Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

+3
Alexa
tudor
Alle.
7 participanți

In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alle. Mier Aug 28, 2013 3:13 am

Capitolul I



Personajele :
- c0n ( c0n =]] )
- Marius ( oOMaryusOo)
- Alina ( Phobe17)
-Camelia ( Camy342)
- Adrian (Lykarus)
- Madalina ( yukikuran)
- Alexandru ( Iskandar)
- Ana ( Anna12)
- Andreea ( CrazySmile)
- Maria (~Serenity~)
- Iulia (scenary99)
- Alex ( Alex999)
- Andrei (Dynco)
- Bogdy (..bogdy)
- Alexa ( Assa)
- Raluca ( LexiRaluca)
- Vicktor ( viktor29)
Personaje noi :
- Alina ( AlyAlina , in poveste va aparea ca Aly)
Si scriitoare Smile)) : Alexandra ( Alle)

Povestea incepe intr-o zi frumoasa de iarna...afar ningea..era ajunul Craciunului , totul era minunat..eu navigam putin pe internet..pe forumul Spectrul Realitati sa vad ce alte povesti mai sunt noi , am scris si eu prima poveste ,,Sfarsitul inceputului'' , nu este chiar de groaza dar are durere si suferinta in ea..
Imi placea faptul ca imi facusem noi prieteni, cu care discutam despre tot ce era nevoie. In scurt timp mi-a venit in cap o idee nebuneasca de-a mea...cum eu sunt mai nebuna , am idei nebunesti Smile) . M-am gandit sa ii intreb pe membri forumului daca ar vrea sa vina in ziua de Craciun si sa stam pana la anul nou intr-o casa parasita.
Desigur ca unii nu au fost de acord spunand ca va fii plictisitor sau spunand ca nu pot venii.
Ei bine cei care au decis sa vina  sunt : Alexa , Maria , Iulia ,Madalina , Bogdy , Adrian , Alina , Raluca , Victor , Alex , Andrei , Alexandru , Camelia , Marius , c0n , Ana si Andreea, in ultimul moment si Aly s-a hotarat ca va venii.
Toti eram extrem de nervosi fiindca stiam ca nu ne vasusem  niciodata in realitate si speram sa facem impresie buna. 
Totul era pregatit..diseara vom pleca si ne vom intalnii intr-o casa parasita care ne-a recomandat-o Andrei.
A venit timpul sa plecam , eu am plecat cu trenul pana in fata casei parasite unde ne-am intalnit cu toti...
Eram destul de fericiti sa ne cunoastem insfarsit fata in fata dar si putin nervosi...eu una vroiam sa fac impresie buna...desi stiu ca ce conta era sa fiu eu insami , asa ca m-am comportat exact cum fac de obicei.
Mie mi-a placut mult comportamentul civilizat al celorlalti Smile) fata de mine ei sunt normali.
Ei bine.. eu , Alexa , Alina si Raluca impreuna cu Victor fiind prieteni mai buni am inceput sa discutam imediat , Alexa se gandea cum sa isi imbunatateasca si ea forumul , Alina ne povestea o parte din un nou capitol de la Albert Manwart , Raluca si Victor se bateau ca de obicei Smile) si eu stateam si ma uitam gandindu-ma cum sa fac povestea Adolescenta Vampir....
Am hotarat sa intram in casa...si am intrat.
Era in jurul orei 12 noaptea si mi-e imi era putin teama...sunt sigura ca nu eram singura.
Am intrat , imediat am simtit un fior pe sirul spinarii si mi-a venit greata...mirosea groaznic..am dat sa ies afara dar usa s-a trantit si o voce de femeie pitigaiata si infioratoare a zis: Bine ati venit in iad!!! :twsited:
Adrian: Ma rog....
Andrei: Casa asta e bantuita? 
Eu: Ni se joaca cumva o festa? Alooo , camera ascunsa unde esti?
Maria: Ale..Alexandra..in spaatele tau :No:
M-am intors...era o fetita cat mine la inaltime , dar..nu avea cap :affraid:si avea un cutit. Am stat acolo uidandu-am la ea dupa care am luat-o la fuga imediat.
Am reusit sa intram toti intr-o camera si am incuiat usa in urma noastra.
Fetita moarta incerca sa deschida usa...tot dadea in ea...
Din perspectiva lui Marius.

Mda..grozava zii a fost azi..
Cand m-am intors cu spatele am crezut ca visez...camera arata ca intr-un film de groaza. Panze de paianjen peste tot...sange pe podea..patul era daramat...parca jucam intr-un film de groaza si noi eram victimele.

Din perspectiva Mariei.

Nu imi vine sa cred ce se poate intampla...chiar nu pot sa cred..credeam ca va fii grozav...ca ne vom distra..nu ca vom alerga ca descreieratii tipand cu toate fortele in timp ce suntem urmariti de o fantoma fara cap si cu un cutit... O.o

Din perspectiva lui Adrian.

Seriioos? O fantoma fara cap?Ceva mai bun nu gaseau? Trebuia sa gaseasca un cimitir si sa dormim acolo in sicrie cu varcolacii...

Din perspectiva  lui c0n

Aaaaaa fooost extraaaordinaaar!!!!!!! Suppeeeeer taaaaaare!!!! Maaai vreaaaaau o daaaata!!!!!!!!

Din perspectiva Alexandrei...

Aolo..Doaamne...ce naiba facem?Murim toti aicea?
Eu:Andreeeei teeeee baaaaaaat! Unde ne-ai adus?
Alexa:Alle, nu cred ca e asa de grav..
Eu: Nu e grav? Era sa mooor!!
Iulia: Sa fim realisti nu a murit nimeni.
O voce: Dar vaa murii cineva!!!!!
Madalina: Alta fantoma !! O.o
Din oglinda iesi Bloody Mary affraid care o ataca pe Raluca si o tragea de par , dar Raluca nu se lasa mai prejos si o tragea si ea pe Bloody Mary.
Bloody Mary: Da-mi parul tau creet sau vei muri!!
Raluca: Ia mana jigodie!!!
Victor sari sa o apere pe Raluca , in acel moment Bloody Mary scoase un cutit si in loc sa o omoare pe Raluca il omora pe Victor.
Victor cu ultimele forte spuse:
Victor: Sunt baiat..dar am murit barbat ... Cool( si muri)
Raluca: Viiicctoooooooor!~!!!!Nuuuuuu!!
Bloody Mary se uita urat il lua pe Victor si pleca in oglinda.
Bogdy: Raluca!! Revinati in fire!! Haide o data!!
Raluca: Victor Sad
Aly: Haaaide Ralucaa!!!
Alina: Raalu haaideee!
Raluca isi lasa capu in jos si incepuse sa plange...am deschis usa...fantoma nu mai era si am decis sa plecam cand de o data....

Povestea are si amuzament Smile) , astept pareri Very Happy Razz
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de tudor Mier Aug 28, 2013 6:25 am

msto frateeee dar daca nu schimbi c0 te strang de gat
tudor
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 386

Data de inscriere : 18/08/2013


http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alle. Mier Aug 28, 2013 3:11 pm

Ai zis sa folosesc numele de pe forum... Neutral
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alexa Mier Aug 28, 2013 3:31 pm

Pe viktor lai ucis din prima parte?
Imi place ca mai facut asa indiferenta,
NEXT
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de tudor Mier Aug 28, 2013 3:32 pm

bai pai numele meu de pe forum e c0n nu c0
tudor
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 386

Data de inscriere : 18/08/2013


http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Anna Mier Aug 28, 2013 10:57 pm

foarte tare si amuzanta.... Smile)
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alle. Joi Aug 29, 2013 4:38 pm

Capitoul II


Cand de o data pe hol a aparut un barbat de vreo 30 de ani..avea un topot infipt in cap si ochii rosi..se uita la noi si de o data a inceput sa tipe.Zgomotul era asurzitor...nu puteai nici macar sa gandesti.
Am inchis usa si am stat acolo pret de cateva clipe uitandune unii la altii de parca nu mai vazusem oameni...
Iulia:Ce facem acum?Inca unul din nou poate muri in orice moment...
Ana:Nu cred ca mai exista scapare.
O voce: Aici va este sfarsitul!!Muahahaahaha!!! Twisted Evil
Eu:Aoleeu!!Dar aratate femeie o data!!
In camera a aparut o baba , cu fata zbarcita , cu 2 dinti in gura , imbracata intr-o camasa de noapte albastra si cu o privire patrunzatoare.
Camelia:Orbeeesc!!!!!
Alex:Ce vrei femeie de la noi???!!!!
Baba:Sa murit Twisted Evil (si dispare)
Andreea: Toate fantomele vor asta.

Din perspectiva lui Alexandru.

Macar..de-as gasi o cale sa scapam de aici...sa iesim teferi si nevatamati. L-am pierdut pe Victor , nu am chef sa mai pierdem pe cineva..

Din perspectiva Madalinei

Imi doresc atat de mult sa scapam...din acest calvar ce nu ne da pace..

Din perspectiva Alinei.

Off...Doamne..in ce m-am bagat?Trebuia sa raman acasa..nu trebuia sa vin..

Din perspectiva Alexandrei.

Mda..grozav...absolu grozav..si acum ce urmeaza?

Deodata , aparu o femeie blonda cu fata acoperita de sange si cu burta taiata , aceasta era imbracata in rochie de mireasca.

Aly: Marius ....in spatele tau O.o

Marius se intoarse si incremenii imediat..nu stia ce sa faca ..sa fuga sau sa stea pe loc..

Adrian: Fugitii o daata!!!

AM iesit pe usa cu toti..dar am fost inconjurati de toate fantomele pe care le-am vazut pana acum...ne uitam unii la altii cu niste fete tampe...nu stiam ce e de facut..apoi eu am luat-o la fuga trecand prin fantome si ceilalti au facut la fel..dar din pacate Bogdy a fost mai incet si una din fantome ia infipt un cutit in spate...

Raluca: Primul a fost Victor..nu si tu!!
Camelia:Gata, Ralu...trebuie sa accepti.
Maria: S-au dus...
Iulia:Le este mai bine acolo.
Madalina:Cred ca ar fi cazul sa...
c0n: Fugiiiim!!!!!!
Marius: Ma cu taaleent!!!!!

Alergam dintr-o parte intralta , incercand sa ne ferim de fantome....sa nu fim prinsi si ucisi ...

Am urcat un etaj , am stat pe hol...fantomele nu mai veneau.
Pe jos era intins un cadavru...deodata s-a ridicat.
Alex:Camelia!!Ai grija!!
Camelia: A?
Camy nu a apucat sa se fereasca ca-ci zombiul a muscat-o de umar.
c0n:Cameelia nu!!
Deodata Camelia a facut spume la gura..ii s-a ingalbenit pielea si a sarit pe noi sa ne atace.
Andrei:Grozav...am pierdut 3 oameni...cati vom mai ramane?
c0n:Nu suntem siguri..sper sa nu mai pierdem pe nimeni...
Ana: Si eu sper asta...sper sa supravietui cu toti...
Alex:Cu toti speram..
Incercand sa ne ferim de Camelia , Adrian a luat un tablou si i-a dat in cap, Camelia a cazut la pamant...
Ana:Haideti sa mergem...
Alexa:Ar fii timpul..sa ne facem un plan.
Andreea: Suntem 15...
Adrian: Facem asa : 7 se duc sa vada daca usa se poate deschide...si 6 continua sa mearga in sus..poate gasesc vreo iesire..
Eu:Care o sa fim?
Andreea: Eu , Madalina , Maria , Alexa , Marius , c0n  mergem sa vedem daca usa se poate deschide..si restul urcati sus.
Eu:Ok , sa ne despartim.
Marius: Bafta!
Alina: Multumim , la fel!
Alexa: Ne vedem dupa..
Raluca:Speram...
Bun...eu fac parte din cei 6...deci am urcat sus...nu am gasit nimic..cu fiacare etaj urcat cu atat frica crestea in mine.


Astept pareri..sa o continui?
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alex Vin Aug 30, 2013 7:47 am

neeeeext Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Raluca Vin Aug 30, 2013 9:14 am

neeeeeeeeextttttttttttttttt
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Anna Vin Aug 30, 2013 9:21 am

next Razz
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alexa Vin Aug 30, 2013 2:35 pm

Continua, deci ce realista sunt...sa facem un plan

Dar niciodata nu e bne sa ne despartim..ok...next te rog frumos...
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Ave Andreea Mar Sept 03, 2013 3:10 pm

next!!
Ave Andreea
Ave Andreea
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 116

Data de inscriere : 31/08/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alle. Sam Aug 16, 2014 8:44 pm

Deci sa facem o scurta recapitulare:Am decis sa facem o excursie din ziua de Craciun pana la anul nou intr-o casa parasita.
Cei care au fost de acord au fost Alexa , Maria , Iulia ,Madalina , Bogdy , Adrian , Alina , Raluca , Victor , Alex , Andrei , Alexandru , Camelia , Marius , tudor , Ana,Andreea si Aly.
In primele ore de cand am ajuns in casa parasita , i-am pierdut pe Victor,Camelia si Bogdy.
Acum ne impartisem in patru echipe,7 dintre noi se duceau jos sa caute o ieisre,6 urcau pentru a gasi o iesire. Andreea impreuna cu  Madalina , Maria , Alexa , Marius si tudor au coborat,in timp ce eu faceam parte din grupul celor 6.
Cu fiecare etaj care il urcam frica in mine crestea din ce in ce mai tare,palmele imi transpirasera,inima imi batea atat de tare incat o auzeam.BUM BUM BUM. Imi era atat de frica,speram ca totul sa fie un vis,dar ar fii fost frumos..acum nu pot de cat sa astept sa fiu una dintre cei care vor muri.
Alexandru:Stiti,daca tot vom muri aici ca niste animale vreau sa stiti ca..
Alexandru nu a apucat sa isi termina propozitia ca unul dintre acele armuri de soldati i-a luat capul cu un topor.
Armura soldatului O.o : Cine urmeaza?
Cu toti am luat-o la fuga pe scari,armura sau ma rog fantoma care a posedat aceea armura nu vroia ca noi sa scapam asta era clar.
Am gasit o camera care avea usa descuiata,am intrat toti in ia observand pe vizor ca fontoma aceea s-a oprit chiar in fata usi.Marius ca un mare retardat ce e,a deschis usa.
Marius:Scuzati-ma dar acest pres este de calitate nu mai calca-ti pe el.
Fantoma:Oh,scuzati-ma...stai ce?!
Marius a tras presul,iar fantoma s-a rostogolit inapoi pe scari partea cea mai rea era faptul ca,scarile cele vechi din lemn s-au rupt cand fantoma a cazut,din cauza armurii de fier.
Eu:Nu mai avem scari..stiu ca intr-o situatie ca asta ar trebuie sa ma panichez,dar sunt atat de panicata ca nici macar nu ma mai pot panica!
Adrian:trebuie sa gasim doar o iesire ce e atat de greu..
Intre timp in grupul celalalt:
Tudor:Hei,Andreea?
Andreea:Da?
Tudor:Imi arati si mie tatele tale?
Andreea:NU!
Tudor:O Haide te rog!
In timp ce Tudor se ruga ca un mare fraier de Andreea,restul au luat-o inaintea lor ajungand in final la intrarea principala,care stiti spre asteptarea lor logic ca era incuiata,adica ce fel de fantoma idioata ar vrea sa ii omoare pe toti dar i-ar lasa sa deschida usa si sa plece,fantoma asta sigur nu.
Fantoma babei:Incercati cumva sa scapati?!
Alexa: A,cine noi?Nuuu,doar vrem sa comandam un bufet suiedez,dar dumneata vrei sa scapi?
Fantoma babei:Faci cumva misto de mine?
Alexa:Cine eu?Nuu..bine doar putin.
Fantoma babei: Ce ai zis?!
Alexa:Nimic nimic!
Fantoma a incercat sa ii atace cu un fel de cutite de samurai ciudate si foarte ascutite.Toti au luat-o la fuga pe scari de parca i-ar fii urmarit un Urs Grizzly infometat. Dar hei mai bine sa fii urmarit de o fantoma nu?macar aia nu te poate manca =))

Astept pareri,next mai tarziu sau maine.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alexa Dum Aug 17, 2014 2:55 am

Vai da ce epica sunt fac misto de fantoma.
Mersi ca mai facut asa.
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Alex Dum Aug 17, 2014 4:26 am

Lol, tare faza cu tudor cum se ruga la Andreea, si tare cum Assa isi batea joc de fantoma Smile)
Pacat ca Marius murise in asa fel.. Hai cu next.
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)  Empty Re: Casa pasarita ( Povestea cu noi ca personaje)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum