Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In negura noptii!! (By Alle si Assa)

4 participanți

In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Alle. Dum Iul 28, 2013 8:00 am

Capitolul 1

Hey! Sall , sunt Alessia , am 18 ani , sunt din Anglia.. parintii mei sunt in strainatate , sunt singura la parintii...sa va spun povestea mea.
Odata am fost cu cea mai buna prietena  in, Raluca. Eram in club muzica dans , cand am iesit Raluca a luat-o in fata.
Deodata cineva ma prinde de par si ma tranteste la pamant. Apoi vad negru in fata ochilor.La un moment dat ma trezesc intr-o camera mare si alba.. pe un pat cu cerseaf alb din matase. In pragul usii era un baiat dragut , cu parul saten , cu ochii albastri , inalt intre 1,75-1,179.
Eu: Cin...cin..cine esti?
El: Thomas.. cum te simti , Alessia?
Eu: De unde imi sti numele?
El: Nu conteaza.. odihnestete totul va fi bine.
Eu:Raluca?Raluca ,e bine?
El: Da , e bine , e  acasa ..dar e ingrijorata pentru tine.Acum odihnestete.
M-am intins , eram ingrijorata de ce se intampla.. m-am ridicat stateam in fund pe pat si ma gandeam ce se intampla. Am vazut pe perna pete de sange..Mi-am pus mana pe ceafa si am traso usor pe gat , am simtit ceva rece si apos in palma. Era sange.. , m-am dus la la o oglinda din camera si m-am uitat sa vad. Aveam doua gaurele pline de sange...in ace, moment mi-a picat fata...doar vampiri pot face asta...dar..nu are cum..nu exista asa ceva..nu cred..nu pot sa cred...

Next il pune Assa!!
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Alexa Lun Iul 29, 2013 12:11 am

a...mda...pun si eu nextu cand asta va fi cititaa de minim o persoana inafara de noi 2 Alle
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de PredatorAVP Lun Iul 29, 2013 5:36 am

Mhhh , astept continuarea bounce 
PredatorAVP
PredatorAVP

Mesaje : 7

Data de inscriere : 14/07/2013


Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Alexa Lun Iul 29, 2013 6:45 am

Capitolul II

M-am dus inapoi in pat speriata. Ce se intampla aici? Unde sunt? Cum am ajuns aici? De unde isi stie Thomas numele? De ce am urme de colti pe gat? Si mai ales, Raluca e bine? Mii de intrebari imi treceau prin minte dar nu puteam gasi raspunsul la nici una. Bine, ar trebui sa ma calmez. M-am intins pe pat si m-am acoperit cu un cersaf alb din matase. Totul e bine, e doar ceva trecator. Cand vine Thomas il rog sa ma duca acasa si viata va reveni la normal. Da! Asa este, trebuie sa ma gandesc doar ca totul va fi bine. Ca ma voi intoarce acasa si maine o sa ma plimb cu Ralu prin parc. Am inchis ochi si am "cazut"imediat intr-un somn adanc. Un vis mi se creaza in minte, o pajiste cu flori de tot felul. Mirosul lor parfumat invaluia totul. O batranica statea jos, pe camp si canta o melodie linistitoare. Intoarse capul spre mine si imi facu semn sa merg langa ea. Am facut ce mi-a cerut, am inceput sa vorbim despre florile ce ne inconjurau. Brusc, florile incep sa se ofileasca iar batranica disparu. In jurul meu era acum o nesfarsita vale a pieiri. Nu era apa, verdeata sau copaci. Era doar nisip, pietre si schelete de animale. Umbre sinistre incepura sa-mi dea tarcoale si ma simteam de parca cineva voia sa ma omoare. Brusc umbra unui animal necunoscut sare la mine vrand sa ma sfasie am inceput sa fug. Vreau sa ma trezesc, trebuia neaparat s-o fac! Nu mai puteam ramane aici! Ceva ma speria la acel loc.Ma impiedic iar animalul sare la mine. Deschid ochi si tip ridicandu-ma in fund, sunt din nou in camera alba. Iar Thomas e in fata mea si ma tinea strans de brate spunandu-mi:

-GATA! Nu mai tipa! Totul e bine!
-Sunt intreaga?


Spun uitandu-ma la maini, cap, picioare ca un copil mic si tembel. Se uita mirat la mine si spune cu un ton destul de nesigur:

-Da...de ce n-ai fi?
-Am visat ca...ca...un animal...nu stiu care nu-l pot descrie a sarit la mine...
-Orice ar fi, acum nu mai e.


Uratorul caitol va fi pus de Alle
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Vin Aug 02, 2013 12:51 pm

un cuvant...GENIAL
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Alle. Sam Aug 03, 2013 5:00 am

Capitolul 3

Thomas ma ia in brate si ma saruta pe frunte apoi pleaca spunandu-mi :
El: Totul va fi bine.o
Dupa ce pleaca lacrimile se napustesc asupra mea...imi este in continuare frica..sa nu mi se intample ceva...si mai rau ca nu cumva sa pateasca Raluca ceva.
Trebuie sa gandesc pozitiv , dar nu pot..trebuie sa-mi golesc mintea..dar nu pot, am mii de intrebari si as vrea sa primesc mii de raspunsuri.
Stateam intinsa in pat si speram sa nu adorm din nou..sa nu am acelas cosmar din nou.
Stateam intinsa in pat..ma tot intrebam : Oare ce se intampla?Oare voi fi vampir?Se poate ca Thomas sa fie vampir?Se poate ca el sa ma fi atacat? Chiar exista vampiri?Visez cumva?
Aveam aceste intrebari in minte care nu-mi dadeau pace dar o singura intrebare ma tulbura la maxim : Raluca, e bine?
Thomas imi intrerupe sirul gandurilor..
Thomas: Cum te mai simti?
Eu:Putin ametita...
Thomas: Ce zici sa iesim la o plimbare in parc?
Eu:Ar fi grozav!
Thomas: Ai niste haine in baie, te astept aici.Cand venim iti voi prezenta casa.
Eu:Ok.
Iesirea in parc era ocazia mea sa aflu ce se intampla. Poate voi primi niste raspunsuri ..
Am intrat in baie, pe cosul de rufe era o rochie pana la genunchi cu imprimeu floral spre maroniu cu o curea maronie deschis pentru talie si o pereche de sandale maronii cu flori. M-am imbracat , dupa am profitat de faptul ca era in baie si o trusa de machiaje. Am luat rimelul , creionul de ochi si rujul rosu ca sangele. Am iesit din baie si m-am dus in camera.
Thomas: Arati superb!
Eu:Multumesc foarte mult! Mergem?
Thomas: Cu siguranta!

Urmatoarea parte o face Assa Very Happy Astept macar o parere.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

In negura noptii!!    (By Alle si Assa) Empty Re: In negura noptii!! (By Alle si Assa)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum