Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu merita...

3 participanți

In jos

Nu merita... Empty Nu merita...

Mesaj Scris de Raluca Mar Mar 18, 2014 8:58 am

Buna, eu sunt,Layla,fata de 16 ani care crede ca are o poveste si o viata nasoala...
Cum sa incep..o da.O sa incep cu ''inceputul pubertatii'' mele.
Toate fetele isi doresc o adolescenta frumoasa nu?
Ei bine si eu mi-am dorit asta dar am fost mai putin norocoasa.
Deci sa incepem.Aveam in jur de 13 aproape 14 ani cand tot raul a aparut.
Gandirea mea de copil inocent de pana atunci disparuse ca prin ''magie''.
Acea gandire ''Doamne cum sa asculti rock/metal..etc?'' ''Cum sa te tai?''
''cum sa fumezi?'' ''cum sa consumi alcool?'' ''cum? cum? cum?'' Ei bine nu mai e ca atunci.
Toti spun ca un copil nu poate iubi.Nu-i adevarat,au sentimente ei pot iubi la fel ca o persoana matura.
Doar ca e ca o joaca.Pot sa zic ca ma indragostisem de un baiat,care mi-a fost vecin,in acel moment nu simteam nimic pentru el,dar whatever.
Fiind indragostita de el de peste 1 an fara sa vorbim sau ceva.Pur si simplu sentimentul ''o doamne de ce nu poate fii al meu?''
Fratele lui mereu imi spunea ''M-am apucat de fumat din vina unei fete.Nu ai cum sa intelegi acum''
Asa era,nu intelegeam cum poti fuma sau sa iti faci rau din vina cuiva.
Pana cand intr-o zi l-am vazut pe ''el'' in fata blocului meu,cu 2 fete care sigur 100% erau cu el.
M-am simtit distrusa,de ce nu imi pot explica,acum imi dau seama ca a fost o prostie ce am simtit pana atunci.
Dar din vina asta,din vina nervilor, a scolii..am inceput sa ma automutilez.
Mi se parea ca o joaca,treaba cu taiatul.Prima oara am incercat cu unghiera,stiu,penibil,dar mergea.
Timp de aproximativ am folosit unghiera.Desigur nu sunt perfecta,nu sunt frumoasa,sunt aproape anorexica cum imi zic multi..Nervii se accentuau,apare depresia,colegii din generala ma batjocoreau..''urato'' ''slabanoago'' ''mori'' ''du-te dracu''
Deja incepusera agresiunea fizica,iar eu nu puteam face absolut nimic..Normal ca pe dinauntrau muream.Imi doream sa mor.Asa ca...

~Sper ca va place,v-as ruga sa imi spuneti daca merita sa continui sau nu.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Nu merita... Empty Re: Nu merita...

Mesaj Scris de Alexa Mar Mar 18, 2014 9:22 am

Asa ca ce ?
Adica e destul de pe sentiment povestea ceea ce e foarte bine.
Dar serios acum, ce s-a intamplat mai incolo ?

Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nu merita... Empty Re: Nu merita...

Mesaj Scris de Raluca Mier Mar 19, 2014 9:58 am

Asa ca m-a batut gandul sa ma apuc de fumat.Problema era asa ''Momentan n-am bani,si unde sa ma duc ca sa nu ma vada nimeni?'' asa ca am lasat-o balta pentru un moment.Dupa mii de certuri cu mama,batai,lovituri,politie chemata,vecini la usa, am imbratisat rock-ul.O scapare numai buna.In el ma regaseam si inca ma regasesc.Am inceput cu The Pretty Reckless-Make me wanna die. O mai ascultasem cu un an in urma,dar atunci eram gen ''ce dracu melodie mai e si asta?'' si iata ca acum imi placea.Chiar si in momentul asta am strigat-o pe mama,si cuvintele ei au fost ''Nu mai tipa ca ma stresezi,ma disperi lasa-ma dracu in pace'' . Adica serios...asa vorbeste o mama? eu nu cred...in fine asta e pistol cu apa,la ordinea zilei.Si acum imi amintesc cat de denaturata poate fii.O mama normala nu s-ar increde in vorbele unui schiop in carucior,nu ar fii ascultat tot ce ii spunea,ca tata platea femei in loc sa vina cu banii acasa.Intradevar el era foarte gelos,nu o lasa pe mama sa iasa in fusta pe strada fiindui teama sa nu o piarda,dar totusi.Orice barbat se intoarce la femeia pe care o iubeste.Dar nu,a aparut ala care ne-a distrus viata,cel mai mult mie,atat si mamei.Mama nu isi crede propria fiica dar il crede pe el..Cate mi-a facut omul ala,cat de malefic si cat de plin de el e,si mama il iubeste.Cum poti pe iubi pe cineva fiind asa? Cand stii cat rau i-a facut singurului tau copil?
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Nu merita... Empty Re: Nu merita...

Mesaj Scris de Alexa Mier Mar 19, 2014 11:14 am

Să moara persoana aia.
Bine e foarte interesant.
Next ca iubesc povestea
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nu merita... Empty Re: Nu merita...

Mesaj Scris de Alex Joi Mar 20, 2014 7:17 am

E prea triiiiiist Smile))
Are si dialog?
Next
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Nu merita... Empty Re: Nu merita...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum