Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spirite in Malaezia

3 participanți

In jos

Spirite in Malaezia Empty Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Sam Aug 24, 2013 11:54 am

Spiritele care bantuie casa unei femei din Malaezia nu se dau batute nici dupa ce un comando musulman specializat in vanatoarea de fantome a incercat sa le goneasca. Proprietara casei, o batrana de 73 de ani, a declarat ca nu mai suporta situatia.
Zainab Sulaiman are casa plina de fantome. Asta n-ar fi atat de rau daca acestea si-ar vedea de treaba, insa spiritele sunt ...piromane. Proprietara casei, care locuieste acolo impreuna cu nora si cu nepotii, spune ca au existat peste 200 de incendii in respectiva locuinta, toate provocate de acestea.

Zilele trecute, musulmani experti in vanatoarea de fantome, stransi in grupul Darul Shifaq, au stat jumatate de noapte in casa batranei din satul Kampung Penam­bang Bunga Emas. Si-au folosit tot arsenalul, doar, doar vor pleca fantomele:

- au cantat versuri din Coran,

- au dat cu apa sfintita peste toate tablourile si colectiile de pistoale, sabii si armuri, banuite a fi locuri perfecte de ascunzatoare pentru spirite.

Liderul grupului Darul Shifaq, Zakaria Ya, a spus: "Am mai avut de-a face cu astfel de activitati paranormale si s-ar putea ca totul sa vina de la antichitatile pe care femeia le are prin casa. Zainab ar fi putut mosteni obiectele de la stramosii ei, care ar fi putut practica magia neagra".

Din pacate, de cand tine casa sub observatie, numarul incendiilor inexplicabile a crescut, potrivit AsiaOneNews.

"De cateva zile am numarat cel putin 46 de nou focuri aparute peste tot unde sunt haine si in fiecare colt al casei. In ciuda eforturilor noastre, spiritele sunt inca aici", a declarat Zakaria.
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty Re: Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Alle. Dum Aug 25, 2013 12:34 am

Interesant..
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty si eu asi vrea

Mesaj Scris de Vizitato Vin Sept 13, 2013 3:01 am

sa traiesc o intamplare ciudata super legenda

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty Re: Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 21, 2013 4:42 pm

De curiozitate...ai adresa casei???? Ai promis ca mergem la cimitiru groparului...viktor mergem su accoli te rog?
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty Re: Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Lun Sept 23, 2013 12:04 pm

Mergem,promit Very Happy Da stai sa fac 20 de ani Smile)
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty Re: Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Alexa Lun Sept 23, 2013 1:14 pm

ii fac eu prima si te iau cu masina mea (daca o sa am una) pana acolo
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Spirite in Malaezia Empty Re: Spirite in Malaezia

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum