Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gemenele

3 participanți

In jos

Gemenele Empty Gemenele

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mar Sept 03, 2013 5:37 am

Viata e rea.Nimic nu pare a fi cum e.Nimic nu se va intampla cum ne dorim.Totul este doar o intamplare,sau un secret ascuns?Sa va spun povestea adevarata a gemenelor Ely.
Doua fete din Los Angeles/America sau nascut ambele cu un semn de stea pa bratuls drept.Tuturor li se parea un semn frumos din nastere,dar aeva sa fie un blestem.Cele doua gemene,Alisia si Kelly se mutasera de curand ambele in Philadelphia intr-o casa foarte aproape de biserica dar si foaret ieftina.Un an intreg casa parea sa fie cel mai bun loc unde ai fi putut sta,dar din pacate avea sa fie cel mai rau.Cele doua feta in varsta de 24 de ani aveau sa plece la Supermarket marti,pe la ora 14:33.Dupa doua ore de stat la magazin ele se intorc insa casa luase foc.Ramanand pe drumuri,mama si tatal lor murind intr-un incendiu,cele doua incepuara a isi plange de mila,dar in timpul incendiului,acea casa le chema pe cele doua fete inauntru.
Alisia si Kelly intrasera in casa parca hipnotizate si arsera de viu in focul cel inalt.Ce nu stiau ele e ca toate generatiile lor au fost gemeni.Mama lor,bunica lor,strabunica lor,au fost gemene,ca fiecare avea acelasi semn din nastere si ca fiecare murise intr-un foc abrump,dar ce e mai ciudat e ca toate murisera in aceiasi casa.Cu cele doua gemene,traditia gemenelor a incetat,dar blestemul inca traieste!


Ultima editare efectuata de catre Vicktor in Mar Sept 03, 2013 5:43 am, editata de 1 ori
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Gemenele Empty Re: Gemenele

Mesaj Scris de Alexa Mar Sept 03, 2013 5:41 am

interesant
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Gemenele Empty Re: Gemenele

Mesaj Scris de Anna Mar Sept 03, 2013 5:42 am

foarte tare... Wink
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Gemenele Empty Re: Gemenele

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum