Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei malefice in istorie? (top 10)

4 participanți

In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de NearMe Mar Sept 17, 2013 10:59 am

Cat de malefice au putut fi femeile de-a lungul timpului? Nu stiti? Va spun eu. FOARTE.
Dupa ce m-am documentat de-a lungul timpului, am reusit in final sa infiintez un top 10 al acestor femei.
1. Elizabeth Bathory
Contesa Bathory este considerata cea mai infama criminala in serie din istoria lumii.

2. Irma Grese
Una dintre cele mai feroce “produse” feminine ale nazismului, Irma Grese era cunoscuta sub numele de “Cateaua din Belsen”, si asta nu datorita caracterului ei milos.

3. Ilse Koch
Vrajitoarea din Buchenwald, pe numele ei Ilse Koch, a fost sotia lui Karl Koch, comandantul lagarului de concentrare de la Buchenwald intre 1937 si 1941 si a celui de la Majdanek, intre 1941 si 1943.

4. Katherine Knight
Prima femeie din Australia condamnata la inchisoare pe viata, fara posibilitatea eliberarii conditionate, Katherine Knight era cunsocuta pentru relatiile ei violente.

5. Mary Ann Cotton
Englezoiaca Mary Ann Cotton este o alta criminala in serie, care a actionat sub impulsul lacomiei.

6. Belle Gunness
Belle Gunness este una dintre cele mai inspaimantatoare criminale in serie din istoria Statelor Unite.

7. Myra Hindley
Myra Hindley si Ian Brady sunt responsabili pentru asa numitele “Crime din mlastina”, care au avut loc in Manchester, Marea Britanie, la mijlocul anilor ’60.

8. Beverly Allitt
Cunoscuta sub numele de “Ingerul mortii", Beverly Gail Allitt este una dintre cele mai cunoscute criminale in serie din istorie.

9. Regina Mary I
(Mary a fost singurul copil al regelui Henry VIII si al Caterinei de Aragon.)

10. Isabela de Castilla
Isabela I a Spaniei este cunoscuta drept protectoarea si sustinatoarea lui Cristofor Columb, impreuna cu sotul ei, Ferdinand II de Aragon.

Initial am dorit doar topul in sine, fara alte completari/comentarii, dar dupa o previzualizare mi-am dat seama ca era lipsit de substrat, foarte simplu si zdrenturos, fara pic de continut, asa ca m-am decis sa adaug cateva ''pont-uri''.

Your opinions and stuff?


Ultima editare efectuata de catre NearMe in Mier Sept 18, 2013 4:30 am, editata de 1 ori

NearMe

Mesaje : 8

Data de inscriere : 16/09/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alex Mar Sept 17, 2013 11:17 am

Unde e Regina maria I a Angliei (Bloody Mary)
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de NearMe Mar Sept 17, 2013 11:27 am

Alex999 a scris:Unde e Regina maria I a Angliei (Bloody Mary)
Mai arunca inca o data un ochi peste ce am scris, te rog. Nu de alta, dar sigur merita.Evil or Very Mad 

NearMe

Mesaje : 8

Data de inscriere : 16/09/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alexa Mier Sept 18, 2013 2:04 am

Alex, Maria I a Angliei este defapt nr 9

9. Regina Mary I
(Mary a fost singurul copil al regelui Henry VIII si al Caterinei de Aragon.

E bine ca ai facut topul asta, dar trebuia sa mai scrii cateceva despre ala...
In orice caz, e bine si asa.
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alle. Joi Sept 19, 2013 1:33 am

Hm....scratch scratch  O.o
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alex Joi Sept 19, 2013 10:04 am

REgina mary I...mai bine scriai Regina Maria I a Angliei,asa e cunoscuta mai bine,si informatia despre ea...puteai sa pui una mai cunoscuta...
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de NearMe Vin Sept 20, 2013 4:24 am

Alex999 a scris:REgina mary I...mai bine scriai Regina Maria I a Angliei,asa e cunoscuta mai bine,si informatia despre ea...puteai sa pui una mai cunoscuta...
Sau poate ca trebuia ca tu sa-ti schimbi unghiul, perspectiva din care priveai. Am explicat ca initial nu intentionam sa trec vreo informatie despre acestea, dar dupa o previzualizare mi-am dat seama ca era lipsit de substrat, foarte simplu si zdrenturos, fara pic de continut, asa ca m-am decis sa adaug cateva ''pont-uri''. In fine. Ideea mea ar fi fost sa va dati cu parerea despre acest top si sa intocmiti la randul vostru altul...

Deci, opinions and stuff?

NearMe

Mesaje : 8

Data de inscriere : 16/09/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alexa Sam Sept 21, 2013 1:54 pm

Dupa parerea mea Alex are dreptate...adica EU nu scriu despre 10 oameni odata. scriu despre cate unul de aceea am multe topicuru despre criminali... ideea e ca am scris despre Maria I a Angliei si cum spune alex ea e mai cunoscuta asa decat Regina Mery...e mult mai lung sa ii scrii si titlul ei dar asa mai bine.
SI apropo...comebtariile sunt pt a fii folosite si criticile constructive te vor ajuta.
puteai sa scrii despre nr. 9 macar caati oameni a ucis adica 300 sau despre elizabeth bathori la fel 650
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de NearMe Lun Sept 23, 2013 8:58 am

Critici constructive...? Nu am de ce sa fiu criticat, ba chiar mai mult, eu ar trebui sa va critic pe voi. Va explic clar tema subiectului, in esenta sa, iar voi fabulati. Nu inteleg de ce v-ati facut impresia ca eu am facut acest topic cu scopul de a va informa despre aceste criminale...NU! Scopul a fost de a realiza un clasament din propria-mi prisma, pe care voi ar fi trebuit sa il comentati si sa aduceti argumente pro si contra fiecarei pozitie. De ce X sa fie clasata mai jos, de ce Y nu are ce cauta in clasament si asa mai departe. Inca mai astept asta.

In legatura cu regina aceea pe care am inceput s-o urasc doar din cauza voastra...Pai mai tovarasi, haidem sa va explic. Mary este numele pe englezeste al Mariei. Mi s-a parut mai corect sa nu ''defaimez'' acest nume si sa-l trec in limba ''de origine''; nu inteleg cum a putut deranja acest lucru. Detaliile? Sunt pur si simplu primele ganduri care mi-au trecut prin minte in acel moment, deci cate ''n'' alte DEXplicatii?

NearMe

Mesaje : 8

Data de inscriere : 16/09/2013


Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Alexa Lun Sept 23, 2013 10:26 am

Bine e un clasament din perspectiva ta asta inteleg.
Dar, stiu ca iti pui primele ganduri dar, trebuia sa spui odata ceva despre ele, macar cate persoane au ucis.
Ideea este ca...astea sunt argumente.
Si nu ar trebui sa faci din tantar armasar, este pur si simplu...parerea noastra,
Si tu ar trebui sa intelegi.
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Femei malefice in istorie? (top 10) Empty Re: Femei malefice in istorie? (top 10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum