Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

2 participanți

In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Ave Andreea Dum Sept 01, 2013 6:42 am

Capitolul I

            In povestea asta este vorba de un grup de tineri care vor sa faca o excapada departe de
orasul in care locuiesc. Se duc in Padurea Linistitilor, de la marginea New Yorkului.
Andreea ii conteacteaza pe toti prietenii ei , sa vada cei care vor sa mearga cu ea ..
Cei care merg cu ea sunt Radu, Alex,Cristina si Dragos.
-Hei guys.. ce faceti?
-Biine Andreea. Doamne de cand nu ne-am mai vazut. Imi pare rau am aflat!Crying or Very sad 
-Shh radu si Dragos nu stiu nimic.
-Cand iti vei gasi parinti naturali.
-Tatal meu cica a murit , iar mama nu stiu.
Dar defapt ea stia ca este facuta din mama inger si tata vanator de demoni, iar tatal sau
s-a dus de partea demonilor si ea a trebuit sa fie scoasa de langa mama. Si traieste cu cei
mai apropiati prieteni al mamei ei.
-Ok Hai sa ne distram.bounce 
-Hei Andreea te ajut sa iti montezi cortul?!intraba Radu
-Sigur, eu trebuie sa dau un telefon.
A:Ce faceti?
P:Biine scumpa noastra, cum esti?,ai nevoie de ceva?
A:Nu . Am ajuns in locul de care mi-ati spus. Si nu sunt singura. Can o sa pot vorbi cu ea?
P: Andreea nu uita trebuie sa iti porti medalionul la gat . Daca il dai jos orice demon poate
lua infatisarea mamei tale.
Andreea se intoarce la grup. Putin mai obtimista. Si toti au inceput sa-si asuse insusiri ce
sa faca. Radu e cu montarea corturilor, Dragos cu focul de tabara, Andreea cu Cristina de
pregatit mancarea si Alex se asigura ca padurea este sigura.
Se lasa-se seara si toti se adunau in fata focului. Cristina ne da o veste!!
-Copii vroiam sa va spunem ceva .. eu si Alex.
Suntem impreuna de mai bine de 1 an.. Si cum deja locuim impreuna . Sunt insarcinata.
-Felicitari! Doamne cat ne bucuram pentru voi. Andreea se duce si o i-a in brate si incepe
sa vorbeasca cu burtica ei:
-Hei ingerasule. Deabia astept sa iesi de acolo sa te vad. Eu sunt Andreea . Sa stii ca
parinti tai o sa te iubeasca pana o sa ramai fara aer ingerasule. Si asa voi face si eu!
Toti se duc la culcare.. Dar Andreea nu are somn. Se asigura ca toti dorm si pleca in padure.
Cu un fluierat isi cheama animalul de companie. Ea este Berna ,este pe jumatate zombie pe
jumatate inger. Seamana cu un cu o pisica dar in loc de de labe are niste pumnale .
-Unde este locul de care mi-au spus ?
-Mai in fata trebuie sa urcam pe poteca de sus. In adancul inimi unei pesteri.
Merse ce merse si simtea strania senzatie ca este urmarita. Si isi scoase un pumnal de seraf
de la spate si mergea cu el pana la pestera.
Intrata in pestera colierul ei incepea sa straluceasca. Merse ce merse si in fata ii iese o
creatura, care zise ea e paznicul pesterii...


Ultima editare efectuata de catre Ave Andreea in Dum Sept 01, 2013 5:04 pm, editata de 1 ori
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Ave Andreea Dum Sept 01, 2013 6:50 am

Astept pareri!!:d Tnx.Razz 
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Alexa Dum Sept 01, 2013 12:01 pm

da...nu mai fa dublu-post atat am vrut sati spun.
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Ave Andreea Dum Sept 01, 2013 2:35 pm

ok!
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Ave Andreea Dum Sept 01, 2013 3:39 pm

Capitolul II


- Stiu cine esti copila. Faci o mare greseala ca te duci acolo. Inca nu esti pregatita
-1.Nu stiu cine esti. 2. Nu imi poti spune ce sa fac.
-Copila esti sigura ca vrei sa afli? Esti sigura?
-Daa!
-Atunci vin-o cu mine Zana a paduri!
-Ce? Euu.. eu nu sunt o zana a paduri!!
-Ti-am zis ca nu esti inca pregatita sa aflii!
Andreea inghite in sec si il urmareste pe demonul facut din cobinati de praf si roca,dar cu
aripi de inger..Merge ce merge si Berna se intoarce inapoi tacuta.. si se aseaza in buzunarul
ei. Si tace..Inainteaza si simte cum simti atunci cand esti pe cale sa faci o greseala si nu
mai poti da inapoi:(...Da de o femeie care era cu spatele la ea.. si radia ,ca o stea.. era
un inger. Un inger chiar in fata ei.. Ii dadu o lacrima dar si-o sterse imediat.. Aceasta se
intoarce si ramane uimita se duce intinde mana spre ea si Andreea se inalta in aer si este
chiar in fata ei...
-In sfarsit te-am gasit! Esti chiar aici!
-Aaam cine esti?
-Mama ta! Atunci Berna iese si se pune in formatie de atac exact pe umarul ei!!
Ingerul avea cam 10 m inaltime!! Si era o femeie foarte frumoasa.Andreea ramase
tacuta!
-Ce fata frumoasa ai devenit! Mi-a fost asa dor de tine!
-Vreau sa stiu tot adevarul ! Si asta ACUM!
-Ok.Cred ca prima oara vrei sa stii de ce nu te-am crescut eu! Pai dupa cate vezi eu.. nu te
pot creste aici. Si aici sunt tot felul de lucruri necurate , iar eu sunt , ma rog avem un
scop noi ingerii sa protejam oamenii. Si eu am ales sa fiu pe pamant , ca sa fiu mai aproape de
tine copila mea.
-Paznicul el ce este?
-El este copilul meu, ma rog un fel de copil , eu l-am creat din ce vezi pe aici. Menirea lui era
sa nu lase pe nimeni sa traca, inafara de cei cu sange de inger.
-Sange de inger?!
-Da copila, ai fost vreodata bolnava? Cand te-ai ranit nu te-ai vindecat imediat?
-Da. Sa-ti demonstrez!! Si o injunghie fix in inima.. Aceasta se prabuseste la pamant , iar Berna ataca,
cu o singura ridicatura de mana , demonul iese si o prinde pe Berna si o imobilizeaza. Andreea isi revine ..
se uita nici un semn,doar haine murdare de sange!!
-Cum ai putut?
-Tu ai vrut sa stii!
-Cobaiul tau m-a facut zana paduri! Ce inseamna asta? Nu mai vreau minciuni mi-au ajuns!!
-Pai da-ti colierul jos! Se uita la colier apoi la ea!
-NU! Nu am incredere in tine..
-crede-ma nu am sa iti fac nimic. Si isi da colierul jos. Andreea se ridica in aer... Si ii vin
in minte o gramada de amintiri, despre ea, despre trecut...
-Imi amintesc totul! Tatal meu nu a murit! Ce i-ai facut?
-A trebuit sa te protejez! Vroia sa faca un experiment. Cand te-am cunoscut vroia sa faca un experiment,
vroia sa iti adauge sange de demon.. Si a trebuit sa il alung in iad. Pentru tine.
- A da. Cam cat de puternica sunt?
-Esti una dintre cele mai puternice ! Dar trebuie sa iti porti colierul pentru ati stapani puterile,
si sentimentele.
-Nu m-ai am nevoie de tine.. Si nu te mai preface ca iti faci griji pentru mine..Nu esti mama mea.
Si Andreea pleca, si Berna in spatele ei..
Andreea ajunge la cort, toti erau treziti si speriati..Radu viine in funga la ea si o ia in brate..
-Doamne ce bine ca esti bine. Cate griji ne-am facut pentru tine..
-Lasa-ma. Nu am murit. Vedeti sunt viie. Acum intoarceti-va la ce faceati...
Dintr-o data se lasa liniste si vine demonul si ii zice ca trebuie sa plece ca o sa se intample ceva rau,
ca sunt pe urmele ei de cand si-a dat colierul jos.
-Pleaca de aici nu ai auzit.. Sunt puternica..Si isi ridica mana in aer.. si cade un stejar peste el.. si incepe
o furtuna.. ceilalti s-au dus la somn! Si Andreea este surprinsa de doi demoni. Acestia au facut o incantatie
si au lesinat-o pe Andreea. Berna iese din tufisuri si ii ataca. Demoni fiind mai puternici au omorat-o!!
Demoni o i-au pe Andreea cu ei.. Sub pamant..
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Ave Andreea Dum Sept 01, 2013 5:03 pm

Capitolul III


Capitolul III


Andreea isi revine in fire.. Si se trejeste intr-o pestera supterana.. Cu 4 demoni in jurul ei..
se uita m-ai bine se ridica in picioare!!
-Cine sunteti?! M-ai bine imi spuneti alfel v-a luati adio !!
Acestia incearca sa o atace si Andreea sufla spre ei .. acestia sunt azvarliti cat colo..
Andreea se uita sus ridica mainile se apuca de roca si o rupe ,pana iese la suprafata.. O data iesita
la suprafata isi vede toti prieteni morti, si pe Berna.. I-a inebuneste.. Toate puteriile sunt intoarse pana peste cap
la maxim.. si scoala toti demoni din iad si o cheama si pe mama s-a .. Acestia toti apar!!
-Vreti razboi ! V-a dau eu razboi!!!
Cerul incepuse sa sangereze .. erau in toiul unui uragan.. ierburi au inceput sa iasa din pamant , copaci sa lupte cu demonii..
Oricine era acolo suferea.. Andreea se intoarse spre mama ei si ii spune:
-Si acum ce o sa imi faci? O sa ma pedepsesti sa stau cu spatele la vreo roca?! Muhahaha.. Demoni credeau ca traiesc in iad..
Eu sunt iadul lor!>Smile
Ingerul isi chemase toti ingeri si venise si Dumnezeu.. pe partea cealalta este Satana si cu aliati sai!
Venise si mama cu tatal ei adoptivi. Se opresc exact in mijloc.
-Andreea,fetita noastra. Mama ad incepe sa planga!Sad Te iubim opreste-te!
-Mami...Si satana ii transforma in niste ramasite.. ea era manjita de sangele lor...
ATAT!!!!
Aceasta cu toate fortele ii ataca pe demoni. si ingerii in spatele ei!! Cu toate fortele distrugea tot ce era in urma..
Il prine pe satana si il aduse fix in fata ei si ii spuse
-Sunt cel mai mare cosmar al tau. M-a poti considera DUMNEZEUL tau, pentru ca eu te voi distruge!!
Aceasta isi foloseste toata putereaa! Ingerii au fost omorati ...
Iar Dumnezeu viine si ii spune:
-Copila, ti-ai indeplinit menirea. Acum rolul tau s-a incheiat!
-De ce Doamne s-a intamplat una ca asta! De ce tot ce iubesc , dispare..
Aceasta incepe sa planga si se aseaza in genunchi si incepe sa planga si incepe sa urle... de durere.. Nu este drept!!!
Cand lacrimile ei ating , in locul lor rasar flori...
-Copila pune-ti o dorinta, ti-o voi indeplini, Dar trebuie sa stii ceva, trebuie sa faci un sacrificiu!
-Da orice!Sad
-Iti pui dorinta , dar tu trebuie sa mori!
-Ok! Asa sa fie!
-Gandeste-te bine copila!
-Vreau sa imi invii tot ce iubesc!!
Dumnezeu asa a facut. A inviat-o pe Berna, pe mama inger, pe parintii adoptivi, pe prietenii ei, pe primul ei animalut.
Si ea a murit imediat, in timp ce se stingea :-Mama , tata va iubesc enorm. NU uitati asta! Si moare.. Din corpul ei rasare
un trandafir alb inalt pana la cer.. si in floare ii sta corpul "odihnindu-se". Fantoma ei era in varful florii. Statea si pazea
padurea. Prietenii sai au aflat de moartea Andreei, ei stiu doar ca a cazut in rau si s-a inecat, deaia erau parinti ei aici!..
Parintii i-au luat trupul, l-au dus acasa si l-au inmormantat! Pe mormant scria" Sa te odihnesti in pace iubita noastra fiica, atunci
cand vei plange fie ca trandafirul din inima mea sa simta. Atunci cand v-a veni momentul ne vom intalni. Te iubim. Cu drag Mami si Tati"!!

Sfarsit!!!
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!! Empty Re: Secretul.Finalul!! Sa nu ratati!!!!!!!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum