Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copilul spanzurat in cimitir

2 participanți

In jos

     Copilul spanzurat in cimitir Empty Copilul spanzurat in cimitir

Mesaj Scris de Vizitator Vin Noi 22, 2013 8:28 am

</LI> Era o zi frumoasa de vara.M-am hotarat sa merg impreuna cu prietenii mei intr-un cimitir de la marginea orasului.Se spune ca in acel cimitir un baietel de 7 ani pe nume Radu a fost spanzurat de catre tatal sau pentru ca nu mai avea bani sa il intretina si pe fiul sau.Se mai spune ca in noptile de vara aproape de miezul noptii acel baietel umbla prin cimitir omorand pe oricine ii va cadea in cale.Noua (eu,alex,leo si sebi)ne placea paranormalul destul de mult.Ne-am pregatit cu lanternele si ne-am luat telefoanele cu noi.Mai erau cateva zile pana cand vom intra in cimitirul acela.In acea seara ne-am mintit parintii spunandu-le ca mergem la ziua unui baiat.Ne-am luat bicicletele si la drum!Cand am ajuns in fata cimitirului poarta era inchisa.Am lasat bicicletele si am sarit gardul.Cand am intrat in cimitir am vazut foarte multe morminte.(era ceva normal pentru ca era un cimitir.)Deodata am auzit un planset de copil.Cand am ajuns acolo nu era nimeni, dar era un bilet in care scria:"daca nu veti pleca din ac est cimitir...",in rest nu mai scria nimic.alex:Razvi mie imi e cam frica!pale eu:Cat timp vom sta impreuna nu se va intampla nimic!sebi:Eu nu cred ca povestea aceasta este adevarata.leo:Cred ca este doar o minciuna, dar hai sa mergem.Pe o banca un copil statea plangand.alex:Crezi ca asta este fantoma?eu:Hai sa vedem.Cand m-am apropiat de el am observat ca avea o sfoara legata de gat.Am inceput sa alergam.Leo se lovise la picior si nu mai putea alerga.leo:va rog ajutati-ma, nu vreau sa mor aici!L-am luat de pe jos dar fantoma se apropia,asa ca a trebuit sa-l lasam acolo.
Cand ne-am uitat in spate, fantoma dispasure la fel si leo.alex:Daca nu vom mai iesi niciodata?eu:trebuie sa-l gasim pe leo,dupa aceea putem pleca.Am mers ce am mers si l-am gasit.Era spanzurat iar langa el era un bilet in care scria:"eu am murit,voi urmati!".Cand am vazut mesajul am alergat inspre iesire dar un fel de zid invizibil nu ne lasa sa sarim gardul.sebi:Cred ca ne-a venit sfarsitul!eu:sper ca nu!Apoi am vazut fantoma si pe leo.Acum amandoi erau hotarati sa ne ucida.Dar atunci paznicul cimitirului a venit iar fantoma si leo au disparut.Atunci am fugit cu totii inspre casa.
*LA SCOALA*eu:Deci,mai mergem?sebi:Tu esti nebun?N-ai vazut ca era sa fim omorati?Dca nu aparea paznicul ala nu stiu ce s-ar fi intamplat cu noi!alex:Eu zic sa mergem si sa luam mai multi prieteni.sebi:Buna idee!Astfel,s-ar putea sa murim noi ultimii!eu:De acord.*DUPA-AMIAZA*Sebi,Alex,Mihai si Simona erau la mine acasa.Priveam un film horror.I-am intrebat daca vor sa vina in cimitir si au acceptat.Dintr-odata televizorul se stinge.Iesim cu totii din casa de frica iar in mijlocul strazii l-am vazut din nou pe leo. Nu am apucat sa ma uit bine ca a si disparut,dar a lasat un bilet:"vom veni dupa voi".mihai:va trebui sa luam o cruciulita sau ceva de genu'.Asa ca ne-am pregatit.Am luat lanternele,o cruciulita si telefoanele.Cand am ajuns acolo am vazut doi ochi rosii uitandu-se spre noi.Cand am indreptat lanterna am vazut ca era o fata de vreo 7 ani care avea un cutit in cap.M-am intrebat cine e?Simona:Cred ca aceasta este sora baietelului!eu:sora?!Am inceput sa alergam.Cand ne-am ascuns dupa un mormant simona ne-
a spus:Simona:Am citit pe net ca acea fata este sora lui radu care afland ca el a fost spanzurat,a hotarat sa se ucida.Am simtit cum o mana rece imi atinge umarul.eu:Mai simte cineva o mana care ii atinge umarul???Si am inceput sa alergam.Cand ne-am uitat in spate nu mai era nimeni.Dar am observat ceva.SIMONA NU MAI ERA CU NOI!Sebi:acum ce ne facem?eu:Trebuie sa terminam odata cu misterul asta

</LI>
eu:Ar fi bine sa ne suna parintii!Cand am incercat sa ne sunam parintii a raspuns un copil:"salut!Sunt radu ,am 7 ani si stau in spatele vostru!In curand veti muri cu totii.".Cand ne-am uitat in spate am vazut-o pe simona spanzurata iar fantoma era langa ea.Am vazut un biletel in care scria:"Fugiti sau veti muri.".Apoi a venit si sora fantomei.fata fantoma:Vreti sa ne jucam?In acel moment i-a rupt capul lui mihai si a inceput sa manance din el.eu:Este aproape ora 6 dimineata!La aceea ora soarele va iesi si vom putea pleca!Very Happy sebi:Daca nu murim pana atunci!fantoma lui radu:Credeati ca veti scapa?Nu am uitat de voi!O sa va urmaresc!!Portile cimitirului s-au deschis si am fugit spre casa!*LA SCOALA LA ORA DE RELIGIE*eu:doamna profesoara,ce sunt spiriteleprofa:sunt suflete care nu isi gasesc linistea.Atunci mi-am dat seama.EU:Sebi,Alex,trebuie ca dupa ore sa veniti la mine.sebi:Dar de ce.eu:Va explic pe drum.*PE DRUMUL INSPRE CASA*eu:Trebuie sa invocam spiritele prietenilor nostri pentru a-i duce in Rai!Asa isi vor gasi linistea!Sebi:ce idee buna!*ACASA LA MINE*EU:Haideti sa incepem!Am pregatit lumanarile,ne-am pus intr-un cerc si am spus incantatia.Prieteni nostri si sora lui radu si-au gasit linistea,dar radu nu
 isi gasise l locul si el vroia sa se razbune pe toti din cauza tatalui sau dupa 2 zile am gasit la mn pe canapea un bilet in care scria in 24 de ora veti muri atunci am fugit la parinti si leam spus o mica parte din pov si au chemat preotul si atunci si spiritul lui radu sa dus unde este locul in rai.
dupa aceste intamplari toti politia, parinti ii cautau pe cei care au disparut in cimitir si iau gasit cum iam vazut si noi spanzurati iau ingropat si de atunci numai intru in cimitir mai ales noaptea.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

     Copilul spanzurat in cimitir Empty Re: Copilul spanzurat in cimitir

Mesaj Scris de Alexa Vin Noi 22, 2013 8:59 am

Asta-i toata povestea?
Daca da e slabuţa dar e buna.
si daca e toata va trebui so mut la povesti scurte
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

     Copilul spanzurat in cimitir Empty Re: Copilul spanzurat in cimitir

Mesaj Scris de Raluca Vin Noi 22, 2013 12:04 pm

Trebuia mai dezvoltata...si ar fii trebuit sa schimbi mai mult povestea.
Puteai sa descrii alt loc,altfel de sinucidere,etc.
Cum a spus si Assa e slabuta.Data viitoare cand mai faci povesti decat de o parte scriele la povesti scurte.
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

     Copilul spanzurat in cimitir Empty Re: Copilul spanzurat in cimitir

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum