Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dulapul (spaima copiilor)

+2
Alex
Ionuţţţ.
6 participanți

In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Joi Mar 20, 2014 10:46 am


În toate filmele de groază,dulapurile apar ca spaima copiilor. V-aţi gândit vreodată de ce? Dacă nu,am să vă spun eu chiar acum.
Pe lângă dulapuri mai fac parte,din aceasta categorie a spaimei copiilor,oglinzile. Cred că ştiţi deja de ce sunt acoperite la înmormântări sau de ce,dacă spargi una o să ai ghinion,dar merită să vă reamintesc. La înmormântări,oglinzile se acoperă pentru a nu rămâne spiritul persoanei decedate in ele. Când se sparge oglinda ai ghinion,pentru că eliberezi spiritul din ea care te va urmări şi îţi va face necazuri. Ei bine,dulapul. Creat pentru a pune haine si diferite ustensile in interior,nu mulţi ştiu că acesta este şi un portal,dacă ştii cum să-l deschizi. Ce fel de portal? Un portal către lumea demonilor. Dulapul,loc întunecos,umed si rece,perfect să se ascundă cineva. Spiritele vin şi pleacă. Se spunea la o perioadă că nu este bine să deschizi dulapul la ora 3:00 am. *dimineaţa* pentru că ai putea fii posedat,însă nu s-au înregistrat multe cazuri aşa.
Nu mai lungim şi spun direct cazuri în care oamenii au fost atacaţi de ceva din interiorul său,se aud zgomote,se mişcă şi se deschide singur.
Cel mai clar caz a fost acela din New York 1996 când familia Smith şi-a găsit băiatul traumatizat în interiorul dulapului de 9 ori consecutiv. Aceştia au aruncat dulapul dar după o lună el se afla înapoi în pod. Când aceştia au murit într-un accident de maşina,dulapul a dispărut şi el. Acesta deţine spirite,demoni,entităţi şi bune şi rele. Mai sunt câteva locuri care sperie copiii dar cu altă ocazie. (Când vezi o fantomă în dulap,nu ţi se pare,tu vezi bine)
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Alex Joi Mar 20, 2014 12:00 pm

O.o bine ca e doar legenda
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Alexa Vin Mar 21, 2014 3:20 am

Foarte tare, mereu am avut ceva cu dulapurile de aceea le rup (nush de voi dar eu indes hainele pentru ca dulapul să se rupa) Niciodata nu stiam de ce...dar acum stiu! E un loc malefic! Smile))
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Alle. Vin Mar 28, 2014 10:52 pm

Mie mi s-a intamplat..dupa ce a murit bunica mea ...cam dupa o saptamana dulapul se inchidea si se deschidea singur..a fost ciudat..
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de leul24 Mar Noi 11, 2014 7:32 am

Mersi ca mi-ai zis de chestia asta fiind ca o sa deschid dulapul la ora 3:00 Twisted Evil

leul24

Mesaje : 1

Data de inscriere : 29/10/2014


Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Cioby Joi Noi 26, 2015 1:18 pm

Nu mi s-a intimplat nimic. Smile)

Cioby

Mesaje : 3

Data de inscriere : 26/11/2015


Sus In jos

Dulapul (spaima copiilor) Empty Re: Dulapul (spaima copiilor)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum