Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Povestea Pastramei

5 participanți

In jos

Povestea Pastramei Empty Povestea Pastramei

Mesaj Scris de ๖ۣۣۜFĄUSŤ Dum Oct 19, 2014 11:23 am

Okkk deci mam hotarat sa imi pun si povestea asta aici.Sper sa va placa!
A fost,va fi si este o pastrami.Dar acea pastrami nu era una ca toate celelalte.Era o pastrama cu puteri magice.I se zicea,,Pastrama Legendara".
Intr-o zi ca toate celelalte,un baiat,pe numele lui Mihai s-a decis sa faca un gratar intr-o padure.Dupa ce s-a dus la Piata Mare sa-si ia 2 kile de pastrama,s-a decis sa se duca in Padurea Grenada.Pastrama pe care a luat-o era avea un miros asa de imbietor,incat iti venea sa o lingi pe toata.Nevrand sa ii strice gustu,s-a dus sa mai cumpere un kil pe care sa-l poata linga linistit ca dupa sa-l dea la niste oameni ai strazi care au nu stiu cate boli contagioase.Dar sa revenim la povestea noastra.
Mihai s-a urcat in al sau bolid,o Dacie Berlin rosie,decapotabila(adica cineva I-a rupt capota si acum toate mustele vor putea sa ii intre in masina sa isi faca treburile),si s-a indreptat catre Padurea Grenada.Cand a ajuns acolo,a observant ca acea padure nu era una oarecare,era una cu multe deseuri toxice(marea majoritate lasate de taganii romani,ca n-au putut primi nimic in schimbul lor).Mihai isi spune in sinea lui ca aici pastrama o sa iasa cel mai bine.El ia gratarul in spate,galeata cu carbuni in mana stanga si pastrama in dreapta.Isi cauta un loc bun unde sa puna gratarul,dupa care strange niste deseuri cu care sa inceapa focul.Pune si carbuni.Mai trage o gura de palinca.Mai pune niste deseuri.Mai trage 3 guri de palinca(pastrama se face mai bine cand esti putin piscat,no?).Pune pastrama pe gratar.Toarna ce-a mai ramas din sticla de palinca pe ea.Dupa ce a intors pastrama pe partea cealalta,aude un fosnet dintr-un tufis.Din tufis iese un ,,om" care avea o padure in cap si era mai negru decat o cioara notorie.,,Omul" arata cu degetul spre Mihai si spune:
-VREAU PASTRAMA!!
-NU TI-O VOI DA NICIODATA!
Atunci ,,omul" scoate din maneca o arma prea ciudata pentru lumea aceasta.Poate era o arma normal pentru Marte sau Pluto sau chiar pentru Kashyyyk.Dar asta va ramane sa aflam.Poate va trebui sa ii punem la bolidul lui Mihai un motor cu super-mega-extra-duper propulsie inter-spatio-planetaro ca sa aflam.Dar sa revenim.
Mihai scoate un cutat maro in dungi care pe lama avea un abtipild cu BatMan in chiloti.Se indreapta unu catre altu cu armele.Ei vor purta o batalie ce va dura 3 zile si 3 nopti.Defapt a durat numai 3 minute si 3 secunde.Mihai a reusit sa-l taie pe ,,om".Dar Mihai n-a stiut ca ,,omul" avea niste legaturi foarte stranse.Si eu nu ma refer la atele care-l strangeau de burta.Dintr-o data apar alti 3 ca el.Situatia lui Mihai parea una pierduta,la fel ca si pastrama lui.Dar ce sa vezi...Era o pasare?Era un avion?Nu!Era.......
๖ۣۣۜFĄUSŤ
๖ۣۣۜFĄUSŤ

Mesaje : 5

Data de inscriere : 08/09/2014


Sus In jos

Povestea Pastramei Empty Re: Povestea Pastramei

Mesaj Scris de Alle. Sam Noi 08, 2014 1:01 am

De ce când citesc povestea zâmbesc ca proasta.
Alle.
Alle.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 402

Data de inscriere : 18/07/2013


http://povestidetotfelul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Povestea Pastramei Empty Re: Povestea Pastramei

Mesaj Scris de tudor Vin Noi 14, 2014 3:03 pm

mda sunt de acord cu tine
tudor
tudor
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 386

Data de inscriere : 18/08/2013


http://darkness-knight.forumgratuit.ro

Sus In jos

Povestea Pastramei Empty Re: Povestea Pastramei

Mesaj Scris de Florina123 Lun Noi 30, 2015 1:14 am

Lol,mor de ras! Smile Smile Smile

Florina123

Mesaje : 14

Data de inscriere : 23/11/2015


Sus In jos

Povestea Pastramei Empty Re: Povestea Pastramei

Mesaj Scris de Gyuri Mier Dec 02, 2015 12:36 pm

Foarte tare! Smile) aștept next

Gyuri

Mesaje : 1

Data de inscriere : 02/12/2015


Sus In jos

Povestea Pastramei Empty Re: Povestea Pastramei

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum