicat.Cabinetul sau era o incapere fara prea multa lumina,frumos amenajata,cu lucruri clasice si o biblioteca foarte mare asezata pe peretele principal.

-Te rog.Imi poti da cutia de servetele?
-Poftim.spuse Lecture luand cutia de pe masuta
-Multumesc. Urasc sa fiu  asa nevrotic.
-Daca nu erai nevrotic,Franklyn,erai ceva si mai rau.Creierul nostru este conceput sa experimenteze anxietatea in doze scurte,nu o violenta prelungita de care te-ai putea bucura. De aceea simti ca un leu e pe cale sa te devoreze.
Franklyn a izbucnit in plans,dar a fost orpit de  Doctor Lecture.
-Franklyn.
-Da.
-Trebuie sa te convingi ca leul nu e in camera.Cand va fi,te asigur ca iti vei da seama.
Terminand consultatia Franklyn impreuna cu Doctor Lecture au deschis usa cabinetului parasind camera.
La usa apare rapid Jack Crawford.
-Dr. Lecture.Sunt agent...
-Nu vreau sa fiu nepoliticos dar e o iesire privata pentru pacienti. A spus Lecture imbufnat.
-Dr. Lecture,imi pare rau...Sunt agent special Jack Crawford.Imi dai voie sa intru?
-Poti astepta in camera de asteptare. A spus Dr. Lecture calm...Franklyn,ne vedem saptamana viitoare.
-Da.
-Daca nu cumva are legatura cu e. a spus Lecture cu un zambet ironic pe buze.
-Nu,are legatura cu tine. a zis Jack
-Te rog, intra.
-Asadar,pot sa  intreb in ce sunt implicat? A intrebat Lecture.
-Poti intreba,dar va trebui sa-ti pun eu cateva intrebari mai intai. Asteptai un alt pacient?
-Suntem doar noi. a spus Lecture ridicand din umeri.
-Bun. Nu ai secretara?
-A fost predispusa la capricii romantice.Si-a urmat inima catre Marea Britanie. M-a intristat s-o vad plecand.
Jack se plimba incet prin camera urmarind fiecare detaliu al incaperii. Se indreapta usor catre o masuta de lucru,ceva atragandu-i atentia. Pe masuta erau cateva schite ale unor cladiri.
-Iti apartin,doctor?
-Printre primele. Prima este cu scoala mea din Paris de cand eram mititel.
-Cantitatea detaliilor e incredibila. A spus Jack uimit.
-Am invatat foarte repede ca un bisturiu ascute mai bine decat o ascutitoare.
-Acum inteleg de ce desenele tale ti-au adus stagiu la Johns Hopkins.
-Incep sa suspectez ca ma investighezi,agent Crawford.
-Nu,nu.Nu, Alana Bloom te-a mentionat,din departametul de psihologie,Georgetown.
-Majoritatea departamentelorde psihologie sunt pline de deficienti de personalitate.
-Doctor,vreau sa ma ajuti cu un profil psihologic...
FBI ACADEMY QUANTICO,VIRGINIA.
Doctor Lecture impreuna cu Jack se uitau la panoul unde au fost puse reclamatiile rapirilor celor opt fete.
-Erau 12,ultima daca cand am verificat.Niciunul nu avea detalii pana dimineata.Si apoi au avut toti detalii. A spus Jack
Eu stand pe un scaun de fier cu spatar ascultand ce vorbesc cei doi, intervin spunand:
-Gandurile mele sunt adesea lipsite de gust.
-Ale mele nu. A raspuns Lecture.
-Fara bariere efective.
-Eu construiesc forturi....
-Will..a continuat Jack.
-Ma scuzati,trebuie sa tin o lectie despre psihanaliza.Am spus eu luandu-mi lucrurile grabit.
Poate sa n-ar trebui sa-l impungi asa.Poate o abordare mai indirecta.
-Are empatie pura.A spus Dr. Lecture ridicandu-se de pe scaun. Isi poare asuma punctul tau de vedere,pe al meu,si altele care il sperie.
-Este un dar inconfordabil,Jack.Perceptia este un instrument subliniat la ambele capete.Acest canibal pe care trebuie sa-l cunosti...cred ca-l pot ajuta pe Will sa-i vada fata.
Hibbing.Minnesota

Intr-un lan de grau o cioara ciugulea din ceva. Cand ne-am apropiat, era un trup neinsufletit de fata infipt in coarnele unui cerb.Capul acestuia era jos pe pamant inconjurat de niste bolovani,cerbul avand coarnele foarte mari,fata era pe spate,dezbracata,scurgandu-se tot sangele din ea.
Era o fata in jur de 16-17 ani foarte palida,parul destul de lung saten,capul era aplecat pe spate,iar toate organele din ea erau la suprafata,atragand corbii si ciorile.
-Furtul capului de cerb a fost raportat noaptea trecuta la, 1.6 km departare.
-Doar capul? Am intrebat eu mirat.
-Politia din Minneapolis a facut o declaratie deja.Il numesc Sfranciocul din Minnesota.
-Pasarea?
-Sfranciocul e o pasare stinghie.Ataca soarecii si soparlele de pe ramuri spinoase si sarma ghimpata.Le smulge organele din corp,le pune intr-o camaruta si le mananca mai tarziu.
-Nu stiu daca e neglijenta sau perspicace.
-Voia ca ea sa merga pe aici.Este...nerabdator.Simt ca isi bate joc de ea.Sau..de noi.
-Unde i-a disprut iubirea? A intrebat sarcastic Jack.
-Cel care a pus-o pe Elise Nichols in pat nu a pictat tabloul asta.
-I-a scos plamanii.A spus Dr. Lecture indreptand degetul aratator spre cadavru.
-Sunt destul de sigur ca era in viata cand i-a extras.
-Canibalul nostru iubeste femeile.Nu doreste sa le distruga, doreste da le consume.Sa pastreze cateva parti din ele in interior.Ucigasul ascestei fete a crezut ca ucide un porc.Am spus eu cu o voce tremuranda.
-Crezi ca a fost un imitator? M-a intrebat Jack.
-Canibalul care a ucis-o pe Elise Nichols a avut loc s-o faca,si nu era interesat de domeniul kabuki.Are o casa sau doua,eventual o cabana,o camera cu trofee de cerbi.Are o fiica.De varsta celorlalte fete.Aceeasi culoare a parului,a ochiilor,aceeasi greutate,aceeasi inaltime.E doar o copila.Se indreapta spre casa.Nu poate suporta gandul ca o va pierde.Este un bilet de aur.
-Dar imitatorul? M-a intrebat dinou Jack.
-Stii un psihopat inteligent,in special un sadic, e greu de prins.Nu exista motive trasabile,nici modele.S-ar putea sa nu mai ucida niciodata in acest mod.Pune-l pe Dr.Lecture sa traseze un profil psihologic.Pareai foarte interesat de opinia dansului...
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Alle. Lun Aug 05, 2013 7:16 am

Suuper , astept next !!! <3
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Alexa Joi Aug 08, 2013 8:18 pm

Bun, e interesant.
Am observat ca ai descris locul si pozitia cadavrului.
Bine, will e personajul principal.
Acum stiu. Jack si restul sunt secundare.
NEXT
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Criminalul-Canibal Empty Re: Criminalul-Canibal

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum