Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dr House

In jos

Dr House Empty Dr House

Mesaj Scris de ๖ۣۣۜFĄUSŤ Lun Sept 08, 2014 11:30 pm

House, sau House, M.D. este un serial american de tip dramă medicală, ce a debutat pe canalul FOX la data de 16 noiembrie 2004. Serialul a fost creat de către David Shore și a fost produs de Shore și regizorul de film Bryan Singer. Serialul se învârte în jurul Dr. Gregory House (interpretat de actorul britanic Hugh Laurie), un geniu medical nonconformist care conduce o echipă de diagnosticieni în spitalul fictiv Princeton-Plainsboro Teaching Hospital în New Jersey.

Dr. House se contrazice des cu șefa sa, administrator al spitalului și decan la Medicină, Dr. Lisa Cuddy (Lisa Edelstein), și cu echipa sa medicală pentru că multe dintre ipotezele despre bolile pacienților sunt bazate pe o intuiție controversată. Singurul prieten al lui Gregory House este Dr. James Wilson (Robert Sean Leonard), șeful Departamentului de Oncologie. De-a lungul primelor trei sezoane, echipa medicală a lui House este alcătuită din Dr. Robert Chase (Jesse Spencer), Dr. Allison Cameron (Jennifer Morrison) si Dr. Eric Foreman (Omar Epps). La sfârșitul celui de-al treilea sezon această echipă se desființează. Repliat de Foreman, House selectează, treptat, trei noi membrii ai echipei: Dr. Remy "Thirteen" Hadley (Olivia Wilde), Dr. Chris Taub (Peter Jacobson), and Dr. Lawrence Kutner (Kal Penn);

House este aclamat de critici și are o audiență mare în rândul spectatorilor. A fost în top zece show-uri evaluate în Statele Unite de la al doilea până la al patrulea sezon. Distribuit în 66 de țări, House a fost cel mai urmărit program de televiziune din lume în 2008. Serialul a primit mai multe premii, incluzând premii precum People's Choice Award, Peabody Award, două Globuri de Aur și 4 premii Primetime Emmy. Finalul sezonului 6 al serialului a fost difuzat pe data de 21 mai, 2010. Al șaptelea sezon va avea premierea în luna septembrie a anului 2010.

Prima data cand am vazut reclamele cu acest serial mi-am spus:,,Cei asta?O sa ma plictisesc atat de tare incat o sa ma ia somnu dupa 5 minute".Dar cand am vazut din intamplare un episode mi-a placut foarte mult,deci vi-l recomand Razz
๖ۣۣۜFĄUSŤ
๖ۣۣۜFĄUSŤ

Mesaje : 5

Data de inscriere : 08/09/2014


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum