Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cimi-Changa

+2
Alex
Ionuţţţ.
6 participanți

In jos

Cimi-Changa Empty Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Ian 01, 2014 2:13 am

Neaţa,numele meu e Victor,am 14 ani şi locuiesc în Piteşti.Am să vă spun o poveste pe care bunica mea mi-a spuso când era pe patul de moarte.Numele ei nu aduce nici un indiciu despre conţinutul poveştii şi dacă o să ascultaţi tot o să vă daţî seama că nici cu acţiunile petrecute în interiorul ei.Să trecem la treabă.
14 August 1988 o zi ca oricare alta aduce pe strada Richolm,strada mea de alta,o nouă familie însă separata.Doar Doamna Green şi cei doi copii ai săi Michael (13) şi Andra (18).Mereu îi vizitam si stăteam cu ei,o companie foarte plăcuta.Ştiau să rada,să se distreze şi să fie cu capul pe umeri de fiecare dată.Anii trec iar Michael a ajuns şi el la vârsta de 18 ani şi sora lui la o frumoasă vârsta de 23.Era foarte frumos să ştiu că familiile noastre erau bune prietene,dar veni nenorocirea,mama lor se îmbolnăvi de cancer şi avea nevoie neapărată de un transplant de măduvă.Mama a inceput să strângă bani dar suma era extrem de mare.50.000 € pentru operaţia în America.Michael şi Andra au început să facă bani necuraţi prin proxenetism doar pentru a o ajuta pe mama lor.Doar eu ştiam de asta,mama nu avea habar iar tata nu ştia cum să strângă mai repede banii necesari.Peste 1 an,banii au fost strânşi iar transplantul efectuat cu succes.Eram fericit dar nu totul se termină bine.Peste câteva ore după ieşirea din operaţie mama acestora a intrat în comă şi peste puţin timp a decedat.Michael si Andra au rămas cu mine,aveam doi fraţi noi,dar asta nu mă bucura nici pentru 3 secunde..
~~~~~Dupa 5 ani~~~~
Au trecut 5 ani de la aceea zi tragică dar totul este bine si frumos.Michael (23) şi Andra (28) se mutaseră deja.Michael era la facultate iar Andra era cu familia ei la o ora de mers cu maşina.Eu?Eu am ajuns la 24 de ani dar tot cu mama mea am rămas alegând o facultate aproape de casă.
-Victor,ajutămă cu bagajele astea pentru bunica!
-Imediat mamă,dar tata ce face?
-Freacă revista aia playboy de la tine de dimineaţă.
-Daa.. pentru că e o singură revistă mamă.
-Ce-ai spus?
-Nimic nimic vin acum
Mutând unele cutii cazu o carte din una din ele.”Sacrificiu şi ură”.Am păstrat cartea şi nu am spus nimănui nimic despre ea,incepând să o citesc zilnic.


Ultima editare efectuata de catre Victor in Mier Ian 01, 2014 4:22 am, editata de 1 ori
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Mier Ian 01, 2014 2:57 am

Lol,playboy? Smile)))
Tare inceputul credeam ca prima parte va fi plina de seriozitate da e bun si asa
Netx Smile))
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Anna Mier Ian 01, 2014 3:21 am

Genial...next Very Happy
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Andra Mier Ian 01, 2014 4:20 am

Super , abia astept urmatoarea parte Smile  study 
Andra
Andra

Mesaje : 14

Data de inscriere : 26/12/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Mier Ian 01, 2014 7:40 am

Foarte epic victor.
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Joi Ian 02, 2014 3:47 am

Cartea era destul de interesantă.Multe lucruri pe care vroiai să le şti despre viaţă dar şi despre ce ascunde ea.Ritualuri,descântece şi multe altele.Dând paginile una după alta ajung la mijlocul cărţii si intru in călduri (O poză cu Andra goală,dacă nici asta nu imi trezeşte bărbăţia atunci nimic nu o face).Închid repede cartea şi cobor jos cu aceea faţă neutră.
-Victooor
-Uff.. ahh da mamă?
-Ce-ai?Parcă ai vazut o fantomă
-De-ai şti tu ce am văzut..
-Ce?
-Nimic nimic.. deci ce vroiai?
-Să-i duci Andrei nişte lucruri uitate aici,unele cărţi si câteva haine.
-Tata?
-Vino mai aproape.. de când a găsit revistele alea playboy nu îl mai pot face să le lase o data.E doar vina ta,nu puteai să îi iei o carte de bucate?
-Mă duc să vorbesc cu el..Tatăăă(pe mama o chema Maria si pe tata Tudor,de cultură generală aşa)
-Da?
-Lasă revistele alea o dată.
-Nuuu
-Dar ce vezi la ele?
-Ceva ce mama ta nu mai are de când a venit poştaşul la ea acum 2 ani
-Ok.. nu mai întreb ce,cine ştie ce scoţi pe gură
-VIRGINITATE (urlâ tata şi eu fugii repede pe uşă)
*Ce familie ciudată pot avea*
.În drum spre Andra tot oraşul era pustiu,nimeni pe drum sau în magazine,parcă era seara de revelion dar am zis,poate lumea e obosită aşa ca mi-am continuat drumul.Uitândumă pe oglinda maşinii,o faţă ca aceea gen The Grudge apare şi imi distrage atenţia.Intru cu maşina tatei intr-un stâlp dar mă gândesc că nu are să observe.M-am speriat rău de aceea faţă dar mă gândesc,oare era doar imaginaţia mea?
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Anna Joi Ian 02, 2014 3:52 am

Prea tare....neeexxtt...genius Very Happy Smile)))))))))))))
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Andra Joi Ian 02, 2014 5:30 am

Amuzant inceputul . Next Smile)  study 
Andra
Andra

Mesaje : 14

Data de inscriere : 26/12/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Joi Ian 02, 2014 11:02 am

Lol Smile)))))) Sa stii ca chiar merge amestecurile de genuri Smile)))
Next repede Smile)))
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Vin Ian 03, 2014 9:04 am

Sa mor eu esti saduc si pervers si comic 3 in unu ce dracu
Tare inceputu simereu la fazele alea cu "Nimic, nimic" imi amintesc de conversatiile cu o fosta colega dintra 8-a.
Hai cu next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Vin Ian 03, 2014 11:14 am

Cu gândul la ce am văzut în oglinda maşinii,mă sperii auzind telefonul cum sună,din fericire era mama şi îi povestesc tot ce sa întâmplat.Am băgat teama în ea şi nu cred că mă va mai lăsa să conduc maşina ceva vreme,dar o să reuşesc cumva pe la sptele ei,totuşi,e ca un vultur şi îmi va fi destul de greu.
Trebuia până la urmă să îi duc cutiile lui Andra aşa că mă ţin de promisiune,şi mai greu aşa mă duc cu autobuzul.După jumătate de ora ajung la casa Andrei şi totul părea în ordine.Ciocănesc la uşă dar nu răspunde nimeni aşa că intru singur.Casa era pustie,nimeni nicăieri.
Mă duc in dormitor şi las jos cutiile,dar intorcăndu-mă văd iar aceiaşi faţa in oglindă şi în incercarea eşuată de a fugi dau cu capul de uşă *parcă m-a lovit trenul* si leşin pentru o perioadă.O oră mai târziu mă scol în patul Andrei destul de speriat.Era ora 22:31 iar eu mă plimbam nedumerit prin casă şi din pod aud unele lovituri in podea.Urc încet şi cum mă apropii sunetele sunt tot mai tari.Urc pe scară şi trag cu ochiul la ce se petrece acolo iar Andra si soţul ei,surprinzător,făceau dragoste.Fac ochii mari cat mingile si fug repede înapoi în pat.După câteva minute Alex (soţul Andrei) vine la mine şi mă  întreabă cum mă mai simt:
-Hei,vad că te-ai sculat,cum iti mai face capul?
-Bine cred,cum am ajuns in pat?
-Păi când am venit cu Andra de la Mall te-am găsit leşinat în dormitor,cu un cucui destul de zdravăn pe faţă.
-Ahh,cred că m-am împiedicat de ceva şi am dat cu capul de uşă,nu sunt sigur.
-Şi,vrei să stai la noi in seara asta?Nu pari prea bun de drum acum.
-Dacă nu deranjez,de ce nu?

-Ok,vei dormi aici,dacă ţi se face foame să te duci în bucătărie şi să mănânci tot ce găseşti în frigider.
-Mulţumesc pentru ospitalitate.
-N-ai pentru ce frate,noapte bună!
-Noapte bună!

În seara aceea am dormit buştean. Deodată aud un sunet de paşi pe hol dar mă gândesc că sunt Andra şi Alex cu o a doua partidă de amor. Însă sunetele se tot repetau aşa că mă duc,de data asta,să văd ce se aude. Ieşind din camera,in faţa mea trecu o siluetă neagră ce se îndrepta spre debara. Instinctul îmi spunea să nu mă duc,dar,geniul meu curios din fire nu a ascultat aşa că îşi continua drumul cel lung de 1m până la debara. Ajuns la ea după 5 secunde încet-încet deschid uşa dar nu era nimic. Răsuflu uşurat şi mă întorc dar in spatele meu o femeie in rochie albă cu o mască neagră pe faţă mă împinge şi mă închide in debara. Dimineaţa Alex îmi observă absenţa şi începe să mă caute. Când m-a găsit mă întreba:
-Cum ai ajuns acolo?
-Ahh.. sunt somnambul.. probabil am mers în somn
-Păi.. fi mai atent cu asta.
-Da,da o să fiu!
-Haide la masă,ştiu că nu eşti somnambul.Îmi povesteşti totul acolo.
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Anna Vin Ian 03, 2014 11:24 am

Partide Smile))))))))))) neeexttt...genial Very Happy Smile))
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Vin Ian 03, 2014 11:28 am

Ce tare victor deci esti genial :*
next cas curioasa
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Sam Ian 04, 2014 9:56 am

*Ajuns la masă trebuia să-i spun lui Alex adevărul dar nu vroiam să mă creadă nebun aşa că mai bine spun o minciună*
- Uite,nu sunt somnambul,era noapte şi căutam toaleta si când am văzut debaraua,uşa ei seamănă cu a mea de la baie si m-am gândit că.. meh,aşa că am intrat dar uşa s-a închis şi am rămas blocat acolo până dimineaţă.
- Nu sunt atât de prost cum par dar te cred,având în vedere lovitura de la cap si prostia ta naturală.
- Îl iau ca pe o insultă aşa că mai bine tac.
- Foarte bine faci,apropo,dacă îţi place aşa tare să vezi dragoste in podul caselor,poţi mai bine să filmezi,păstrezi şi tu o amintire Wink
- Nu ştiam că sunteţi voi,credeam că.. e o veveriţă,şi îmi plac veveriţele şi vroiam să o iau acasă,şti tu..
- Mda,nu şti să minţi,dar măcar încerci. Clătite sau omleta?
- Ce?Clătite
- Eu am să plec la o şedinţă la şcoală,Andra încă doarme,poţi pleca oricând, şi pe masă e un pachet de la Mama pentru Doamna Maria,vezi şi tu cum îl dai.
*Mai târziu,pe la ora 12:22 mă hotărăsc să plec mai repede acasă. Poate un control psihiatric ar fi cel mai bun pentru mine în momentul acesta la ce tâmpenii pot vedea. Evident că încă îmi era frică de ceea ce văd şi nu credeam că e doar imaginaţia mea,nu sunt superstiţios,dar cred în fantome şi spirite rele*
Ajuns acasă dau buzna direct în camera mea şi încep a citi din cartea găsită în una din cutiile Andrei. Citind,după o vreme mi se face rău şi leşin. În vis,aceiaşi femeie în rochie albă îmi dă un bilet iar eu mă scol speriat si tremurând. În interiorul biletului era un desen cu o uşa neagră şi o cruce roşie desenată pe ea. Imediat rup biletul realizând că este un bilet primit într-un vis dar pe care îl citesc in realitate. După ce m-am calmat încep să mă gândesc cine este această femeie,ce vrea de la mine,şi cum a ajuns la mine sau cum am ajuns eu la ea..

Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Anna Sam Ian 04, 2014 10:13 am

Neeexxttt Very Happy
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Raluca Dum Ian 05, 2014 4:20 am

iese perversitatea Smile) next
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Dum Ian 05, 2014 11:01 am

Tare Smile))))) (e prea mult horror,adica fa-o sa fie si mai comica Smile)) )
Tare baga next =)))
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Lun Ian 06, 2014 12:26 pm

E ft buna povestea asa horror si perversa cum e.

Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Joi Ian 09, 2014 9:04 am

Păi,ce pot spune este că nu am stat să caut răspunsuri şi să mă gândesc la asta aşa că îmi continuam perfecta viaţă de „jmen” pe care nu o aveam. Bun,ştiu că am o familie nebună,adică tata se uită toată ziua pe playboy iar mama nu ştie să gătească aşa că de fiecare dată comandă la fast food şi spune că e mâncare făcută de ea,dar nu cred că am devenit nebun din cauza familiei mele. Şi nu cred că am devenit nebun şi aşa,dar a să fiu sigur mi-am zis să mă schimb o perioadă,să devin un om mai bun. Toate lucrurile ciudate care mi se întâmplau le evitam şi nu le băgam în seama. Adică să enumerăm: (Maşina mea a fost călcată de un tanc. Noaptea văd poze în cameră care nu sunt cu familia mea. Aud vorbe şi şoapte din pod dar nu mă duc să văd ce e că nu sunt diliu. Şi cea mai nouă şi recenta,faptul că în camera mea,în patul meu,sub pătura mea făceau sex doua AERE) Nu mă cred nebun,dar am început să devin superstiţios. Mi-am zis să plec intr-o tabără o vreme ca să devin mai calm aşa că m-am înscris in tabăra pentru levitaţii a Doctorului Steve. Ok,tabăra era o tabără pentru nudişti dar mi se părea ideala. În orice caz o să fie bine (sau cel puţin aşa sper).
Prima noapte aici apare cu un nou coleg,Alexandru. Păi,din politeţe fac o cunoştinţa:
-Hei,ar trebui să fi Alexandru nu?
-Da,eu sunt.
-Păi salut,ce faci?
-Din câte vezi despachetez,tu?
-Păi din căte vezi,şi eu.Eşti ginecolog nu?
-Da.. Ginecolog pentru bărbaţi iubire :>
-Ohh My God
(O să fie o tabără lungă)
(Deci,îmi pare rău ca nu a fost chiar aşa de bună partea asta dar nu am avut timp să lucrez la ea.Din tabără însă va reapărea şi acţiunea.Din nou,îmi pare rău)
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Joi Ian 09, 2014 11:09 am

Smile)))))))) looooool
Baga next e tare Smile))))))
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Joi Ian 09, 2014 12:51 pm

Lol!
Ginecolog pt barbati!
E foarte aiurea.
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Joi Ian 30, 2014 12:27 pm

- Tu chiar eşti ginecolog de bărbaţi?
- Vrei să mă testezi păpuşă? :>
- Prefer să nu.. de ce eşti aici?
- Vise,vise pline de de ură,pe care nu le înţeleg,care mă bântuie. Vise cu acea femeie înaltă care îmi tot dă mesaje şi nu pot scăpa de ele,vise.. (plânge)
- Ce mesaje?
- Acea femeie îmi dădea mesaje în somn iar când mă sculam le avem cu mine,şi le citeam,şi spuneau că am să îmi omor familia,evident,nu am omorâto
- Crezi in..
- NU AM OMORÂTO EU. Nu am fost eu,nu euu nu eu niciodata,nuuuuuuuuuuuuuuu.. (plânset/furie)
- Te simţi bine,vrei să chem pe cineva?
- Ascultă,ascultă bine,nu asculta mesajele,nu le asculta,totul.. totul e negru.. totul 
Când am auzit am fugit din acea cabană şi am căutat alta poate cu un on normal. Ginecologul mă tot urmărea însă aşa că am intrat în prima cabană pe care am văzuto pentru a mă ascunde.
*Ahh sper că am scăpat*
- Heei frate nu ai auzit de intimitate?
- Ce faceţi aici?
- Ce ar face nişte gay obişnuit,sex,nu vezi?
- Îmi pare rau..
- Şti? You have a big dick.I wan’t your dick baby
- Ooh doar gay în tabăra asta,unde am ajuns?
(Fără să ştie,încurcase autobuzele şi în loc să ajungă în tabăra de relaxare a ajuns în..*pancarda*)
*Poftim? Surprised „Tabăra pentru gay Raza de soare?O vară îtreaga,MAMĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ”
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Joi Ian 30, 2014 12:30 pm

CAT DE PERVEEEEEEEEEEEERS!!! Smile))))))))))))) NEEEEEEEEEEXTTTTTTTT
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alexa Joi Ian 30, 2014 12:34 pm

Smile))))))))
A ajuns in tabara pt GAY!
LOL
next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Alex Lun Apr 07, 2014 7:25 am

Mai bagi next???
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Cimi-Changa Empty Re: Cimi-Changa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum