Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

>>New Life<<

2 participanți

In jos

>>New Life<< Empty >>New Life<<

Mesaj Scris de Drog. Mar Noi 24, 2015 9:26 am


Ahh...Aer de Beverly Hills!
Oh, hey! Numele meu e Laura si am 17 ani.Si ihhh, frumosul de langa mine nu-i iubitul meu! Doamne... E Robert Smith, unchiul meu in varsta de 28 de ani. Tocmai ce ne-am mutat , intr-un nou oras. Poate va intrebati unde sunt parintii mei. Simplu, parintii mei sunt in Anglia cu afacerile. Nu i-am mai vazut de aproape 1 ani.Tin legatura cu ei pe skype, desigur, nu in fiecare zi, deoarece acestia sunt foarte ocupati cu treburile lor. Da, puteam merge si eu cu ei in Anglia, dar am ales sa stau cu unchiul meu, deoarece nu-mi prieste ideea de a tranversa oceanul Atlantic timp de 10 ore cu avionul, plus ca, nu suport sa-i vad ocupati intotdeauna de afacerile lor, uitand ca mai au un copil.Asa ca, am ales sa stau cu fratele mai mic al tatalui meu, care e o persoana foarte descurcareata, amuzanta si iubitoare.Cu banii pe care ia strans cu greu din locurile de munca, unde a lucrat , acesta doreste sa-si deschida un bar in centrul orasului. Si poate va intrebati, de ce nu ia dat tata bani. Pentru ca , Robert a vrut sa fie pe cont propriu, sa-si castige singur existenta, ceea ce mi se pare o alegere demna de un adult. Tin sa mentionez, ca unchiul meu in tinerete, era vazut ca "oaia neagra" din familie, deoarece era o fire rebela. Ei bine, asta l-a facut sa fie ambitios. Vrea sa le demonstreze bunicilor , tatalui si matusei mele care e in Franta, ca poate face si el ceva si il apreciez pentru asta. Hmm... Ma intreb oare cum va fii la noul liceu? Inca o zi, si voi afla...
-Hey, la ce te gandesti?intreaba unchiul.
-Ahh, o sa-mi fie dor de vacanta...
-Stiu cum e... Si eu am trecut prin asta.
-O spui de parca au trecut 100 de ani.
Atunci schiteaza un mic zambet si se intreabta spre masuta din gradina superba a casei, facandu-mi semn sa-l urmez.
-Aseaza-te la masa, Laura.
-Ok, ma sperii deja, ce-i? intreb eu asezandu-ma la masa.
-Laura, ai 17 ani, si vreau sa ai grija cu baietii...Unii baieti cauta numai sex. Vreau sa fii foarte atenta, sa nu le cazi in plasa baietilor de genu'. Sa iti alegi cu grija prietenii, deoarece sunt unii care te vor influenta spre rau. Te vor invata sa te droghezi, etc...In caz ca ti se va intampla ceva la scoala, ma anunti imediat, inteles?
-Wait, wait...Nu sunt chiar asa de prostuta pe cum crezi tu, Robert. Nu se va intampla nimic de genul...
-Ok, ok, sa zicem... spune acesta predandu-se cu mainile in aer, sarcastic.
Atunci, schitez un mic zambet si ma ridic la masa indreptandu-ma spre baie, pentru a-mi face dusch, deoarece maine , liceu.
*Urmatoarea zi*
Eram in drum cu masina spre liceu, impreuna cu Robert, unchiul meu, care conducea.Inca putin, si vom ajunge la destinatia propusa...
-Ai emotii?
-Oh! Da! Simt ca am sa lesin!Prinde-ma!spun eu punandu-mi mana teatral pe piept,sarcastica.
-Poti lesina cand ne dam jos din masina, deoarece acum nu te pot prinde, sunt la volan, desteapt-o!
Auzind acestea , incep sa rad.
-Si iata marele liceu, Beverly Hills!
-WooW, e mare!
Unchiul meu, nici nu mai sta pe ganduri si se da jos din masina, indreptandu-se spre portiera mea, pentru a o deschide. Cand dau sa ies din masina, dau cu capul de plafon. Tocmai atunci trecea un grup de adolescenti prin fata masinii, care s-au amuzat de ceea ce mi s-a intamplat.
-Da, super! Din prima am dat gres!
-Se putea si mai bine!
-Esti foarte amuzant la ora asta!spun eu pe un ton ironic.
-Sunt doar bucuros ca nepotica mea draga si frumoasa, merge la un nou liceu!
- Si eu sunt bucuroasa ca am cel mai tare unchi!Hai, vino!spun eu intinzand bratele spre el.
Auzind acestea, nici nu mai sta pe ganduri, si vine si ma ia in brate.
-Ok, hihi, trebuie sa plec!spun eu incercand sa scap din stramtoarea unchiului.
Acesta imi da drumul si ma anunta ca el va fii plecat pana diseara. Langa noi era un grup de fete care tot chicoteau, dupa care vad o parasutamdin acel grup, venind spre unchiul meu zicand :
-Auzi sexosule... N-ai vrea sa ne plimbam putin?
Acesta se uita pentru un moment mirat la parasuta dupa care isi reintoarce privirea asupra mea spunand :
-Vezi, de genul asta de fete sa te feresti, NEPOATA, spune el accentuand ultimul cuvant.
-Da unchiule, spun eu dandu-mi ochii peste cap.
-Si tu draguta, mai usor cu drogurile, spune acesta uitandu-se la parasuta aproape lesinata de la cat de Euforica e.
Auzind acestea, drogata pleca aratandu-ne degetul din mijloc.
-Oo, tupeu...Ok, eu trebuie sa plec unchiule, ceaw!spun eu intreptandu-ma spre intrarea in curtea scolii.
Intrand in curtea scolii, observ mii de grupuri de adolescenti agitati.
*Peste 7 ore*
Haideti sa va povestesc ce s-a intamplat cand am inceput prima ora. Pai , mai intai directorul ma prezentat in fata clasei, dupa care mi-a prezentat scoala. Dupa care ora, dupa care pauza, dupa care ora, dupa care pauza, si tot asa... Ultima ora a fost cea mai plictisitoare...Aceea fiind : ora de mate!
-Si cine o sa iasa la tabla sa rezolve aceasta ecuatie? Lau... tocmai atunci suna-se clopotelul. Ok, , ora s-a terminat!La revedere copii!
-Oo, era cat pe-aci' sa te scoata la tabla...Hey, Laura, eu sunt Anthon.
-Hey, incantata.
-Ce planuri ai dupa-amiaza asta?
-Nimic, de ce?
-Pai, ma intrebam daca vrei sa iesi cu mine si cu ceilalti prieteni ai mei. Stai linistita, vin si fete!
Chiar nu aveam chef sa merg asa ca am refuzat invitatia lui Anthon, inventand o scuza :
-Tocmai mi-am amintit, trebuie sa merg la dentist!
-Ammm....ok. Ne mai vedem!
-Bye!
Ahh, dabea astept sa ajung acasa!
-------------------------------------------------------------------------
Hey, ni' o alta poveste! Sper sa va placa! Bag next , dupa cateva pareri! ^^
Drog.
Drog.

Mesaje : 3

Data de inscriere : 22/11/2015


Sus In jos

>>New Life<< Empty Re: >>New Life<<

Mesaj Scris de Alex Vin Noi 27, 2015 10:47 am

Oh my god, poveste de la Doris! Deci da, e frumoasă, cred că te pricepi bine la povești de genuri mai simple,, adicp nu horror Smile Bagă next.
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum