Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Secretul

+3
alexx12
Raluca
Ionuţţţ.
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Secretul Empty Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mar Noi 12, 2013 12:43 pm

O zi care incepe ca oricare alta parea a fi o zi normal dar m-am inselat.Totul bine si frumos,ma trezesc,mananc,ma imbrac,ma duc la scoala,nimic neobisnuit.Afara era un soare adanc cu o lumina puternica dar eu ma simteam ca si cum as fi intr-un intuneric profund.Imi era rau,imi venea sa lesin,dar ce puteam face,cine m-ar fi ajutat?Eram singur,fara prieteni,familie.Singru intr-o lume mare plian de forme si secrete pe care as vrea sa le stiu.Traind singur cu bunica mea de 5 am invatat multe.Bunica este alcolista si nu are grija de mine.In momentul acesta se afla la spital,iar eu…eu trebuie sa imi port de grija.Parintii mei?Nu i-am cunoscut niciodata dar nici nu as vrea.M-au parasit.ii parasesc.In fine,revenind,imi era rau,vroiam sa mor sa ma arunc in fata masinii.Pentru ce as mai fi stat?Cui iar fi pasat de mine?In momentul acela,colega mea Ioana ma vede si ma intreaba de ce sunt asa abatut.In momentul acela lesin si imi pierd memorie,sunt inconstient.Dupa cateva ore ma trezesc al spital,dar nu singur.Lumini orbitoare stau langa patul meu.Ma intreb ce vor,ma intreb cine sunt si de ce sunt langa mine?Incerc sa ma ridic,sa fug,dar nu pot,sunt blocat,parca legat cu lant de pat.O stransoare puternica devinde din ce in ce mai sugrumatoare cu cat ma zbat mai mult.Ma gandesc..Sunt ingeri,au venit sa ma ia,asta e ziua,voi mori,oare voi trai in pace?Cuiva oare iar pasa ca eu nu mai sunt?In camera intra o femeie bruneta inalta pe tocuri,subtire si cu parul brunet.Avea ochii violet ca si ai mei.Credeam ca doar eu am ochii violet.Parea o femeie cuminte,as fi vru sa spun ceva dare ram mut.In cateva moment inched ochii.Nu mai stiu nimic dar simteam ca aceea femeie face parte din mine.Ora 23:15 este ora in care ma scol.Cu perfuzia in mana si cu masca de oxigen pe fata.Aceiasi femeie subtire statea la marginea patului meu cu lacrimi in ochi.Plangea si striga mereu si repetat “puiul mami”.Oare la ce se referea?Imi punea aceasta intrebare cand doctoral intra in camera.Verdictul analizelor spune ca sufar de o boala incurabila.Am inceput sa plang si sa ma gandesc din nou,de ce eu?Ce am facut sa merit asta,dar toate intrebarile raman fara raspuns.Imi trebuie rapid transplant de inima.Imi e frica,suspin si tresar iar femeia subtire spune ca isi doneaza inima.Operatia va incepe in cateva ore.De c ear face femeia subtirica asta?Ziua urmatoare ma scol de dimineata in patul meu de acasa.Bunica facea mancare in bucatarie iar eu eram derutat.Inima imi batea ingrozitor apoi ma gandesc,inima.Ma duc la baie si ma uit in oglinda.Am o cicatrice de operatie in dreptul inimii.Oare a fost un vis?
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Mar Noi 12, 2013 12:48 pm

De unde dracu iti vin ideile astea nebune o.o super astept next ^-^
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de alexx12 Mar Noi 12, 2013 1:34 pm

Tare...sunt curios sa vad next.frate, te pricepi!ma intreb ce o sa se mai intample
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Mier Noi 13, 2013 3:36 am

FRATE DE UNDE PANA MEA AI ATATEA IDEI NICI IN CELE MAI BUNE YILE NUMI VIN ASA IDEI TRASNITE CA ALE TALE.

NEXT
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Noi 13, 2013 8:28 am

Speriat de visul de seara trecuta incerc sa o intreb pe bunica cine era acea femeie subtire dar aceasta era in sufragerie cu sticla de lichior in mana.Era beata déjà,ce as mai fi putut sa o intreb?Plec spre scoala dar scenariul se repede.Mi se face rau si imi vine sa ma arunc in fata masinii dar parca ma opreste ceva.Oare ce?Stau si ma intreb.Colega mea Ioana ma vede si ma intreaba:
-Buna Victor,de ce esti asa abatut?
-Nu..am nimic,un vis urat.
-Nu cred asta ( si se pune in fata mea)mereu esti retras si inchis in lumea ta
-Stiu..dar daca as spune cuiva ceva as fi luat in ras.Prefer sat ac sis a stau in intuneric
-Eu stiu ca nu esti gotic,satanist sau cum spun altii.Stiu ca esti de treaba
-De ce ai crede asta?
-Pur si simplu o stiu si o cred.Hai spre scoala
Din momentul acela am simtit ca unei personae ii pasa cu adevarat de mine dar nu mi-am facut aluzii.Incerc sa fiu zambaret cu Ioana dar gandul inca imi este rapit de imaginea femeii subtiri.As vrea sa ii stiu numele,sa o pot cunoaste si sa stiu de ce ma simt legat de ea.E un mister dar vraeu sa aflu tot despre mine.De ce am avut acel vis?Si de ce ma simt ata de atras de aceea femeie subtire?Intrebari fara raspuns si nimeni nu imi poate spune asa ac sunt decis as aflu singur.Familia mea tine un secret si vreau sa stiu care este acela.Am in cap o mie de intrebari diferite si fara sens pline de tristete si nostalgie dar care nu au sfarsit.La scoala,ca deobicei am fost luat in batjocura,ranit chiar de colegii mei si avand nota scazuta la purtare din cauza spuselor profesorilor,comportamentului meu.Toti cred ca fumez,ma droghez,trag pe nas,beau…Nu as face asa ceva dar nu e nimeni sa ma creada in afara de Ioana.ea va fi cea ce ma va ajuta sa aflu raspunsurile al intrebarile mele dar inre-o clipa inchid ochii si ma trezesc iar la spital langa aceeea femeie subtirica.Ma tem,imi e frica,vreau sa plec departe,dar nu pot,sunt blestemat..
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Mier Noi 13, 2013 8:53 am

wow...e genial...
next

esti bolandu meu preferat
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Anna Mier Noi 13, 2013 9:07 am

Next genial Very Happy
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alex Mier Noi 13, 2013 9:18 am

E tare povestea,next Razz
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alina Mier Noi 13, 2013 9:41 am

Watson imi cam faci concurenta !!! Smile))))
Glumesc e genialaa!!!
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Mier Noi 13, 2013 9:55 am

genial...astea sunt trairile fiecaruia din fiecare zii next : )
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Noi 13, 2013 10:02 am

Din nou legat de pat,ma tem ca nu cumva sa patesc ceva.Femeia subtire se apropie de patul meu si incepe sa planga.Ma uit la ea si dintr-o data imi trece un fior rece prin corp si femeie subtirica incepe sa rada.Totul se face rosu si ma pierd pe un corridor lung si intunecat cu usi pe fiecare parte dar toate inchise.Femeia subtire era in spatele meu.Ma uit la ea si cad in fund de spaima.I crec doua aripi in spate si incepe sa ma fugareasca.Alerg si alerg si alerg dar coridorul nu are final.Ma opresc si ma asez in genunchi.Femeia subtire se opri si se uita la mine.Ochii ei negri cu o taietura alba in mijloc ma hipnotizara dar inched si ochii si incep sa fug iar fara oprire,dar nu eu fugeam,ceva se intampla.Nu pot sa cred dar ajung la capatul coridoului.O usa in flacari se deschidea incet.Ajung in fata ei si ma prabusesc la pamant.Femeia subtire ma ridca in aer si din degete isi scoate niste lame ascutite cu care im strapunge spatele si stomaul.Mor...dar cu o ultima privire in camera era o carte.Numele?Doar pe el am apucat sa il citesc.”Dragoste amara”Numele imi era cunoscut dar nu m-am putut gandi de unde.In urmatoarele moment me trezesc in clasa in ora de romana.I cer profesoarei voie sa ma duc la baie.Ma uit in oglinda,sunt palid,stomacul am doare ingrozitor si imi ridic camasa.Am doua gauri in stomac,pot vedea prin ele,incep sa plang de durere si fug undeva unde sa nu ma vada nimeni,dar sunt urmarit,urmarit de cine?Nu ma intorc sa vad.Continui sa alerg si alerg si alerg fara oprire.Ajung intr-o padure si ma prabusesc langa un copac.Ma uit spre cer si imi pun intrebar…o litera,o litera pe scrijelita pe copac.Ma ridic si dau scoarta jos pentru a vedea ce scrie.Am descifrat mesajul,sunt alb,scria…”Usted muere. Usted Diablo” tradus,:Vei puri.Diavolul te priveste.Incep sa urlu sa strig sa rag pana devin ragusit asa ca iau o decizie.Mor,vreu sa mor,vreau sa nu mai traiesc.Vreau sa ma arunc in rau,dar..stiu numele cartii.Am acea carte acasa.Incep iar sa fug dar spre casa si sa caut cartea.Dar,totul se face negru.E bezna si nu vad nimic,ma ratacesc.Merg minute in sir pana cand ma opresc.Apoi lumina apare dar eu eram pe sina de tren.Un tren ma loveste in forta si ma arunca la metri distant.Prea tarziu ca acel conductor sa ma vada.Se opreste,dar plange si eu,toata lumea planga.Cheama salvarea si ma pune pe targa.Ma uit spre tren.O coada rosie se vede de prin rotile trenului.Sunt grav ranit.Am bicioare sunt rupte,numeroase leziuni la baza craniului si mana stanga de care se spune ca ar trebui sa fie amputate.Intru in coma si nu ma scol.Dar din senin apare fata diavolului si tresar,am convulsii si inima imi bate ingrozitor.Oare mai am sanse la viata?Vreau sa mor…
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Mier Noi 13, 2013 10:04 am

Esti sadic X_X Smile)) imi place next
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Mier Noi 13, 2013 10:12 am

Cand ai devenit aproape la fel de sadic ca mine?
Apropo...next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Anna Mier Noi 13, 2013 10:15 am

Neeexxxtttt genial Very Happy
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alina Mier Noi 13, 2013 10:22 am

Sadic dar imi place Smile)))
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alex Mier Noi 13, 2013 10:25 am

sadic X_X dar next Smile)
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Noi 13, 2013 10:12 pm

Intr-un final imi dau seama ca ma zbat degeaba si ca nu am cale de scapare.Trebuie sa intru neaparat in operatie.Organismul meu ceda incet incet cu fiecare secunda.Sunt pus repede pe targa si du in sala de operatii.Mi se pune masca de oxigen pe fata si adorm.Peste cateva clipe ma scol intr-o camera alba,alba pe fiecare parte.Luminoasa si nu puteai vedea nimic.Ma intreb ce caut eu aici.Incep sa merg si aud pasi in spatele meu dar nu intorc capul si merg inainte.Continuand sa merg in fata vad o usa neagra din care iesea o coada rosie.Imi era frica sa ma apropii dar ce as fi putut face?Cu pasi limpezi si plini de teama ma duc catre usa.Ajung dar coada se retrage.Deschid usa,si in ea se afla cartea mea la pagina 6 capitolul 3.Scria ceva dar imi era prea teama sa ma apropii sis a vad ce.In spatele meu usa se tranteste de perete iar camera devine neagra.Din peretii curge sange iar femeia subtirica batela usa.Ma tem dar inainte ca femeie subtirica sa intre ma scol din anestezie.Sunt sanatos.Imi vor trebui luni de zile pentru a fi sanatos.Dar stiu ce meserie am in acest moment.Sa deszleg misterele abatute asupra mea.Dar pana atunci voi astepta…
                                  Dupa 6 luni de zile
Au trecut 6 luni de cand am avut ultimul vis dupa care totul a fost linistit,si ma gandesc,prea linistit.Ceva mi se pregateste dar stiu ca azi ma voi intoarce acasa.Ora 13:09 mi se da drumul din spital si pot pleca acasa.Casa arata bine.Am zambit pentru prima data dupa mult timp pentru ca am vazut casa mea.Intru incet si incep sa rad.Usa e deschisa asa ca intru.”Ce se intampla?”,”Unde e bunica?”imi puneam intrebari.Casa era distrusa si plina de sange.Nimic nu mai era intreg din ce a fost odata.Alerg pe holurile casei iar bunica era in baie batuta in cuie pe perete de fiecare member.Maini,picioare,cap.Ma apropii de bunica iar aceasat tresare si spune “Tu urmezi”.Nu m-am speriat.Mi-am amintit de cartea mea.M-am dus in camera sa o iau dar…camra mea nu mai exista.Nu mai exista?Da,nu mai era.Era o camera goala,alba ca cea din visul meu,dar stai,intru in ea si merg inainte.Dau iar de aceea usa neagra si in interior era carte.O iau si fug repede dar bunica era in spatele meu.Ma fugarea.La bucatarie am luat un cutit in mana si iam spus bunicii sa pleca.Ea a sarit pe mine iar eu am pus cutitul in fata.Ia intrat in cap.E moarta.Mi-am dat seama care e misiunea mea.Sa scap de demonul ce ma urmareste.Dau foc la casa si plec pe drumul meu.Voi reusi oare sa aduc lumina in sufletul meu?
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Joi Noi 14, 2013 3:27 am

Super O^O next.Eu zic ca ar suna mai bine ''ma terezesc'' decat ''ma scol''
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Joi Noi 14, 2013 8:47 am

NEXT
Micutul meu sadic e genial continua te rog continua!
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Anna Joi Noi 14, 2013 8:55 am

next Very Happy
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Joi Noi 14, 2013 12:06 pm

Incep sa citesc din carte la pagina 6 capitolul 3.Pe foaie era un plic.Ma opresc pe o banca in parc si citesc:”Draga Victor daca citesti asta inseama ca eu am murit si tu esti singur pe drumul tau.Probabil ca nu am cunosti.Sunt mama ta Mihaela,te-am nascut la varsta de 20 de ani.Eu sunt femeia subtirica din visele tale.Imi pare rau ca te-am abandonat dar nu puteam sa te pastrez.Tatal tau a murit cu doua zile inainte de a te naste tu din cauza unui stop cardiac.Eu nu aveam loc de munca asa ca nu am avut de ales.Te-am lasat la orfelinat dar bunica ta a insistat sa te ia asa ca ai ajuns la ea.Sunt posedata,sunt posedata de un demon pe care eu la varsta de 16 ani l-am invocate crezand ca ma va apara.Eu apar in visele tale sa te apar.Probabil ca nu o sa ma crzei dar stiu mai multe despre tine ca oricare altcineva.Ai un semn negru in spatele gatului pe care il ascunzi mereu,iti placea cel mai mult sa stai singur in camera si sa citesti,si stiu ca iti place de Ioana din clasa a-I-a chiar daca nu am fost cu tine.Mesajul e facut pentru tine,in caz ca mor sa sti tot ce ai avut ascuns pana acum.Ai doar 14 ani dar esti fiul meu si stiu ca tu poti repara ce am stricat eu.Te iubesc puiul mami,nu vreau sa ma ierti pentru ce am facut dar vreau sa sti ca eu am sa te apar indiferent de ce sar intampla.Esti micutul meu si te voi iubi mereu.Adio…”
Am ramas fara cuvinte,plang si suspin incontinuu.Nu stiu ce mai pot face.Mama mea sa dus iar eu am ramas singru in lumea asta.O lume rea in care nu ma pot integra.Arunc biletul in soare iar razele soarelui descopera ceva scris pe spatle foi.Erau niste date.Str. 231 Spitalu pentru boli mintale Nr. 6 eatjul 6 salonu 6 B.Ce e asta?Apoi ,ma uit la soare si ma gandesc.Trebuie sa aflu tot asa ca plec spre spital .Fug in continuu pana ajung si intru.Urc la etajul 6 si intru in salonul mentionat mai sus.Era salonul gol si intreb o asistenta.
-Ma scuzati,cine a stat in salonul acesta?
-Ultima persoana a fost o femeie numita Mihaela.
Raman mut si fara grai.Oare mama suferea de vre o boala?Ma strecor in camera unde sunt tinute documentele si aflu.Mama suferea de schizofrenie.Nu stiam ce sa mai cred,ceea ce scria in bilet sau ceea ce sctia in document?Dau in josul paginii si vad ceva ce ma lasat cu ochii mari “O.O”.Subsemnata Mihalea Codrea nu a avut vreodata copii si nu a afost vreodata casatorita”.Biletul era o minciuna,sunt sigur ca era o minciuna.Ma uit pe geam si ma gandesc,’’Adio..”.Imi iau adio si sar pe geam.La etajul 4 nu mai pot ramane viu.Dar inainte sa ajung jos..iar ma trezesc intr-o camera alba (multumesc Ralu pentru pont) dar peste tot era scris despre Spitalul nr. 6 salonul 6 etajul 6.Mor..666.Diavolul e pe urmele mele apoi il vad.Diavolul in persoana:
-Victor,de cand te caut si acum,esti aici ,ma bucur sa te vad
-De ce ma urmaresti? (Spun eu cu glas tremurand)
-Vreau sa facem un pact.Iti voi aduce familia inapoi si tot ce iti trebuie in viata daca iti vinzi suletul mie.
-Ma uit la el si accept,dar..in buzunarul de la spate al blugilor am un cutit.Il scot rapid si il infig in inima acestuia.Imediat ma trezesc jos in fata spitalului si fug.Oare voi reusi sa castig lupta?
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alex Joi Noi 14, 2013 12:10 pm

:O o sa reuseeeeeeeeeeesti...........................daca bagi NEXT! Very Happy
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de alexx12 Joi Noi 14, 2013 12:11 pm

puneeeeee neeeeext mai repedeeeeeee ma geniuleeeeeee, esti incredibiiiiilll!!!!!!
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Vin Noi 15, 2013 5:07 am

Ai minte de criminal O.O next :3
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Vin Noi 15, 2013 8:20 am

baga next ca te sparg!!!!!
e genial
nu mai ut decat genial
e adevarat biletu?
SPUNE
next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum