Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Statuia din cimitir

3 participanți

In jos

Statuia din  cimitir Empty Statuia din cimitir

Mesaj Scris de Alina Mar Iul 16, 2013 8:05 am

Statuia din cimitir
 In cimitirul Eternitatea din Capitala se afla un monument funerar din marmura neagra, care de-a lungul vremii a dat nastere la multe mituri urbane. Monumentul reprezenta o femeie ce tinea mainile intinse pe genunchi ca si cum i-ar invita pe cei ce trec pe acolo sa se aseze pentru o clipa în poala ei pentru a se odihni. Insa…cine ar fi dorit sa faca acest lucru, mai ales intr-un cimitir? Se spune ca acea statuie era a unei tinere femei care, parasita fiind de cel pe care il iubea, s-a sinucis, aruncandu-se în apele Dambovitei. Multe persoane, mai ales tineri, care au auzit de legenda precum ca daca te asezi noaptea in bratele acelei statui vei muri au facut acest lucru si, din fericire pentru ei, nu s-a intamplat nimic. Insa, ultima oara cand cineva a dorit sa verifice legenda si s-a asezat in bratele acelea de piatra a fost o adevarata tragedie: a doua zi dimineata ingrijitorul cimitirului a gasit trupul neinsufletit al unei adolescente chiar in bratele statuii. Se zice ca statuia femeii se razbunase, adolescenta decedata fiind o descendenta a fostului ei logodnic. La scurta vreme dupa aceea, statuia a fost mutata din cimitir si nici in ziua de azi nu se stie unde a fost dusa.

 
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Statuia din  cimitir Empty Re: Statuia din cimitir

Mesaj Scris de Alexa Sam Iul 27, 2013 6:26 am

legenda asta e super...oare unde este statuia aia
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Statuia din  cimitir Empty Re: Statuia din cimitir

Mesaj Scris de Alle. Sam Iul 27, 2013 4:36 pm

Intr-un timp fusesem in cimit cu fratele meu , acum 2 ani , ne-am gandit sa vedem statuia fiindca stiam de legenda de mult , era o statuia care iti dadea fiorii...
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Statuia din  cimitir Empty Re: Statuia din cimitir

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum