Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Fraţi până la moarte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Andra la data de Dum Iun 15, 2014 8:12 am

Fraţi până la moarte

Parcarea mall-ului subterană este mare şi pustie . Nu este de mirare .. Este ora două dimineaţa ! Însă , roţile maşinii noastre accelerează la fiecare secundă . Doamne .. parcă Will este un adevărat şofer de curse . Ocoleşte aproape fiecare stâlp . Doar se dă mare .. Will este geamănul meu . Pe bancheta din spate stau ceilalţi doi băieţi ai grupului : Dean şi Otis . Cei mai tari tipi pe care i-am întâlnit vreodată . Viteza îl înnebuneşte pe Dean . De cele mai multe ori el doreşte să conducă maşina , dar niciodată nu-l las . Dece ? Poate rămâne fără vehicul -.- . Otis şi-a pregătit perechea sa de mănuşi negre rezistente la apă , iar Dean a înghiţit un pachet întreg de muniţie – gloanţe -
  - Nu este nevoie , a spus Will . Nu avem nevoie de pistol de data asta . Ţinta este prea uşoară şi este dorită vie. O lovitură în burtă şi am terminat povestea .
 O frână bruscă şi maşina s-a oprit . Şi nu era doar o maşină în parcarea subterană .. O dubiţă neagră era exact în mijloc cu zece bărbaţi îmbrăcaţi complet în negru şi fiecare având câte o armă . În dubiţă este ţinta noastră . Will coboară primul , iar după el şi ceilalţi doi . Of , tipii ăia sunt ca şi morţi . Fratele meu este furios ..
 - Am venit după puşti ! a spus Dean puin calm . Să nu facem mare gălăgie şi aduceţi-l pe Richard .
 Ei ne apără ţinta .. Dece trebuie să fie totul întotdeauna aşa de dificil ? Unii trebuie să înveţe cine sunt şefii în acest oraş .. New York poate fi o adevărată junglă câteodată . Primul foc de armă a fost tras direct înspre Will . Pentru un moment , inima a încetat să bată de frică .. Şi mi-am amintit înspre cine a tras . Otis , în acele milisecunde a prins glonţul cu două degete . Viteza lui este uimitoare . Şi-a dezvoltat-o într-un timp destul de scurt faţă de mine şi frat-meu .
- OTIS ! a ţipat el .
Otis s-a uitat lung înspre Will şi a început să fugă înspre el . O săritură gigant în aer şi s-a transformat într-o ghiulea mare din metal . Şi acum începe atacul .. Din mănuşa lui Dean ieşeau mici unde albastre ţipătoare . În câteva clipiri de ochi , distanţa dintre el şi dubiţa neagră s-a micşorat . A ajuns în spatele bărbaţilor fără ca ei să observe . Cu un zâmbet malefic pe faţă , Otis i-a prins pe doi dintre de gât , curetându-i şi luându-le viaţa fără vreo păsare.
- MÂINILE SUS ! a zbierat alt om mai mult mort de frică . Cine sunteţi voi ?!
 A tras odată înspre Otis . Împuşcătura s-a auzit tare , răspicat , puternică . Stau gură-cască şi nu pot face nimic !  Sângele îi curgea încet pe haine şi viaţa îl părăsea .
  - OTIS ! a ţipat Will .
Ghiuleaua – Dean – a fost ridicată în aer şi după propulsată în capul fiecărui bărbat rămas în picioare . În zadar încercau ei să-şi apuce armele . A fost prea târziu . Toţi sunt morţi . Dean a redevenit la forma sa umană şi s-a dus direct înspre Otis . Respira greu .. Şi aici ajung eu ..  
     ¤ ¤ ¤
Motorul meu accelera din ce în ce mai tare , iar în faţă vedeam deja dubiţa neagră şi maşina noastră . Am oprit în dreptul trupului lui Otis . Mi-am aruncat casca la naiba în praznic şi BUF ! Will m-a trântit de uşa din spate a dubiţei .
  - Ştiu că am greşit , am spus grăbită . Şi am văzut tot .. Am nevoie de două minute , iar Otis va fi nou pe picioare ..
M-a eliberat din strâmsoarea sa după câteva secunde . Se uita cu furie mare , iar eu , ca o soră mai mică şi neascultătoare , a trebuit să mă linguşesc pe lângă el . Dar nu pot face .. Nu într-un moment ca acesta în care Otis este pe moarte .
Dean îi ţinea capul . M-am aşezat lângă el şi i-am inspectat rana . Glontele a trecut prin corp , aproape de inimă . Nu a lovit-o .. Mi-am pus palmele asupra rănii sângerânde şi mi-am închis ochii . Simţeam cum pielea se refăcea , iar ţesuturile se legau între ele . Imediat după aceasta , Otis şi-a recăpătat respiraţia şi mi-a mulţumit printr-un gest cu degetul din mijloc . Ăsta-i prietenul meu . Dean , când a văzut că situaţia este sub control s-a dus direct la dubiţă . A deschis uşa din spate şi în interior era un puşti de vreo cincisprezece ani . El este Richard .. ?
- Pentru un copil am fost eu împuşcat ?!
Copilul ne-a făcut ironic cu mâna . Will s-a dus înspre el , l-a apucat de tricou şi l-a lovit în burtă , leşinându-l pe loc .
  - Nu uitaţi care ne este meseria ! Tatăl lui ne-a angajat ca să-l ducem acasă . A spus care ne este treaba şi asta am făcut . Valorează 60.000 $ . Să ne luăm recompensa . Şi Carla , am ceva de vorbit cu tine ..
 Şi asta este ‘’ familia mea specială ’’ .  Povestea mea începe de când aveam 5 ani . Eu şi Will eram doar nişte copii amărâţi . Părinţii noştri au fost ucişi în propia noastră casă şi mai târziu locuinţa a fost devastată şi incediată . De atunci , eu şi Will locuim pe drumuri .. Am descoperit armele albe , pistoalele şi crima . La 15 ani noi lucram aproape non-stop la un restaurant numai pentru a ne putea permite chiria şi o masă în fiecare zi . Am devenit infractori ..După , am descoperit ceva extraordinar : puterile . Există în lume o grămadă ca noi . Suntem Telepaţi : o specie care poate citi gândurile în special . Şi de aici derivează o grămadă de alte specii . Will este un Telepat de rang Alpha : poate , pe lângă citirea gândurilor , să folosească telechinezia şi poate influenţa gândurile oamenilor . Deasta poate ridica cu uşurinţă numai  cu puterea minţii o ghiulea uriaşă . Eu sunt .. cred .. de rang Beta . Şi eu pot citi gândurile , iar pe lângă asta pot vedea prin ochii altcuiva . Astfel am putut vedea tot ce s-a întâmplat în parcare înainte de a ajunge . Mai am un dar special .. Pot vindeca răni adânci . Nu ştiu de la cine am moştenit aceste puteri .. Probabil de la părinţi ? Să continuăm : Otis este un metamorf de obiecte . L-am întâlnit în urmăc cu ceva timp .. Se poate transforma numai în obiecte , lucruri etc . Mai există metamorfi de animale şi de personae – cei mai rari - . Şi Dean .. el are o problemă cu electricitatea . Nici acum nu ştiu ce este . Toţi patru trăim acum împreună câştigându-ne existenţa într-un mod mai .. violent . Suntem angajaţi , prindem , ucidem . Şi curg banii . . . Nu avem ce face . Doar .. lucrăm . Lumea interlopă ne cunoaşte ca o echipă de asasini , dar nimeni nu ştie ceva de puterile noastre. Un lucru bun până acum .
 Ah .. casa noastră dragă . Mai bine spus , o casă în suburbii de patru camere plus bucătăria şi baia mică .. Câştigăm cum nu câştigă alţii în patru ani şi locuim într-o cocioabă .
- Te-ai drogat la petrecerea aia afurisită ?! a început Will să ţipe la mine .
- Nu mai îmi citi gândurile ! Da , m-am drogat ! Care este problema ta ?
- Problema mea ?! Otis era să fie omorât !
- Şi eu l-am salvat ! Dar îţi pasă măcar de asta ?!
- Mă interesează motivul pentru care te-ai dus ! Ştiai că avem de lucru în seara asta !!
 Am tăcut ..
- Carla .. Nu vreau să te pierd . Nu mai pleca fără să ne anunţi . Cine ştie ce se va întâmpla într-o zi ?
Mdea .. cine ştie .. Poate mâine unul dintre noi va fi omorât .. Câteva lacrimi zăceau în mine , dar nu le lăsam la suprafaţă .
- Haide , dute la culcare . Dean şi Otis vor reveni imediat cu banii . M-am gândit să-ţi cumperi un nou motor de acei bani sau să-i adaugi câteva modificări . Vedem noi ce facem .
- Ce m-aş face eu fără tine ? Geamănul meu .. Am trecut prin certuri mult mai rele ..
L-am îmbrăţişat odată , parcă iertându-mă pentru tot ce am făcut şi m-am dus înspre camera mea .

Aştept păreri Very Happy
Andra

Data de inscriere : 26/12/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Fraţi până la moarte

Mesaj Scris de Ionuţţţ. la data de Dum Iun 15, 2014 12:05 pm

Super
Ai imbinat bine tot ce se putea Very Happy
Mai vreau,next next next. :X

_____________semnatura_________________
"We are the voice of a song unsung! ^^ ."
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/07/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de tudor la data de Lun Iun 16, 2014 1:57 pm

misto astept next

tudor
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/08/2013

Vezi profilul utilizatorului http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Alle. la data de Sam Iul 26, 2014 12:36 pm

Ok. In primul rand tu ai un talent aparte de a scrie povesti. Felul in care reusesti totul sa para perfect..este dea dreptul uimitor. Innal doilea rand imi place tema povestii este foarte ,,smechera''. Astept next.

Inca mai pot vedea ultima picatura de culoare dintr-o lume alb-negru

Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Data de inscriere : 18/07/2013

Vezi profilul utilizatorului http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Adrii la data de Vin Aug 22, 2014 3:14 am

Dragut :3 next :3

Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate.
Adrii

Data de inscriere : 18/08/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum