Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fraţi până la moarte

5 participanți

In jos

Fraţi până la moarte  Empty Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Andra Dum Iun 15, 2014 8:12 am

Fraţi până la moarte

  Parcarea mall-ului subterană este mare şi pustie . Nu este de mirare .. Este ora două dimineaţa ! Însă , roţile maşinii noastre accelerează la fiecare secundă . Doamne .. parcă Will este un adevărat şofer de curse . Ocoleşte aproape fiecare stâlp . Doar se dă mare .. Will este geamănul meu . Pe bancheta din spate stau ceilalţi doi băieţi ai grupului : Dean şi Otis . Cei mai tari tipi pe care i-am întâlnit vreodată . Viteza îl înnebuneşte pe Dean . De cele mai multe ori el doreşte să conducă maşina , dar niciodată nu-l las . Dece ? Poate rămâne fără vehicul -.- . Otis şi-a pregătit perechea sa de mănuşi negre rezistente la apă , iar Dean a înghiţit un pachet întreg de muniţie – gloanţe -
  - Nu este nevoie , a spus Will . Nu avem nevoie de pistol de data asta . Ţinta este prea uşoară şi este dorită vie. O lovitură în burtă şi am terminat povestea .
 O frână bruscă şi maşina s-a oprit . Şi nu era doar o maşină în parcarea subterană .. O dubiţă neagră era exact în mijloc cu zece bărbaţi îmbrăcaţi complet în negru şi fiecare având câte o armă . În dubiţă este ţinta noastră . Will coboară primul , iar după el şi ceilalţi doi . Of , tipii ăia sunt ca şi morţi . Fratele meu este furios ..
 - Am venit după puşti ! a spus Dean puin calm . Să nu facem mare gălăgie şi aduceţi-l pe Richard .
 Ei ne apără ţinta .. Dece trebuie să fie totul întotdeauna aşa de dificil ? Unii trebuie să înveţe cine sunt şefii în acest oraş .. New York poate fi o adevărată junglă câteodată . Primul foc de armă a fost tras direct înspre Will . Pentru un moment , inima a încetat să bată de frică .. Şi mi-am amintit înspre cine a tras . Otis , în acele milisecunde a prins glonţul cu două degete . Viteza lui este uimitoare . Şi-a dezvoltat-o într-un timp destul de scurt faţă de mine şi frat-meu .
- OTIS ! a ţipat el .
Otis s-a uitat lung înspre Will şi a început să fugă înspre el . O săritură gigant în aer şi s-a transformat într-o ghiulea mare din metal . Şi acum începe atacul .. Din mănuşa lui Dean ieşeau mici unde albastre ţipătoare . În câteva clipiri de ochi , distanţa dintre el şi dubiţa neagră s-a micşorat . A ajuns în spatele bărbaţilor fără ca ei să observe . Cu un zâmbet malefic pe faţă , Otis i-a prins pe doi dintre de gât , curetându-i şi luându-le viaţa fără vreo păsare.
- MÂINILE SUS ! a zbierat alt om mai mult mort de frică . Cine sunteţi voi ?!
 A tras odată înspre Otis . Împuşcătura s-a auzit tare , răspicat , puternică . Stau gură-cască şi nu pot face nimic !  Sângele îi curgea încet pe haine şi viaţa îl părăsea .
  - OTIS ! a ţipat Will .
Ghiuleaua – Dean – a fost ridicată în aer şi după propulsată în capul fiecărui bărbat rămas în picioare . În zadar încercau ei să-şi apuce armele . A fost prea târziu . Toţi sunt morţi . Dean a redevenit la forma sa umană şi s-a dus direct înspre Otis . Respira greu .. Şi aici ajung eu ..  
     ¤ ¤ ¤
Motorul meu accelera din ce în ce mai tare , iar în faţă vedeam deja dubiţa neagră şi maşina noastră . Am oprit în dreptul trupului lui Otis . Mi-am aruncat casca la naiba în praznic şi BUF ! Will m-a trântit de uşa din spate a dubiţei .
  - Ştiu că am greşit , am spus grăbită . Şi am văzut tot .. Am nevoie de două minute , iar Otis va fi nou pe picioare ..
M-a eliberat din strâmsoarea sa după câteva secunde . Se uita cu furie mare , iar eu , ca o soră mai mică şi neascultătoare , a trebuit să mă linguşesc pe lângă el . Dar nu pot face .. Nu într-un moment ca acesta în care Otis este pe moarte .
Dean îi ţinea capul . M-am aşezat lângă el şi i-am inspectat rana . Glontele a trecut prin corp , aproape de inimă . Nu a lovit-o .. Mi-am pus palmele asupra rănii sângerânde şi mi-am închis ochii . Simţeam cum pielea se refăcea , iar ţesuturile se legau între ele . Imediat după aceasta , Otis şi-a recăpătat respiraţia şi mi-a mulţumit printr-un gest cu degetul din mijloc . Ăsta-i prietenul meu . Dean , când a văzut că situaţia este sub control s-a dus direct la dubiţă . A deschis uşa din spate şi în interior era un puşti de vreo cincisprezece ani . El este Richard .. ?
- Pentru un copil am fost eu împuşcat ?!
Copilul ne-a făcut ironic cu mâna . Will s-a dus înspre el , l-a apucat de tricou şi l-a lovit în burtă , leşinându-l pe loc .
  - Nu uitaţi care ne este meseria ! Tatăl lui ne-a angajat ca să-l ducem acasă . A spus care ne este treaba şi asta am făcut . Valorează 60.000 $ . Să ne luăm recompensa . Şi Carla , am ceva de vorbit cu tine ..
 Şi asta este ‘’ familia mea specială ’’ .  Povestea mea începe de când aveam 5 ani . Eu şi Will eram doar nişte copii amărâţi . Părinţii noştri au fost ucişi în propia noastră casă şi mai târziu locuinţa a fost devastată şi incediată . De atunci , eu şi Will locuim pe drumuri .. Am descoperit armele albe , pistoalele şi crima . La 15 ani noi lucram aproape non-stop la un restaurant numai pentru a ne putea permite chiria şi o masă în fiecare zi . Am devenit infractori ..După , am descoperit ceva extraordinar : puterile . Există în lume o grămadă ca noi . Suntem Telepaţi : o specie care poate citi gândurile în special . Şi de aici derivează o grămadă de alte specii . Will este un Telepat de rang Alpha : poate , pe lângă citirea gândurilor , să folosească telechinezia şi poate influenţa gândurile oamenilor . Deasta poate ridica cu uşurinţă numai  cu puterea minţii o ghiulea uriaşă . Eu sunt .. cred .. de rang Beta . Şi eu pot citi gândurile , iar pe lângă asta pot vedea prin ochii altcuiva . Astfel am putut vedea tot ce s-a întâmplat în parcare înainte de a ajunge . Mai am un dar special .. Pot vindeca răni adânci . Nu ştiu de la cine am moştenit aceste puteri .. Probabil de la părinţi ? Să continuăm : Otis este un metamorf de obiecte . L-am întâlnit în urmăc cu ceva timp .. Se poate transforma numai în obiecte , lucruri etc . Mai există metamorfi de animale şi de personae – cei mai rari - . Şi Dean .. el are o problemă cu electricitatea . Nici acum nu ştiu ce este . Toţi patru trăim acum împreună câştigându-ne existenţa într-un mod mai .. violent . Suntem angajaţi , prindem , ucidem . Şi curg banii . . . Nu avem ce face . Doar .. lucrăm . Lumea interlopă ne cunoaşte ca o echipă de asasini , dar nimeni nu ştie ceva de puterile noastre. Un lucru bun până acum .
 Ah .. casa noastră dragă . Mai bine spus , o casă în suburbii de patru camere plus bucătăria şi baia mică .. Câştigăm cum nu câştigă alţii în patru ani şi locuim într-o cocioabă .
- Te-ai drogat la petrecerea aia afurisită ?! a început Will să ţipe la mine .
- Nu mai îmi citi gândurile ! Da , m-am drogat ! Care este problema ta ?
- Problema mea ?! Otis era să fie omorât !
- Şi eu l-am salvat ! Dar îţi pasă măcar de asta ?!
- Mă interesează motivul pentru care te-ai dus ! Ştiai că avem de lucru în seara asta !!
 Am tăcut ..
- Carla .. Nu vreau să te pierd . Nu mai pleca fără să ne anunţi . Cine ştie ce se va întâmpla într-o zi ?
Mdea .. cine ştie .. Poate mâine unul dintre noi va fi omorât .. Câteva lacrimi zăceau în mine , dar nu le lăsam la suprafaţă .
- Haide , dute la culcare . Dean şi Otis vor reveni imediat cu banii . M-am gândit să-ţi cumperi un nou motor de acei bani sau să-i adaugi câteva modificări . Vedem noi ce facem .
- Ce m-aş face eu fără tine ? Geamănul meu .. Am trecut prin certuri mult mai rele ..
L-am îmbrăţişat odată , parcă iertându-mă pentru tot ce am făcut şi m-am dus înspre camera mea .

Aştept păreri Very Happy
Andra
Andra

Mesaje : 14

Data de inscriere : 26/12/2013


Sus In jos

Fraţi până la moarte  Empty Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Dum Iun 15, 2014 12:05 pm

Super
Ai imbinat bine tot ce se putea Very Happy
Mai vreau,next next next. :X
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Fraţi până la moarte  Empty Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de tudor Lun Iun 16, 2014 1:57 pm

misto astept next
tudor
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 386

Data de inscriere : 18/08/2013


http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Fraţi până la moarte  Empty Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Alle. Sam Iul 26, 2014 12:36 pm

Ok. In primul rand tu ai un talent aparte de a scrie povesti. Felul in care reusesti totul sa para perfect..este dea dreptul uimitor. Innal doilea rand imi place tema povestii este foarte ,,smechera''. Astept next.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Fraţi până la moarte  Empty Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Adrii Vin Aug 22, 2014 3:14 am

Dragut :3 next :3
Adrii
Adrii

Mesaje : 1

Data de inscriere : 18/08/2014


Sus In jos

Fraţi până la moarte  Empty Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum