Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Povesti de groază
Salut! Dacă îţi place să scrii, să desenezi sau pur şi simplu să citeşti legende înfricoşătoare, înregistrează-te aici!

Hai, apasă, apasă, apasă...apasăăăăăă!

Glumeam, eşti bine venit să te înregistrezi.
Povesti de groază
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Secretul

+3
alexx12
Raluca
Ionuţţţ.
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Noi 20, 2013 11:39 am

Ma intorc cu spatele la spital si merg inainte.Nu ma mai tem.Atata timp am fugit si..vad masina mamei parcata in fata bisericii dar in masina nu era nimeni.O deschis,spre surprinderea mea,era deschisa,deci mama era aici.Intru in masina si caut tot felul de lucruri si gasesc un jurnal.Dau la ultima pagina scrisa si incep a citii:
“Draga jurnalule,Data de 11/11/2013 ora 17:55 ma indrept spre biserica pentru a indrepta ce am facut.Vreau sa omor demonul,vreau sa imi omor baiatul.Voi pacatui,imi pare rau,imi pare rau asupra lui Dumnezeu si tuturor…”
“Draga jurnalule,Data de 9/11/2013 ora 12:33 ma indrept spre oras.Baiatul meu e in pericol,si vreau sa il salvez,dar imi e frica,cine stie ce ma poate astepta acolo.Imi e frica dar sper ac Dumnezeu va fi cu mine si ma va calauzii pe calea cea dreapta chiar daca…”
“Draga jurnalule,Data de 7/11/2013 ora 15:54 o sa imi omor copilul,e un demon,e diavolul in propria lui persoana si vreau sa scap de acest bluestem.M-am nascut cu diavolul in mine dar eu am murit o data,acum e randul lui pentru ca…”
Si un topor imi trece prin fata.Era mama,vroia sa ma ucida.Fug cat ma tin picioarele dar mama ma urmeaza oriunde m-as duce.Ma intorc repede si intru in biserica.In biserica,mama se rug ape scaun….Imi e frica,ce sa mai cred?Unde sunt?Ce se intampla cu mine?E oar e un vis sau realitate?Strig la mama iar aceasta se uita la mine.Incepe sa planga si ma strange in brate.In lacrimi si cu o voce tremuranda imi spune:
-Puiul mami,unde ai fost atat timp? (spune ea cu un glas chiar convingator)
-Lasa-ma in pace,m-ai parasit!
-Imi pare rau,tatal tau a murit dupa nasterea ta si nu aveam bani asa ca te-am lasat in seama bunicii
-Dar spuneai intr-o scrisoare ca m-ai lasat la orfelinat dar bunica a insistat si am ajuns la ea
-Nu as face asa ceva niciodata (si ma strange puternic)
Incep sa plang si cand vroiam sa o strang pe mama in brate bunica la usa bisericii.
-Cucu Bau,Diavolul a venit dupa voi!
-Ma..ma..(lesin)
-Mama ma tine strans in brate si se duce in spatele preotului.Acesta incepe a spune rugaciuni si a uda peste tot cu mir.Demonul e puternic si intra in biserica.Se preface intr-o creatura neagra si se raspandeste peste tot.Preotul incepe a spune mai repede,mult mai repede ru gaciunile dar demonul veni in spatele meu si se preface in..
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Mier Noi 20, 2013 11:51 am

Se preface innnn? in ce Smile) neeext[/b]
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alina Mier Noi 20, 2013 12:21 pm

O.o O.o O.o  Doamne...cat de buna poate sa fie povestea asta !! Astep urmatoarea in suspans urmatoarea parte! Smile))))) Very Happy
Alina
Alina
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 92

Data de inscriere : 15/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Mier Noi 20, 2013 12:23 pm

in ce zi...
spune...
next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de alexx12 Mier Noi 20, 2013 1:26 pm

in ce?in ce?in ceeeeee???????tee roooog, baga next mai repede ca ma omori cu asteptatu asta;))))))))
alexx12
alexx12
Nivel 1
Nivel 1

Mesaje : 96

Data de inscriere : 08/08/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Lun Noi 25, 2013 1:40 pm

Se preface intr-un nor de cenus aiar in mijlocul bisericii se deschise un portal.Un cerc imens din care puteai vedea de la kilometric cum flacarile ies din interiorul sau.Un om inalt imbracat cu o manta neagra si o gluga inchisa ce ii acoperea fata iesea din el incet cu pasi mici.Se oprii in fata mea si spuse:
-Te-am gasit urmasul meu.Spiritul tau va veni cu mine
-Ce urmas…?
-Cand mama ta avea doar 18 ani era insarcinata cu tine si a aflat ca vei avea boala de care sufera ea,cancer.La ora 00:00 era pe strada la un colt de drum si plangea.Eu am vazuto si m-am dus langa ea.M-ia spus tot ce o misca si am intrebato daca vrea sa o ajut.M-ia raspuns ca da si am facut un pact.Va vindec pe amandou de boala dar imi va da sufletul unei personae dragi.Sufletul tau,e al meu.
-Mama,e adevarat?
-Da..Ti-am vandut sufletul diavolului pentru ca vroiam sa te vad sanatos dar a fost o mare greseala
-Tacere (spuse demonul).Nimeni nu te mai poate salva.Vei devenii urmatorul diavol al merelui Iad.
-Nu poti sa il iei.Nu te voi lasa(spuse mama)
-Vei plati.
Demonul isi dadu gluga jos si isi ridica incet capul.O prinse pe mama de corp si o ridica in sus spre fata lui.O lumina aparu iar chipul demonului se vazu.Nu avea ochii sau gura,nu avea nas sau urechi,era ca o coala alba.Din chipul sau alb se facu o fata neagra cu ochii rosii ca sangele si o gura cu o culoarea la fel de inchisa iar mama isi dadu ochii peste cap.O aseza jos si incepu a rade.Mama era moarta.Oare trebuia sa accept faptul ca voi fi fiul diavolului si ca nu voi mai putea avea o viata normal?Ca voi fi urmatorul diavol al marelui iad?Incep sa plang si sa tip,sa spun ca sunt blestemat in ciuda varstei pe care o am,am doar 14 ani,nu am facut nimic rau,nu am omorat pe nimeni,nu am ranit pe nimeni,am note bune la scoala si o multime de prieteni.O sa devin un demon.Diavolul ma ia in mana acestuia si intru cu el in portal.Iadul e aproape.Oare voi reusi sa scap sau voi deveni un demon aadevarat?
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Mar Noi 26, 2013 5:53 am

Sadicul meu mare.
Next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Ionuţţţ. Mier Dec 18, 2013 2:45 pm

Demonul nu imi da drumul.Degeaba ma chinui sa ies din mana lui,dar sper ca nu voi deveni un “el”.Iadul e infiorator.Doar rauri de lava si un aer rece mai mult nerespirabil.Imi este foarte frica dar imi amintesc ca am crucea din biserica in buzunar.O scot si o infig in mana acestuia.Lasa stransoarea si reusesc sa scap.Fug inapoi spre portal dar era prea tarziu.S-a inchis,ce sa mai fac acum?Intrebarea mea are raspuns,voi deveni un demon
……………………………..…………………Peste 5 ani……….…………………………………………….
Au trecut 5 ani de cand sunt un demon.Inca stau in coltul casei si plang,ghemuit ca un cocon,dar nu ma vede nimeni.Aceeasi casa natala.Vad cum mama a murit intr-un accident de masina si vad cum nimeni nu o ajuta.Mai vad cum este inmormantata,dar nimeni pe langa sicriu.Am fost blestemat.M-am rugat toti anii acestia sa scap de demon dar nu am lasat sa plec inapoi.Sufar,sunt distrus dar o vad pe mama langa mine.Era alba si frumoasa,intr-o rochie mai alba ca neaua,dar mai pufoasa ca penele.Imi sopti la ureche:
-Fiule,nimic din ce sa intamplat nu a fost rau,totul a fost bine,am dus o voata frumosa.Nu mai plange,viata merge si merge dart tu tot puiul meu ramai.Te iubesc draga,nu uita asta
-Mama..
Incem sa plang iar,suspin,imi vine as sparg tot ce am in fata dar nu pot ma calmez si astept si astept dar nimic,pana cand.. nu mai sun rosu,nu mai am coada copite,nu mai am coarne si totul e alb in jurul meu.Vad o lumina in fata,ma cheama,intru in ea,si vad aceea zi in care demonul ma tras in iad si am devenit un diavol.Imi aduc aminte dar nu plang,nu imi este frica acum si parca nu imi este nici dor dar nici nu simt vre un sentiment.E pacat.Am trait bine,dar mai vreau.Imi iubesc prietenii,imi iubesc prietena imi iubesc animalele,dar le iubeam,nu mai am pe nimeni.Nimeni nu mai stie nimic de mine,toti mau uitat,nimeni nu mai stie cum ma cheama,cine sunt,sau cati ani am avut.Sunt o fantoma,o reflexive in oglinda care ar tanji sa se vada mai bine dar ramane neclara.Sufletul ma doare,dar rad.Incep sa rad si mor.Am murit,incet-incet am luato pe urmele mamei.M-am intors pe pamant,sunt intr-un pat,incatusat,au trecut 5 ani insa am 93.Viata.. viata mea s-a scurs.Am fost tinut prizonier pana la moarte.Nu acum,dar intr-o zi,voi reveni si voi omora demonul ce ma lasat incatusat.Eu sunt Samar fiu de demon fiu de om.Voi trai sa ma razbun,caci viata e dulce si razbunarea sangeroasa.O sa ma intorc

P.S Scuzati greselile de ortografie,Multumesc : )
Ionuţţţ.
Ionuţţţ.
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 349

Data de inscriere : 18/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Anna Dum Dec 29, 2013 12:56 pm

Next...prea emotionant...: (
Anna
Anna
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 201

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Raluca Lun Dec 30, 2013 1:07 pm

genius next
Raluca
Raluca
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 318

Data de inscriere : 24/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alexa Lun Dec 30, 2013 1:18 pm

e genial
Baga next
Alexa
Alexa
Nivel 3
Nivel 3

Mesaje : 570

Data de inscriere : 14/07/2013


https://povesti-intunecate.forumgratuit.ro

Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Alex Mar Dec 31, 2013 11:05 am

Super baga repde next,tare povestea :X
Alex
Alex
Nivel 2
Nivel 2

Mesaje : 333

Data de inscriere : 28/07/2013


Sus In jos

Secretul - Pagina 2 Empty Re: Secretul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum